Co wybrać Canon HG20, Canon Legria HF200 czy Canon Legria HF20

middam

New member
Witam
Czy może ktoś wypowiedziedzieć się na temat którejś z tych kamer ? Chciałbym kupić coś do domowego użytku (kręcenie rodzinnych spotkań, dzieciaka) I żeby cena nie przekroczyła 3000. Czy model z 2008 roku Hg20 odbiega znacznie od tych dwóch pozostałych ? A może sony HDR-XR106E będzie lepszym wyborem ?
 

ernestpierwszy

New member
Sony ma "stary" przetwornik Exmor bez "r" a to bardzo duża różnica w kręceniu przy kiepskim (domowym) oświetleniu. ExmorR ma 2x większą czułość, mniej szumi itd. Ten model nie ma też optycznego stabilizatora.
Ja pewnie kupię canona HF200, bo też chciałem sony, ale nie wiem kiedy będą nowe modele a stare są słabe w porównaniu z nowościami, których nie ma u nas i nie wiadomo kiedy będą. Oczywiście te z niższej pólki cenowej <3000 zł.
HF200 ma w sumie wszystko czego nie mają sony 105/106 i kosztuje 2200 zł.
 

Zibi W

Member
Gdybym miał kupować to chyba poczekałbym aż stanieją (może przed wakacjami) i kupił HF s20/200.I szkoda, że nie mam możliwości kupienia przez znajomych w Stanach bo nie przeszkadza mi 30kl/sek.
 

mystaloba

New member
A czy ta kamera sony Sony HDRXR150 HD ma ten przetwornik ---> ExmorR o którym wspomina ~ernestpierwszy ? W specyfikacji jest napisane :
* 120GB HDD
* “Exmor R” CMOS Sensor
* Carl Zeiss® 25x Optical Zoom Lens
* SteadyShot (Active Mode)
* 2.7” Slim LCD with wide viewing angle
* iAuto and Quick AF
Rozumiem, że posiada ?
 
Do góry