Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane


Odpowiedz

ar2
Wsparcie
ADMINISTRATOR

Avatar ar2

Meldunek: Feb 2005
Postów: 3,560
Skąd: r2rstudio.eu

Cytuj  
#1
09-01-2008, 10:44
Exclamation CES 2008 S jak SHARPJeśli ktoś obserwuje rynek od kilku lat, SHARP prezentuje bardzo podobny schemat swojego stoiska w kolejnych latach.Pomimo 1080P zawiedliśmy się prezentowanymi produktami.Nie z powodu ich jakości, lecz z powodu ograniczenia prezentowanych koncepcji choćby w porównaniu do Berlińskich targów IFA.108" TV LCD, jest to kolejna już prezentacja tego udanego konceptu, który wg przekazanych nam informacji ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku.Modele ze specjalnej edycji swoją formą bardzo przypominały dostępne u nas TV JVC, tylko z ostrzejszymi kątami.Gdy nie ma interesujących nas produktów, często możemy liczyć na ciekawą "oprawę graficzną".Znane u nas modele w Stanach mają odmienne oznaczenie, oraz mogą różnić się nieco obudową.Koncepcja kina domowego wg. Sharp'a.Znany u nas model pod oznaczeniem XL2 także w Ameryce robi sporą karierę.Podobnie jak w przypadku Pioneer'a i Panasonic'a - Blu-ray ponad wszystko.Jak na razie HP 50 ma być flagowym odtwarzaczem BD Sharp'a.Japoński producent zapewnia w nim wszelkie nowe dekodery audio, oraz bardzo przyzwoity chipset do podbijania rozdzielczości.Cały czas tłumy ludzi, chciałem jedynie przypomnieć wszystkim, iż jest zamknięta dla publiki... czy nie wynajęli przypadkiem statystów do zwiększania tłumów?Telewizory dla graczy, mają pozwalać na bezstresowe korzystanie z konsol, brak opóźnień, oraz rozdzielczość FullHD.BD 20 w różnych kolorach.Niestety wystawione były jedynie atrapy.Jednak wg informacji pracowników można je kupić w Japonii.Biały uzupełnia całą kolekcję.Mania iPod'owa trwa, nawet Sharp weźmie się za produkcję stacji dokujących do tego odtwarzacza MP3.Prezentowane już wcześniej koncepty LCD TV.W porównaniu do wrześniowych targów IFA Sharp nie pokazał w stanach ani telewizora posiadającego technologię MEGAkontrast, ani telewizora o rozdzielczości 4k2k, jest to krok wstecz względem ostatnich targów, oraz wg nas spory błąd strategiczny, ponieważ konkurenci pokazali wiele.
__________________
My definition is High Definition. Nie wiesz jak korzystać z funkcji szukaj? Przestrzegaj TO!

Odpowiedź z Cytatem
ar2 jest offline
reklama


Meldunek: Feb 2005
Skąd: hdtv.com.pl

 
Wspiera forum

Avatar km1963

Meldunek: Dec 2006
Postów: 363
Cytuj  
#2
09-01-2008, 15:12
Domyślnie

Cytat:
Napisał ar2

W porównaniu do wrześniowych targów IFA Sharp nie pokazał w stanach ani telewizora posiadającego technologię MEGAkontrast, ani telewizora o rozdzielczości 4k2k, jest to krok wstecz względem ostatnich targów, oraz wg nas spory błąd strategiczny, ponieważ konkurenci pokazali wiele.
Niestety ze stratą dla klienta i dla siebie
chyba że :
- dostał zadyszki technologicznej
- szykuje "mega bombę"

To czekam(y) na CEBiT
Odpowiedź z Cytatem
km1963 jest offline
Sklep audiovideo.com.pl

Avatar kiki

Meldunek: Mar 2005
Postów: 100,444
Cytuj  
#3
10-01-2008, 03:55
Domyślnie Samsunga czy Sharp ?

wygląda jak Samsung ?
3, and a pair of component inputs.


Also new are a pair of 37- and 32-inch D64-series sets and two 720p D44-series tubes in 37- and 32-inch sizes.


http://www.engadget.com/2008/01/06/l...ss-conference/
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline
reklama


Meldunek: Feb 2005
Skąd: hdtv.com.pl

 

Wspiera forum

Avatar km1963

Meldunek: Dec 2006
Postów: 363
Cytuj  
#4
10-01-2008, 08:22
Domyślnie

Cytat:
Napisał kiki
wygląda jak Samsung ?
3, and a pair of component inputs./
Wygląda też że ma na inną obudowę
Kiki czy jest info o dostępności u nas i kiedy ? czy to tylko na rynek USA ?
Odpowiedź z Cytatem
km1963 jest offline
Wspiera forum

Avatar km1963

Meldunek: Dec 2006
Postów: 363
Cytuj  
#5
10-01-2008, 12:24
Domyślnie

Cytat:
Napisał ar2
W porównaniu do wrześniowych targów IFA Sharp nie pokazał w stanach ani telewizora posiadającego technologię MEGAkontrast, ani telewizora o rozdzielczości 4k2k, jest to krok wstecz względem ostatnich targów, oraz wg nas spory błąd strategiczny, ponieważ konkurenci pokazali wiele.
No nie żebym bronił Sharpa (choć po XD1 mam sentyment i czekam na coś dopracowanego) ale jest kroczek do przodu
a więcej informacji na stronie Sharpa czyli tutaj : http://www.sharp.eu/cps/rde/xchg/SID...1_PLK_HTML.htm

pozdr
Odpowiedź z Cytatem
km1963 jest offline
Sklep audiovideo.com.pl

Avatar kiki

Meldunek: Mar 2005
Postów: 100,444
Cytuj  
#6
23-01-2008, 19:38
Domyślnie Na targach CES W Las Vegas firma Sharp zaprezentowała telewizory LCD z nowatorskimi f

Firma Sharp prezentuje na targach CES 2008 kilka rewolucyjnych produktów i technologii, dzięki którym telewizory LCD są nie tylko perełkami najnowocześniejszego designu, ale również najbardziej zaawansowanym technologicznie elementem domowego centrum rozrywki. Nowe modele telewizorów AQUOS o pełnej rozdzielczości HD 1080p z funkcjami integrującymi z siecią WWW oraz udoskonalony odtwarzacz Blu-ray potwierdzają zaangażowanie firmy w rozwój nowych technologii i branży LCD.

Firma Sharp prezentuje w Las Vegas po raz pierwszy serię dużych telewizorów LCD nowej generacji. Te prototypowe telewizory łączą unikalne technologie LCD, stworzone dzięki zdobywanym przez lata doświadczeniom, które pozwalają na uzyskanie bezprecedensowych rozwiązań konstrukcyjnych. Grubość telewizora o przekątnej 52 cali wynosi zaledwie 2 cm w sekcji wyświetlacza i 2,9 cm w najgrubszym miejscu. Współczynnik kontrastu panelu to 3000:1 przy zużyciu energii o połowę niższym w porównaniu z dostępnymi obecnie na rynku modelami telewizorów LCD.

„Firma Sharp stale udoskonala technologię LCD, wprowadzając na rynek produkty wyznaczające nowe standardy i zapewniające coraz lepszą jakość domowej rozrywki” – powiedział Bob Scaglione, senior vice president i group manager, Product and Marketing Group w Sharp Electronics Corporation. „LCD pozostaje najlepszą technologią pozwalającą na konstrukcję płaskich wyświetlaczy. My prezentujemy nie tylko rozwiązania, które są dostępne dla klientów od zaraz, ale także takie, które wyznaczają trendy dla kolejnych generacji telewizorów LCD” – dodał Scaglione.

Wprowadzając technologię o nazwie AQUOS Net, firma Sharp zmienia całkowicie sposób interakcji widzów z telewizją. Dzięki temu nowemu rozwiązaniu niezmierzone zasoby internetu oraz funkcje zdalnej diagnostyki telewizora są dostępne przy pomocy przycisków na pilocie. Żeby umożliwić podłączenie telewizora AQUOS do źródła internetu znajdującego się w innym pomieszczeniu poprzez istniejącą sieć elektryczną, firma Sharp opracowała kilka adapterów PLC (Powerline Communication – komunikacja poprzez sieć elektryczną). Adaptery takie pozwalają na połączenie między sobą wielu urządzeń, takich jak telewizory, dekodery, konsole do gier i rutery poprzez dostępne w całym domu gniazdka elektryczne.

Najnowsze serie dużych telewizorów AQUOS o pełnej rozdzielczości HD wyróżniają jeszcze wyższe współczynniki kontrastu, skrócone (należące do najkrótszych na rynku) czasy reakcji ekranu oraz jeszcze większa liczba gniazd wejściowych. Firma Sharp doprowadziła do perfekcji produkcję ekranów LCD w swojej nowej, najnowocześniejszej fabryce ósmej generacji w japońskiej miejscowości Kameyama, gdzie całe moce produkcyjne skierowane są na wytwarzanie modeli o dużych ekranach. Gwarantuje to, że firma Sharp utrzyma najwyższą pozycję na stale rosnącym rynku dużych telewizorów LCD. Ta przewaga w technologii produkcji pozwoliła firmie Sharp stworzyć jedną z najbardziej wszechstronnych ofert telewizorów LCD, w której znajduje się ponad 50 modeli telewizorów o przekątnych ekranów od 15 do 108 cali.

Nowa, sygnowana jako „Edycja Specjalna”, linia telewizorów AQUOS SE 94 z funkcją AQUOS Net to zapowiedź wszechstronności oferty firmy Sharp. Będzie ona obejmowała również bogactwo stylistyki telewizorów LCD AQUOS od nowych modeli 720p o przekątnych ekranu 32 i 37 cali poprzez 65-calowe modele 1080p, jak również serie specjalnie stworzone dla graczy. Podkreślając swoją dominację w branży zestawów kina domowego, firma Sharp zaprezentowała na swoim stoisku na targach CES 2008 drugiej generacji odtwarzacz AQUOS Blu-ray BD-HP50U z obsługą profilu BDROM 1.1. Odtwarzacz ten wyposażony jest w kilka innowacyjnych funkcji, które pozwalają zamienić go we wszechstronne centrum rozrywki. Dzięki interfejsowi HDMI, użytkownicy mogą korzystać z funkcji AQUOS Link pozwalającej na zintegrowane i sprawne sterowanie odtwarzaczem Blu-ray i telewizorem LCD AQUOS.

Na stoisku prezentowane są również zaawansowane technologie cyfrowe stanowiące dopełnienie rewolucji wśród telewizorów płaskoekranowych. Oprócz telewizorów AQUOS i odtwarzaczy Blu-ray inne nowinki to na przykład nowe wersje stylowych stacji dokujących, przeznaczonych do podłączania wszystkich odtwarzaczy iPod® umożliwiających ładowanie i odtwarzanie muzyki oraz nowoczesne 2.1-kanałowe zestawy kina domowego z 1-bitowym wzmacniaczem.

Technologia AQUOS Net
AQUOS Net to rewolucyjna usługa, umożliwiająca zindywidualizowany dostęp do zasobów internetu oraz zapewniająca w czasie rzeczywistym wsparcie techniczne dla właścicieli telewizorów AQUOS. AQUOS Net to dostępna poprzez gniazdko Ethernet w telewizorze magistrala, umożliwiająca łączenie się z kilkoma unikatowymi serwisami. Przy pomocy tych serwisów użytkownicy będą mogli na przykład konfigurować wirtualne „gadżety” pozwalające na sprawdzanie lokalnych prognoz pogody, wyników giełdowych lub śledzenie ulubionych serwisów informacyjnych, oglądając równocześnie telewizję. Wszystko to znajduje się dosłownie w zasięgu ręki, bo wszystkie ustawienia dokonywane są bezpośrednio przy pomocy pilota.

Dzięki usłudze AQUOS Net użytkownicy telewizorów AQUOS uzyskają również dostęp do serwisów wsparcia technicznego. Indywidualny doradca połączy się zdalnie z ich telewizorem, pomagając w dokonaniu optymalnych ustawień obrazu, gwarantujących najgłębsze doznania związane z oglądaniem TV. To interaktywne narzędzie o nazwie AQUOS Advantage Live jest łatwo dostępne ze strony domowej serwisu AQUOS Net. Dodatkowo, dzięki AQUOS Net klienci będą mieli stały dostęp do ważnych informacji na temat swoich telewizorów. Będzie można znaleźć zbiory powszechnych pytań i odpowiedzi na temat podłączeń HDMI™, telewizji HDTV oraz innych rozwiązań technicznych. Użytkownicy będą mogli ponadto wyświetlić instrukcję obsługi bezpośrednio na ekranie telewizorów LCD AQUOS. Dostępna będzie również zakładka „Nowości” z informacjami na temat nowych produktów firmy Sharp. Panoramiczne modele AQUOS 1080p HDTV (modele LC-65SE94U, LC- 52SE94U i LC-46SE94U)
Nowa seria panoramicznych telewizorów LCD serii AQUOS SE94 oznaczona jako „Edycja specjalna” dostępna z ekranami o przekątnych 65, 52 i 46 cali, łączy w sobie najwyższą jakość obrazu z nowym wyróżniającym się designem „Cornerstone” oraz funkcją „AQUOS Net”. Najnowsza wersja oryginalnego panelu Advanced Super View (ASV) firmy Sharp o dynamicznym współczynniku kontrastu 27.000:1, gwarantuje znakomitą reprodukcję szczegółów zarówno podczas wyświetlania jasnych jak i ciemnych scen. Kolejna oryginalna opracowana przez firmę Sharp technologia – Fine Motion Advanced Technology – oferuje 120-hercową konwersję klatek obrazu, podwojoną w stosunku do tradycyjnej 60-hercowej szybkości sterowania, co gwarantuje jeszcze lepszą jakość obrazów video. Nowy 10-bitowy panel ASV gwarantuje bardziej precyzyjną reprodukcję kolorów i jeden z najkrótszych na rynku czasów reakcji ekranu, co pozwala na płynne odtwarzanie szybko zmieniających się scen. Nowe modele wyposażone są również w opracowane przez firmę Sharp podświetlenie o pięciu podstawowych długościach fal, dzięki któremu odtwarzane odcienie czerwieni są żywsze, a zieleń jest bardziej naturalna niż dotychczas.

Dzięki kątom obserwacji równym 176 stopni, widzowie mogą cieszyć się znakomitą jakością obrazu, praktycznie w każdym miejscu w pomieszczeniu. Poprzez zintegrowane z telewizorem gniazdko Ethernet użytkownicy mają dostęp do usługi AQUOS Net, rewolucyjnego serwisu oferującego zindywidualizowany dostęp do zasobów internetu oraz wsparcie techniczne w czasie rzeczywistym. Dodatkowo, wszystkie modele wyposażone są w trzy gniazda HDMI™ (w wersji 1.3 z obsługą standardów x.v.Color i 24 klatki na sekundę) oraz dwa zestawy gniazd Component HD – wszystkie kompatybilne z sygnałami 1080p. Telewizory te wyposażone są również w port RS-232C, umożliwiający wykorzystanie w instalacjach specjalnych, oraz w osobne wejście sygnału komputerowego.

Opisywane modele o całkowicie nowej stylistyce slim-line są dostępne w atrakcyjnym wykończeniu, w którym uwagę przykuwają szczególnie dopracowane krawędzie i demontowalne głośniki, szczególnie dobrze pasujące do współczesnych wnętrz. Demontowalna podstawa pozwala na instalację telewizorów na ścianie.

Modele LC-65SE94U i LC-52SE94U będą dostępne na rynku amerykańskim w styczniu tego roku, a model LC-46SE94U będzie dostępny w lutym.
Panoramiczny telewizor AQUOS 1080p HDTV LC-52D74U
Ten nowy model AQUOS o pełnej rozdzielczości HD 1080p i przekątnej ekranu 52 cale cechuje niewiarygodny dynamiczny współczynnik kontrastu równy 18.000 : 1, pozwalający odtwarzać najgłębszą czerń i obrazy o najwyższej jakości, udoskonalony układ Quick Shoot gwarantujący czas reakcji panelu na poziomie 4 ms oraz kąty obserwacji równe 176 stopni, dzięki czemu widzowie mogą oglądać telewizję praktycznie z każdego miejsca w pomieszczeniu. Poprzez zintegrowane gniazdo Ethernet użytkownicy mają dostęp do usługi AQUOS Net.

Telewizor LC-52D74U wyposażony jest również w oryginalne opracowane przez firmę Sharp podświetlenie o czterech długościach fali, które oferuje szersze spektrum kolorów, dzięki czemu odtwarzana czerwień ma głębszy odcień niż w przypadku poprzednich modeli. Dodatkowo model ten wyposażony jest również w trzy gniazda HDMI™ (w wersji 1.3 z obsługą standardów x.v.Color i 24 klatki na sekundę) oraz dwa zestawy gniazd Component HD – wszystkie kompatybilne z sygnałami 1080p z odtwarzaczy Blu-ray™ oraz innych źródeł sygnału najnowszej generacji. Telewizor wyposażony jest także w port RS-232C, umożliwiający wykorzystanie w instalacjach specjalnych, oraz w osobne wejście sygnału komputerowego.

Ten model, wyposażony w panel o pełnej rozdzielczości High Definition 1080p (1920 x 1080), jest dostępny jest w obudowie slim-line z dopasowanymi głośnikami zgodnie z nową linią stylistyczną „Cornerstone”.

Model LC-52D74U będzie dostępny na rynku amerykańskim od kwietnia.

108-calowy telewizor LCD o pełnej rozdzielczości High Definition
Firma Sharp prezentuje swój 108-calowy telewizor LCD o pełnej rozdzielczości 1080p i wymiarach 238 cm x 134 cm (szer. x wys.) z panelem Advanced Super View, wyprodukowany w fabryce Sharp Kameyama II – pierwszych zakładach na świecie produkujących panele ósmej generacji. Udane opracowanie tej konstrukcji dowodzi, że obecnie możliwa jest produkcja telewizorów LCD z ekranami o przekątnych od 13 cali po gigantyczne modele o przekątnej 108 cali.

Odtwarzacz AQUOS Blu-ray™ BD-HP50U
Smukły odtwarzacz AQUOS Blu-ray™ model BD-HP50U jest wyposażony w cyfrowe wyjście 1080p video, które po podłączeniu do telewizora LCD HDTV AQUOS umożliwia oglądanie najnowszych filmów w wysokiej rozdzielczości oraz starszych materiałów, które po przeskalowaniu zaskakują jakością standardu High-Definition. Odtwarzacz BD-HP50U jest zgodny z formatami BD-ROM Profile 1.1 i BD Live – najnowszą wersją formatu Blu-ray.

Standard BD-ROM Profile 1.1 oferuje dodatkowe dekodery audio i video pozwalające na korzystanie z funkcji PIP (obraz w obrazie) oraz gniazdo USB umożliwiające podłączenie pamięci. Interaktywne funkcje odtwarzacza BD-HP50U pozwalają widzom oglądać dodatkowe materiały zamieszczone razem z filmem nagranym na płytach Blu-ray – są to zwiastuny filmów, napisy dialogowe, czy komentarze reżysera – wszystko to dostępne jest bez zatrzymywania odtwarzania. Zgodnie ze strategią firmy Sharp polegającą na tworzeniu znakomitych produktów ze znakomitych podzespołów, wszystkie kluczowe części odtwarzacza AQUOS Blu-ray są produkowane przez firmę Sharp – włączając w to laser Blu-ray, głowicę odczytującą oraz zespół sterujący.

Dzięki złączu HDMI™ 1.3 użytkownicy mogą korzystać z funkcji AQUOS LINK™, która umożliwia zintegrowane i sprawne sterowanie odtwarzaczem Blu-ray i telewizorem LCD AQUOS. Funkcja AQUOS LINK pozwala na sterowanie urządzeniami podłączonymi do gniazd HDMI na podstawie informacji widocznych na ekranie telewizora AQUOS przy pomocy tylko jednego pilota.
Opisywany odtwarzacz wyprowadza sygnał 1920 x 1080 24 fps (klatek na sekundę) oraz wyposażony jest w funkcję Quick Start, pozwalająca cieszyć się znakomitą jakością nagrań Blu-ray już po 10 sekundach* od naciśnięcia przycisku Play.

Dzięki zastosowaniu dekoderów Dolby® TrueHD i DTS HD, odtwarzacz ten oferuje również wielokanałowe wyjście audio poprzez złącze HDMI. Odtwarzacz może również dekodować dźwięk w systemie Dolby® Digital Plus, dzięki czemu wyprowadzane przez niego dźwięki przestrzenne są przystosowane optymalnie do odpowiednio wyposażonego odbiornika.

Odtwarzacz BD-HP50U wyposażony jest także w port RS-232C, umożliwiający sterowanie nim z komputera i jest kompatybilny z licznymi standardami obejmującymi także BD-ROM/RE/R, DVD Video, DVD-RW/R, DVD+RW/R oraz płyty Audio CD.

Model BD-HP50U będzie dostępny wiosną 2008 r. w USA.

Seria AQUOS HDTV D64U (modele LC-37D64U i LC-32D64U)
Firma Sharp uzupełniła o modele 32- i 37-calowe swoją serię modeli D64U „slim-line” o pełnej rozdzielczości HD 1080p, do której należały już wcześniej modele 42-, 46-, 52- i 65-calowe.
Nowe modele o przekątnych 37 i 32 cali cechuje smukła stylistyka (są o 25% cieńsze w porównaniu z poprzednimi modelami) oraz wąska i lekka rama, dzięki czemu zajmują o wiele mniej miejsca, ustanawiając nowy standard stylistyczny wśród telewizorów LCD. Użytkownicy mają dzięki temu większą swobodę w doborze miejsca, a większy ekran można zmieścić na mniejszej przestrzeni.
Seria ta wyposażona jest w najnowszej generacji oryginalne panele LCD Sharp Advanced Super View o pełnej rozdzielczości 1080p (1920 x 1080), imponującym współczynniku kontrastu 10.000 : 1 oraz znakomitym czasie reakcji 6 ms, pozwalającym w sposób płynny odtwarzać nawet szybko zmieniające się sceny. Linia D64U wyposażona jest również w podświetlenie o 4 długościach fali pozwalające na odtwarzanie głębszych i żywszych odcieni koloru czerwonego. Kąty obserwacji 176 stopni pozwalają cieszyć się znakomitą jakością obrazu praktycznie z każdego miejsca w pomieszczeniu.
Listę imponujących możliwości serii D64U uzupełnia bogata paleta wejść obejmująca dwa gniazda HDMI (wersja 1.3) i dwa wejścia video HD Component – wszystkie zgodne ze standardem 1080p, a także port RS-232C umożliwiający sterowanie telewizorem oraz wejście komputerowe, dzięki czemu telewizor można również wykorzystywać jako monitor, oszczędzając przestrzeń w mieszkaniu. Dzięki niskiemu zużyciu energii, opisywana seria jest także zgodna z normą ENERGY STAR®.

Model LC-37D64U będzie dostępny w lutym na rynku amerykańskim, natomiast model LC-32D64U będzie dostępny już w tym miesiącu.

Panoramiczna seria AQUOS 720p HDTV (modele LC-37D44U i LC-32D44U)
Nowe panoramiczne telewizory LCD HDTV AQUOS D44 z ekranami o przekątnych 37 i 32 cale wzbogacają ofertę telewizorów LCD firmy Sharp o znakomitej stylistyce i niezrównanych parametrach technicznych. Opracowany przez firmę Sharp oryginalny panel LCD Advanced Super View ma dynamiczny współczynnik kontrastu 7500:1, a układ Quick Shoot gwarantuje krótki czas reakcji ekranu (6 ms). Kąty obserwacji 176 stopni pozwalają cieszyć się znakomitą jakością obrazu praktycznie z każdego miejsca w pomieszczeniu. Nową serię wyróżnia subtelny srebrny akcent na panelu przednim oraz błyszczące czarne wykończenie, które będzie znakomicie uzupełniało dekorację każdego pokoju. Dyskretnie wkomponowane głośniki zwiększają swobodę instalacji telewizora.

Dzięki rozdzielczości 1366 x 768, rzeczywistym proporcjom 16:9 oraz wbudowanym tunerom ATSC/QAM/NTSC widzowie będą mieli dostęp do najnowszej oferty HDTV, a wejście komputerowe dodatkowo pozwoli na wykorzystywanie opisywanych telewizorów jako monitorów.

Model LC-37D44U będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych w lutym, a model LC-32D44U już w styczniu.

Telewizory HDTV LCD AQUOS stworzone dla graczy (modele LC-32GP3U-R, LC-32GP3U-W, LC-32GP3U-B)
Firma Sharp wprowadziła nowe 32-calowe modele telewizorów LCD AQUOS LC-32GP3U o pełnej rozdzielczości HD stworzone specjalnie z myślą o miłośnikach gier video.

Modele te mają nowy atrakcyjny design, obudowę z serii „slim-line”, zajmującą o wiele mniej miejsca w porównaniu do poprzednich wersji oraz unikatową obrotową podstawę zapewniającą komfort zarówno podczas oglądania telewizji jak i zabaw grami video. Trzy wersje kolorystyczne – czarna, biała i ciemnoczerwona - pozwolą dobrać odpowiedni telewizor do każdego wnętrza. Oprócz nowej stylistyki, modele serii GP3U oferują również te same funkcje specjalne, znane z poprzednich modeli dla graczy, które znacznie zwiększają atrakcyjność gier. Należy tu wymienić tryb „GAME”, optymalizujący jakość obrazu z gier video, specjalny pilot zdalnego sterowania, dzięki któremu użytkownik może łatwo „przeskoczyć” do trybu gier, oraz umieszczone z boku gniazda, pozwalające łatwo podłączyć konsolę.

Tryb „GAME” jest dostępny dzięki sterownikowi „Vyper Drive”, który redukuje do praktycznie niedostrzegalnego poziomu opóźnienie pomiędzy konsolą a telewizorem. Panel cechuje znakomity współczynnik kontrastu 10.000:1, pozwalający odtwarzać głęboką czerń i ostre obrazy o znakomitej jakości. Udoskonalony układ Fine Motion skraca czas reakcji ekranu do 6 ms, a szerokie kąty obserwacji równe 176 stopni pozwalają komfortowo oglądać obraz z praktycznie z każdego miejsca w pomieszczeniu. Nowe telewizory wyposażone są również w oryginalne opracowane przez firmę Sharp podświetlenie o czterech długościach fali, zapewniające szersze spektrum kolorów i pozwalające uzyskać głębszy odcień koloru czerwonego.

Dzięki trzem gniazdom HDMI™ w wersji 1.3 (w tym jedno umieszczone z boku) oraz dwóm zestawom gniazd Component HD (w tym jeden umieszczony z boku), modele LC-32GP3U są kompatybilne z sygnałami 1080p emitowanymi przez najnowsze konsole do gier oraz z sygnałami video o najwyższej obecnie rozdzielczości dostępnej przez interfejs HDMI™ - 1920 x 1080 24 fps (klatek na sekundę) High Definition.

Modele LC-32GP3U-R, LC-32GP3U-W i LC-32GP3U-B są już dostępne w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.

2.1-kanałowy zestaw kina domowego ze wzmacniaczem 1-Bit™
Zaspokajając oczekiwania miłośników najwyższej jakości dźwięku i obrazu, nowy 2.1-kanałowy zestaw kina domowego AQUOS z 1-bitowym wzmacniaczem audio emituje dźwięk standardu Hi-Fi, co stanowi równocześnie oprawę dla dużych telewizorów AQUOS LCD (o przekątnej ekranu do 52 cali).

Nowy zestaw audio AN-ACS1U uzupełnia ofertę produktów firmy Sharp spod znaku AQUOS, do której należą przede wszystkim telewizory LCD oraz, od niedawna, odtwarzacze Blu-ray.

Dzięki czarnemu błyszczącemu wykończeniu, nawiązującemu do stylistyki telewizorów LCD AQUOS oraz wypełniającemu pomieszczenie dźwiękowi z 1-bitowego wzmacniacza, nowy zestaw AN-ACS1U o mocy 150 W gwarantuje znakomitą jakość dźwięku i oferuje ponadczasowy design, który znakomicie wpasuje się do każdego pomieszczenia.

Zestaw ten wyposażono również w technologię Audistry™ firmy Dolby®, gwarantującą wyjątkowe doznania akustyczne. Poszczególne elementy zestawu można wygodnie łączyć dzięki dwóm gniazdom HDMI-CEC. Wbudowana funkcja Sharp AQUOS LINK™ pozwala na sterowanie urządzeniami podłączonymi do gniazd HDMI na podstawie informacji widocznych na ekranie telewizora AQUOS, dostępnych przy użyciu tylko jednego pilota.

W skład zestawu AN-ACS1U wchodzi wyrafinowany system kolumn głośnikowych gwarantujący znakomitą jakość odtwarzanych dźwięków w całym pomieszczeniu.

Zestaw ANACS1U będzie dostępny od kwietnia na rynku amerykańskim.

Zestawy muzyczne do podłączania odtwarzaczy iPod®

Najnowsze zestawy muzyczne do podłączania odtwarzaczy iPod® cechuje smukła trójkątna sylwetka. Można je wygodnie przenosić z pomieszczenia do pomieszczenia, ustawiając praktycznie w dowolnym miejscu – znakomicie zmieszczą się na małej półce albo w ciasnym narożniku.
Zestawy te wyposażone są w gniazdo iPod, pozwalające na ładowanie baterii w odtwarzaczach iPod wszystkich typów oraz na odtwarzanie z nich muzyki. Przenośne i lekkie urządzenia wyposażone są w pełnozakresowe głośniki bass reflex z technologią High-Definition Sound Standard (HDSS).

Nowe zestawy będą dostępne w kolorze białym (DK-AP2) i czarnym (DK-AP2BK). Wyposażone są w cienki, zbliżony wymiarami do karty kredytowej, pilot zdalnego sterowania, pozwalający oprócz podłączonego iPoda sterować także funkcjami samej stacji.
Do zestawów można również podłączać odtwarzacze MP3. Dzięki wyjściu video można łączyć je także z telewizorem, wyświetlając sygnały z plików video odtwarzanych w iPodach.

Zestawy te są zasilane z baterii, dzięki czemu miłośnicy muzyki mogą z nich korzystać w dowolnym miejscu.
Modele DK-AP2 i DK-AP2BK są już dostępne w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.
*Czas startu zależy od typu nagrania, sposobu podłączenia i rodzaju podłączonego monitora.

HDMI, logo HDMI logo oraz nazwa High Definition Multimedia Interface są znakami handlowymi HDMI Licensing, LLC.
iPod jest znakiem handlowym firmy Apple.
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline
Wspiera forum

Avatar km1963

Meldunek: Dec 2006
Postów: 363
Cytuj  
#7
24-01-2008, 09:53
Domyślnie

Cytat:
Napisał km1963
Wygląda też że ma na inną obudowę
Kiki czy jest info o dostępności u nas i kiedy ? czy to tylko na rynek USA ?
Dzięki KIKI za edycję linku z mojego postu poniżej
ale może nie ma co się niepotrzebnie nakręcać bo "japońscy stratedzy marketingowi" uznali UE za zbyt zacofany technologicznie rynek z raczkującym HD i te modele do nas nie trafią

Jak coś wiesz to podziel się wiedzą ( może na CES można było coś w "kuluarach" usłyszeć bo że zobaczyć to już wiemy )

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytatem
km1963 jest offline
reklama


Meldunek: Feb 2005
Skąd: hdtv.com.pl

 

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are WłączonyCzasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:52. Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin VBulletin Skin by ForumMonkeys.
Nowy na forum?

 • Regulamin
 • Zapomniałeś hasła?
 • Zarejestruj się.
 • Jak szukać treści.
 • Polityka prywatności
 • Reklama

 • Ciekawe artykuły

 • Czy Hz ma znaczenie?
 • Nie strać danych.
 • Robot co skosi trawnik
 • Zestawy użytkowników
 • Graj w 4K!

 • Testy otwarte

 • Panasonic ET5E test
 • Philips PFL 4007 test
 • Panasonic VT50 test
 • Sharp 70le835 test
 • Samsung ES7000 test
 • Panasonic DT50 test

 • Nasi Partnerzy

 • Cyfrowe atelier

 • Kontakt - hdtv.com.pl - Archiwum - Dyrektywa prywatności - Na górę