CES 2011 - Panasonic - Nowa seria TV VT30 GT30 i inne

zibii07

Member
Ja poczekam na vt30 napewna beda lepsze od poprzenika a niebawem ceny vt20 pewnie spadna. Wizualnie nowe telewizorki panasonica sa bardzo ładne a wyglad tez wazna rzecz bo to najwazniejszy mebel w salonie a o jakosc obrazu to pewnie mozemy byc spokojni.
 

krzysr

New member
Otrzymałem wczoraj informację z Panasonic Polska, że cała nowa seria plazm bedzie wprowadzana do sklepów od kwietnia.
 

amiron

New member
Witam,

od pewnego czasu śledzę temat VT30, sam planuję kupić 65'' VT30 (wcześniej planowałem co naturalne VT20).
Mam pewien dotyczący parametrów montażowych ww. modelu - nigdzie nie mogę znaleźć info. dot.:
- rozstawu otworów montażowych w back panelu (TV będzie wisiał na ścianie)
- wieszaka jakiego mogę użyć

Wiem, że pytanie może nie jest typowe, ale jestem trochę w kropce, bo właśnie wykańczam pokój telewizyjny w swoim mieszkaniu i jestem na etapie zamawiania mebli itp. Rozmiary TV przypuszczam, że nie będą się bardzo różniły od poprzednika VT20 (szer x wys).
Natomiast na pewno inna będzie grubość TV i w zasadzie nie wiem co z tym uchwytem.

Nie wiecie jak to będzie wyglądało przy VT30?

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.
 

amiron

New member
Hej,

trochę pogoogle'owałem i mam te informacje (jeszcze tylko grubość panela).
Na stronie (mam nadzieję, że strona wiarygodna - odstępy bo nie mogę zamieszczać linków)
www . highdefjunkies . com / showthread.php ? 8772-Panasonic-VT30-Q-amp-A



What are the VESA measurements on the TC-P65VT30 and TC-P55VT30?
Update 2011-02-18: avjunkie measured the bolt sizes at very close to the VESA widths used in previous years. (...). For reference, the TC-P65VT25 has a VESA of 684mm width X 300mm height. If you want to read more about the VESA standard:(...)Thanks Elwaylite.​
What is the measurement from the bottom of the display to the bottom mounting hole on the TC-P65VT30 and TC-P55VT30?
avjunkie measured the distance on the 65VT30 at 9 inches.(...). For reference, the TC-P65VT25 measures 272mm (10.7 inches) from the bottom hole to the bottom of the display. This is also the same on a TC-P65V10. The VT30, however, has a speaker extending below the bottom bezel, so it's not clear if it's changed. Thanks Elwaylite.​
 

amiron

New member
i jezcze ogólne wymiary + grubość i co nieco o ciężarze

1cal = 2,54 cm
1kg = 2,204 62 funtów

What are the dimensions of each model??

  • 65VT30 with stand (inches): 39.2 (h) x 61.9 (w) x 15.8 (d)
  • 65VT30 without stand (inches): 37.7 (h) x 61.9 (w) x 1.6 w/bottom bump-out at speaker to 2.4
  • 55VT30 with stand (inches): 33.4 (h) x 52.4 (w) x 15.3 (d)
  • 55VT30 without stand (inches): 31.9 (h) x 52.4 (w), 1.5 w/bottom bump-out at speaker to 2.2
How heavy is each model?
Specs have not yet been published. The model is thinner, but has more glass. avjunkie has reported that the 55vt30 weighs 98.1 pounds with stand, and 84.9 without. By comparison, the 54VT25 was 73.9 pounds with the stand. No weights for 65VT30 yet.

This suggests, perhaps counter to earlier indications, that the VT30 models are significantly (~33%) heavier than their closest VT25 cousins!



Mam nadzieję, że pomoże to niektórym w takiej samej sytuacji jak ja :)
 

yaneq

New member
Bez reklam
Faktycznie design nowych Panasoników jakby lepszy, ale są daleko w tyle jeżeli chodzi o konkurencje. Nie można być w tej chwili tak bardzo konserwatywnym. Ja bym tutaj widział jednak zaostrzone kształty czerni mat, z srebrną ramką w około. To było by coś... Ale jak piszecie wyżej, o gustach się nie dyskutuje.
 

gol70

New member
....żeby przestali uraczać panasy tą .. błyszczącą ramką wokoło? ...Czy oni są ślepi i nie widzą jak się w tej ramie wszystko odbija?
Masz rację ale niestety marketing wygrywa z ergonomią i zdrowym rozsądkiem :???:
Duże firmy robią badania przed wprowadzeniem produktu na rynek i zapewne wynika z nich, że przeciętny klient przy zakupie bardziej zachwyca się takim błyszczącym g.. i na tej podstawie podejmuje decyzję ("ojej jaki śliczny!! jak się ładnie błyszczy! kupmy go, kupmy....") niż myśli logicznie, że utrudnia to oglądanie.
A jak już kupi to może narzekać (przecież już kupił). :niewiem:

Moim zdaniem te błyszczące potworki są tworzone z pełną premedytacją i świadomością gorszego jakościowo produktu, który za to łatwiej sprzedać.

Szkoda (jak napisałeś), że nikt nie zadaje o to pytań na oficjalnych prezentacjach.
 
Ostatnia edycja:

Jacko222

New member
Witam, mam TC-P55VT30 Panasonica i jestem zadowolony z tego telewizorka super czern i biel i te 3D to co zrobił Panasonic to mistrzostwo świata ,a wczesniej miałem Sony HX900 i całe szczescie ze go sprzedałem,
pozdrawiam
 

wrx

New member
Bez reklam
Witam, mam TC-P55VT30 Panasonica i jestem zadowolony z tego telewizorka super czern i biel i te 3D to co zrobił Panasonic to mistrzostwo świata ,a wczesniej miałem Sony HX900 i całe szczescie ze go sprzedałem,
pozdrawiam
Moge zapytac gdzie kupiles i za ile?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w Polsce jeszcze nie było.
Powinien być po niedzieli bo Panasonic oddział w Polsce przenosił magazyny.
 
Do góry