Canon EOS 550 D

python636

New member
Co sądzicie o Canonie EOS 550 D?
Bawił się ktoś z forumowiczów nim, jak wychodzą filmy w jakości Full HD nagrywane tą lustrzanka i jak sam aparat ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
zalezy na czym bardziej ci zalezy , na robieniu zdjec czy filmowaniu ?
no iprzede wszystkim musisz pamietac , ze to tylko "puszka" jakosc zapisywanego obrazu uzalezniona jest od klasy obiektywu, tak wiec kupno "body" to wlasciwie dopiero poczatek wydatkow..... oczywiscie jesli chce sie (i potrafi) w pelni wykorzystac mozliwosci aparatu.
chyba tylko Mroczek wgrywa konkursy i robi wystawy uzywajac jedynie kitowego obiektywu...:-D:-D:-D
no ale on wywoluje zdjecia z cyfrowki w ciemni.....:-D:-D:-D

wybor lustrzanki to tak naprawde wybor systemu , musisz to brac pod uwage- tak wiec wez pod uwage koszty szkiel ktore w pozniejszym czasie bedziesz chcial dokupic.
 

JLF

New member
Mam 550D, niestety mam obiektyw 18-135 (przepuszcza mało światła). Jakość z dobrym obiektywem i odpowiednio naświetlonym miejscu jest rewelacyjna. Poszukaj na Vimeo filmów nagranych aparatem.
 

python636

New member
Dokładnie tak jak piszesz 18-135 jest uniwersalnym obiektywem , ja planuje zakupic jakis stało ogniskowy obiektyw do kompletu i na moje potrzeby powinno w zupełności wystarczyc np. taka 50.
 

JLF

New member
Także rozglądam się za 50mm i myślę nad MagicLantern - jeżeli ktoś poważnie myśli o filmowaniu bez tego się nie obejdzie.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Na vimeo jest pełno filmów, choć nie wszystkie dobrej jakość, to jednak aparatem że statywu można uzyskać piękną jakość, ale potrzeba trochę kasy na to, nie ma co się oszukiwać body to nie wszystko i szkła jednak kosztują.
 
Do góry