Canon HF100 - jaka lampa?

Kamyk79

New member
Witam!

Proszę Was o pomoc.
Jaką najlepiej kupić lampę do kamery Canon HF100.
Kamera ta słabo sobie radzi w gorszych warunkach oświetleniowych dlatego stwierdziłem, że zakup ten jest konieczny.
1) Jaką lampę kupić: diodową? Czym ona się różni od innych typów lamp?
2) Czy warto kupować oryginalną lampę canonowską i płacić 2 razy więcej? Czy warto kupić zamiennik - w końcu to tylko światło.
3) Czy warto kupować lampę z zewnętrznym zasilaniem? Czy lepiej żeby zasilanie było z kamery? Wydaje mi się, że lepiej kupić z zewnętrznym zasilaniem, bo jeśli będzie coś ważnego do kręcenia to wówczas lampa wysiądzie, a kamera będzie dalej kręciła z tym, że już bez lampy, ale zawsze lepsze to niż nic? Co sądzicie o tym?
4) dodam, że lampę chciałbym wykorzystać przy kręceniu filmów w domu przy słabym świetle jak i również na koncertach z nie za dużej odległości - chodzi głowie o koncerty w klubie.

Proszę pomóżcie, gdyż ten temat jest zupełenie mi obcy
Pozdrawiam i dzięki
Marcin
 

Zibi W

Member
Do lampy VL-5 Canona musisz mieć aktualizacje oprogramowania kamery a za to serwis w Wa-ie zarządał 160zł. Mozna samemu na własne ryzyko. Pan z serwisu z Niemiec który oddzwonił do mnie mówi ,że nie ma to większego sensu bo lampa jest droga i zasilana akumulatorem kamery przez co szybko go wyładowuje. A jak wgranie oprogramowania nie wyjdzie to popsujesz kamere. Poradził kupić diodową o temperaturze barwowej 5600K. Tylko moze nie chińską za 20zł z allegro.
 

Kamyk79

New member
Zibi W napisał:
Do lampy VL-5 Canona musisz mieć aktualizacje oprogramowania kamery a za to serwis w Wa-ie zarządał 160zł. Mozna samemu na własne ryzyko. Pan z serwisu z Niemiec który oddzwonił do mnie mówi ,że nie ma to większego sensu bo lampa jest droga i zasilana akumulatorem kamery przez co szybko go wyładowuje. A jak wgranie oprogramowania nie wyjdzie to popsujesz kamere. Poradził kupić diodową o temperaturze barwowej 5600K. Tylko moze nie chińską za 20zł z allegro.

A czy mocowanie lampy nieoryginalnej będzie pasować do mocowania Advance Accessory Shoe w Canon HF100?

Witam ponownie!

Właśnie sam dokonałem aktualizacji firmware`u z 1.0.1.0. na 1.0.2.0., ktory jest wymagany jesli chce sie uzywac oryginalnej lampy Canona.
Wszystko przeszlo bez najmniejszych problemow. Kilka razy przeczytalem kazdy krok, ktory nalezalo poczynic, by miec pewnosc, ze niczego nie skopie i sie udalo. Teraz moge kupic oryginalna lampe:) VL-5.
Firmware i pdf`a do firmware`u sciagnalem ze strony Canona.

Dzwonilem dzis do pomocy technicznej Canon i sie usmialem, bo taka miloscia daze te marke, ale pomoc techniczna to oni maja do bani. Canon potrafi wyprodukowac sprzet tak zaawansowany techniczne, a kobitka z pomocy technicznej raczej do zaawansowanych technicznie nie nalezala. Nie dosc, ze Pani kilkanascie minut sprawdzala jaka lampa jest predefiniowana do kamery HF100, to jeszcze w rezultacie opowiadala banialuki. Powiedziala mi, ze lampa VL-5 ma zewnetrzne zasilanie, a w internecie az huczy, ze ta lampa jest zasilana akumulatorem z kamery. Ponadto powiedziala mi, ze jest jeszcze jedna lampa przypisana do tej kamery o ile dobrze pamietam to VFL-3 (nie pamietam dokladnie symbolu) i zadalem jej pytanie: czym sie rozni od lampy VL-5 i mi powiedziala, ze VL-5 jest nowsza lampa. No moze jest nowsza, tego nie zaprzeczam, ale w internecie znalazlem opis, ze ta lampa jest ma po prostu mozliwosc wyzwolenia blysku, czyli pewnie chodzi o mozliwosc robienia zdjec no i kosztuje przez to ponad 600 zl, czyli Pani z Canona glupoty opowiadala, ze jedyna roznica to taka, ze jest nowsza. Maskra jak mozna taka kobiete posadzic przy telefonie, jak ona nawet nie potrafi w bazie danych Canon sprawdzic informacji. Zapytalem sie jeszcze czy sila swiecenia jest sterowana komputerowo przez kamere to powiedziala mi, ze nie jest. No moze tego raczej nie podwazam. Skoro Pani z POMOCY TECHNICZNEJ Canon mowi mi, ze lampa Vl-5 jest zasilana na paluszki (bo tak mi powiedziala), to po co w takim razie w tej kamerze Advanced Shoe? Na to pytanie tez nie potrafila mi powiedziec i powiedziala, cytuje: "Niestety tego nie wiem i tego Panu nie powiem", smiac mi sie chcialo, bo po co Canon wogole ma cos takiego jak pomoc techniczna jak osoba ktora potrafi korzystac z google jest w stanie odpowiedziec sobie na wiecej pytan niz korzystajac z tej pomocy technicznej.

Trzeba bedzie wyslac ten list do zarzadu Canon Polska.

Pozdrawiam
netman
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

NoTes

New member
Mam oryginalną VL-5 do HF 100 i przypuszczam, że nie oryginalna nie będzie współpracowała z kamerą w zakresie pracy automatycznej, jeśli wogóle taki tryb pracy lampa będzie posiadała.
 
Do góry