Ces 2012. Sharp - rewelacyjny obraz i inteligentne skalowanie telewizorów nowej

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp 4K - czyli inteligentne skalowanie.

Sharp wprowadził nową technologię MTK, która pozwala na oglądanie treści HD na ekranie 4K opartej na zasadach optycznych i to z doskonałymi wynikami.

001__MG_1398.jpg


Sharp pracuje nad nowym telewizorem 4K , który ma się znaleźć na rynku w 2012 roku.
Telewizor przeznaczony jest głównie do źródeł HD.
003__MG_1404.jpg


System znajdzie zastosowania na początek w wyższych modelach. Sharp współpracował z firmą o nazwie I-Cubed. Opracowano algorytm ICC, który pozwoli na inteligentne tworzenie obrazów o rewelacyjnej ostrości. Rezultatem jest wydajność, która nie jest co prawda 4K ale z definicji jest znacznie większa niż sygnał Full HD.


002__MG_1400.jpg

Ogromny tłok i kolejka nie pozwoliły na zrobienie lepszych zdjęć.



Oto porównanie (jak można zrobić ze zdjęciem) z tak szczegółowo zrobione z ekranu niż 4K i HD
sharp4k-confronto.jpg
:​
Czekamy teraz na sampla w Polsce aby przekonać się czy różnica jest tak duża jak pomiędzy SD a HD.
 

Tomasz93

Member
To ostatnie zdjęcie, wskazujące różnicę pomiędzy 4K a Full HD, to zwyczajne przegięcie - według
mnie to nic innego jak marketingowy bełkot. Takie same obrazki wzkazywały różnicę pomiędzy sygnałem
Full HD a SD:smile:Tylko pochylić się nad użytkownikami telewizorów Sharpa jeśli mają taki obraz Full HD
na swoich telewizorach;)
 

bluray

Banned
A widzicie różnicę między DVD 576 linii a tym samym DVD z upscalem do 1080 linii ?

Pewnie nie widzicie bo byście nie pisali tych postów.

Na CES011 TOSHIBA pokazała prototyp 4K.
Przyszłość ekranów 4k dotyczy wyłącznie upscalingu, bo wytworzenie kamer, rejestratorów itp. to bardzo odelgła perspektywa.
Mam na myśli powszechność tego rozwiązania.
 

Tomasz93

Member
A widzicie różnicę między DVD 576 linii a tym samym DVD z upscalem do 1080 linii ?

Na dobrym odtwarzaczu można zauważyć różnicę, ale w dużej większości DVD mamy marne upscalery
i częstokroć taki upscal przynosi więcej szkody niż pożytku:)

Pewnie nie widzicie bo byście nie pisali tych postów.

Napiszę za siebie - ja akurat wiem, co widzę i piszę:)

Na CES011 TOSHIBA pokazała prototyp 4K.
Przyszłość ekranów 4k dotyczy wyłącznie upscalingu, bo wytworzenie kamer, rejestratorów itp. to bardzo odelgła perspektywa.
Mam na myśli powszechność tego rozwiązania.

Nie zrozumiałeś chyba istoty mojej wypowiedzi. Nie neguję, że upscaling materiału Full HD do 4K
nie przynosi korzyści i nie poprawia jakości tegoż materiału. Zauważam jedynie, że zobrazowanie
różnic to lekka przesada, bo ja jeszcze nie widziałem materiału Full HD, który wyglądałby tak jak
na prezentowanym zdjęciu:)
 

bielikk

New member
Bez reklam
HA HA HA - dotyczy zdjęć rośliny w doniczce ustawionej na schodach - to ja mam wyraźniejszy, bardziej szczegółowy obraz w rozdzielczości pal 576 na philipsie z serii 7404H niż na zdjęciu oznaczonym 4K. (nie wspomnę już o HD)

Sharp - to nie są dobre TV - ten producent cały czas się cofa w swoich rozwiązaniach. Moja rada to niech sobie zmienia ten "algorytm ICC" i frmę I-Cubed z którą współpracuje.

A KIKI niech filtruje w jakiś sposób materiał, który zamieszcza na forum bo wygląda na to jakby "siedział w kieszeni Sharpa" a może całkiem odwrotnie,
bo z napisu nad tymi zdjęciami - cytuję: "Oto porównanie (jak można zrobić ze zdjęciem) z tak szczegółowo zrobione z ekranu niż 4K i HD " to tak naprawdę nie wiem czy jest on za - czy przeciw - czy wstrzymał się od głosu.

Pozdrawiam.
 

gebolek

Banned
Panowie,
nie takie rzeczy już się działy ze zdjęciami na tym forum. Szczególnie w niektórych testach TV.
Radzę podchodzić do nich z umiarem.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Na odtwarzaczu dvd filmy po specjalnym upscalingu wyglądają znacznie lepiej i wstawiałem zresztą kiedyś zdj. to obrazujące. Czemu tu nie ma być podobnie, nie mówię że różnica bedzie tak znaczna jak na tym zdj. porównawczym ale póki nie zobaczy się na żywo to nie ma sensu krytykować.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
rozumiem, ze wiesz jakiej wielkości było oryginalne zdjęcie i że nie jest to crop?
W zasadzie to moje pytanie jest beznadziejne, przecież Ci co tak piszą, doskonale wiedzą, ze to jest tylko bełkot marketingowy.
 

ernet

Active member
Bez reklam
To ostatnie zdjęcie, wskazujące różnicę pomiędzy 4K a Full HD, to zwyczajne przegięcie - według
mnie to nic innego jak marketingowy bełkot. Takie same obrazki wzkazywały różnicę pomiędzy sygnałem
Full HD a SD:smile:Tylko pochylić się nad użytkownikami telewizorów Sharpa jeśli mają taki obraz Full HD
na swoich telewizorach;)

Całkowicie się pod tym podpisuję.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To rozumiem dyskusja studencka.
Zdjęcia mają pokazywać wyłącznie różnicę i pokazują.
Ja to oglądałem na żywo i oczywiście różnica jest.
Wynika to z technologii i z technologii.
Różnice są dość duże.
 
Do góry