Ces - Toshiba i telewizory sterowane głosem.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Toshiba zaprezentowała telewizory sterowane głosem.
001_DSC_2214.jpg


002_DSC_2216.jpg

wygladało to jednak dość pociesznie. Żeby wydać komendę- np. pokaż kanał 2 lub kanał 5 , trzeba było zaklaskać w ręce aby dać sygnał do tego że będzie kolejna komenda.

021_DSC_2206.jpg



022_DSC_2207.jpg

Dodam że nie zawsze klaskanie kończyło się sukcesem. I jak mówił osioł w Shreku i wówczas następuje taka dziwna cisza .......
Ale wiadomo początki zawsze są trudne. I miło będzie nie szukać pilota - tylko pogadać sobie z telewizorem !
 

NickSon

Member
Świetny pomysł a temat stary jak świat i sotoswany w komórkach z przed 10 lat :) Jestem za !!! Wszystkiego obsługiwać głosem nie trzeba ale kanały czy ON OFF to ciekawe Gorzej z kontrolą głośnosci bo trzeba by sie przekrzykiwać z telewizorem przy wyższym natrzeniu dzwieku :D
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Eee tam, komu potrzebne jest równomierne podświetlenie matrycy, mniejsze smużenie, mniejszy green ghosting i brak powidoków...klaskanie, to jest to czego świat potrzebuje!

p.s. Tak na poważnie - pomysł z klaskaniem jest jak dla mnie idiotyczny, po co mam klaskać całymi dłońmi by np. zmienić kanał jak mogę zrobić to przy użyciu jedynie kciuka? Najpierw trzeba będzie klaskać a w nowych seriach tv do zmiany kanału trzeba będzie zrobić salto w tył:bober:
 

NickSon

Member
Eee tam, komu potrzebne jest równomierne podświetlenie matrycy, mniejsze smużenie, mniejszy green ghosting i brak powidoków...klaskanie, to jest to czego świat potrzebuje!

Czy nie idiotycznym jest myślenie że jak producent nie zlikwiduje ułomności LCD czy plazm to nie może dodawać do swoich produktów różnych nowych bajerów?
p.s. Tak na poważnie - pomysł z klaskaniem jest jak dla mnie idiotyczny, po co mam klaskać całymi dłońmi by np. zmienić kanał jak mogę zrobić to przy użyciu jedynie kciuka? Najpierw trzeba będzie klaskać a w nowych seriach tv do zmiany kanału trzeba będzie zrobić salto w tył:bober:

Pomysl nie jest idiotyczny. Chyba jednak można nagrywać jakimi komendami chcemy tv sterować albo wersja wdrożeniowa miałaby taką możliwość.
"Można to zrobić przy użyciu jednego ksciuka?"
Pilota masz na stałe zamocowanego do ręki na gumce? Dla mnie genialny patent np wyłączanie tv takim sposobem wychodzimy spieszymy się gdzieś nie szukamy pilota myk i wyłączony. Oczywiscie funkcja musi być dopracowana i selektywnie wylapywac to co potrzeba.
Przeżyje jesli to tylko bedzie ciekawostka której nigdy nikt nie zastosuje. Nie bądzmy malkontentami.
 
Do góry