Canon HG20 a może SC-HMX105 - kamera do 2200 PLN

angoos

New member
Witam wszystkich.
Dawno mnie tu nie było.
Potrzebuję kupić kamerkę HD do zastosowań amatorskich (głównie filmowanie mojej pociechy, filmowanie wakacyjne etc.)
Zależy mi przede wszystkim na jak najwyższej jakości obrazu (ostrość, rozdzielczość, minimalne oświetlenie) i wszystko to do ceny max. 2200 PLN.
Kamera nie musi mieć HDD może nawet na kartę byłaby lepsza. Ale musi mieć szkło HD i optyczny stabilizator.
Reszta parametrów funkcjonalnych mniej ważna.
Do obróbki filmu dysponuję sprzętem IntelCore2Duo 2,4 GHz 2GB RAM, ale za dużo grzebać mi się nie będzie chciało.
Od jakiegoś czasu śledzę i szukam ale jakoś nie mogę się zdecydować i już powoli głupieje. Na razie za każdym razem jak szukam i porównuje to do każdego zestawienia biorę pod uwagę Canona HG20.
Natomiast ostatnio bardzo interesuje mnie Samsung SC-HMX105, tyle że na razie mało o nim informacji.
Czy mógłby ktoś coś poradzić?
 

OSKAR1971

New member
Canon HG20 super sprzęcik ale na pewno nie w tym przedziale cenowym.
Jeśli dobrze pamietam kosztuje co najmniej 2500-2700 zł
 
Ostatnia edycja:

angoos

New member
No właśnie ten canon to jakieś 2500 PLN.
A co myślisz o tym Samsungu?
Problem w tym że na razie nie ma opinii na temat jakości obrazu z niego uzyskanego. Bo tak to świetna sprawa ten Samsung.
 

Marcin_E36

New member
ja samsunga "nie znam" nie wiem jak się sprawuje, ale sam dwa dni temu kupiłem Canona HG20 i jestem z niej bardzo zadowolony. Gorąco polecam i udanego zakupu. Pozdrawiam
 

pixelangel

New member
Samsung hmx 105 ma tylko fullhd 1080i, dla porownania canon h20 lub h200 mają opcje nagrywania fullhd 1080p. Podobno Samsung ma słabą stabilizację obrazu.Dziwi mnie to ze starszy model samsunga hmx20c , ma lepsze parametry od nowej serii 100-104-105-106. HMX20C ma opcje nagrywania 1080p ,nagrywanie slow motion , większą matrycę.
Sam sie zabieram za kupno kamerki fullhd 1080p i napewno bedzie to canon hf200.
 

angoos

New member
Witam ponownie,

Stało się, kamera kupiona.
Wybór padł jednak na Canona HG20.
Co prawda nie za 2200 ale chyba najtaniej jak można go było kupić.
A więc temat można zamknąć.
Dzięki za wszelkie uwagi.

Pozdrawiam
 
Do góry