Canon HFS100 - opinie użytkowników

B@nan

New member
Witam,

Zastanawiam sie nad kupnem Canona HFS100, przeczytalem juz mase opini, rozne testy, ale dalej nie jestem pewien. Interesuja mnie jeszcze jakieś opinie uzytkowników tej kamerki, może ktoś sie znajdzie i podzieli sie wrażeniami.

Ostatnio doczytalem o stabilizacji, obejrzalem jakis test, z ktorego wyglada ze ta stabilizacja dziala.. powiedzmy niezbyt fajnie.
W gorszym oswietleniu kamera generuje duzo szumow.

Kamerke porownywalem z Panasonic TM300, ktory tez bralem pod uwage, ostatnio również zwrocilem uwage na Sony XR500, chociaz raczej sklaniam sie ku kamerze bez dysku, albo z dyskiem nieruchomym.

Prosze o jakies zdanie o Canonie, moze tez cos w odniesieniu do Panasa, Sony?
 

Shinzon

New member
Z kamer bez dysku to zobacz sobie jeszcze SONY CX505 lub CX520

http://www.sony.pl/product/cam-high-definition-on-memory-stick/hdr-cx520ve

http://www.camcorderinfo.com/content/Sony-Handycam-HDR-CX500V-Camcorder-Review-37247.htm

handycam-cx520_cx500_02.jpg
 

B@nan

New member
Poczytalem troche o Sony CX520, przeczytalem test camcorderinfo (jutro jeszcze czegos na Youtube poszukam). Kamera jest oki, ale jakos chyba sie nia nie zachwycaja szczegolnie, wskazujac raczej Canona jako zwyciezce. Niewatpliwie Sony bije tutaj inne kamery jesli chodzi o stabilizacje, ale jak to jest dokladnie przy gorszych warunkach oswietlenia? Sony tez chyba lepiej spisuje sie przy dynamicznych scenach.
Poza tym z tego co przeczytalem to nie mozna w niej za wiele samemu poustawiac. Jak zewnetrznego mikrofonu pewnie nigdy nie uzyje, tak jakas zabawa na manualu wydaje mi sie dosc fajna sprawa.

Chcialbym cos wybrac, pewnie bedzie to zakup na dluzszy okres, ale strasznie ciezko sie zdecydowac..
 
Ostatnia edycja:

B@nan

New member
To ja odnowie po świętach temat:)

Co do Sony, to wyglada, że nawet fajna kamerka, ale mam pytanie co do ilości ustawień recznych, w ogole jakieś są, jakie?
Kamerka ma napenwo super stabilizacje, z tego co czytalem to w gorszych warunkach ostwietlenia jest nawet ok, ale przy dobrym swietle przepala i obraz jest rozmazany. Na ile jest to uciążliwe i czy takie zachowanie jest bardzo widoczne?

Co do Canona, nie ma nikogo, kto moglby podzielic sie swoimi odczuciami z uzytkowania tej kamerki?

Pozdrawiam
 

Zibi W

Member
To może HF s11 . Ja chyba poczekałbym jednak na nowe modele, (także Sony) które powinny być dostępne przed wakacjami.
 
Do góry