ImageMixer 3SE i Canon HG20

zieloony

New member
Witam.
Nie tak dawno zakupiłem kamerkę Canona HG20, i nadszedł czas na instalację odpowiedniego softu.
W zestawie z kamerką jest Image Mixer 3 SE ver. 3
Wszystko zainstalowałem ale nie da się zgrać materiału na kompa.
Jest tak:
Image Mixer Player odtwarza to co jest na kamerze, ale nie da sie sciagnac nawet jednego krótkiego materiału- ponieważ program przestaje odpowiadać.
Myślę że może za słaby komp. (laptop- Intel Core2duo 1,5 RAM 2 GB a ponad 100 GB wolnego miejsca a grafika zintegrowana Intel 965.

Próbowałem testowej wersji Ulead VideoStudio 11 Plus ale ten program nie widzi chyba materiału (na tej kamerze są to pliki .MTS)

No i nie wiem co robić ?
Czy są jakieś mniej wymagające programy do zrzucania ?
 

zieloony

New member
Koledzy pomocy. Trzeci dzień się z tym męcze.
Nie wiem czy mogę zgrać pliki poprostu kopiując z dysku (w instrukcji piszą żeby tak nie robić).
A jeżeli można to czy kopiować pliki tylko z folderu STREAM (pliki mts) czy też z folderu CLIPINF (pliki cpi) taka sama ilosc plików z takimi samymi nazwami.
?????
Wie ktoś jak mi pomóc ?
PROSZĘ :(
 

zieloony

New member
Sam sobie odpowiadam, ale może ktoś skorzysta

W związku z tym że nikt nie odpowiada napiszę do czego doszedłem:
Image Mixer już działa i jest OK - pomogło odinstalowanie K-Lite Codec i teraz program się nie wiesza, ładnie zgrywa materiał.
Pytanie czy ktoś wie czy przy zgrywaniu materiału tym programem dokonuje się jakieś pogorszenie jakościowe (np. jak zgram z kamery i później spowrotem zgram na kamerę ?).

Mój nowy problem to PMB (nie widzi dysku mojej kamery- jedynie kartę SD). Czytałem "Pliki AVCHD-co z nimi robić?" jest tam że zgrywając PMB nie ma żadnej straty, tylko że nie wiem jak nim zgrać. Nawet jak wskazuje mu w jakim folderze mam pliki .m2ts to po prawej na dole ładuje filmiki w przeglądarce pokazuje foldery (ale są one takie szare, jakby puste i nie da się w nie wejść) ogólnie żadnego filmiku w PMB nie widzi.
 

gaspar

New member
Witaj,

Miałem ten sam problem z HG20 i ImageMixerem, program się wieszał i tyle było z tego zabawy. Po kilku testach najzwyklej w świeceie wywaliłem ten program z kompa i przegrywam ręcznie pliki z kamery na dysk. Na kamerze pliki mają rozszerzenie MTS, a te po zgraniu możesz spokojnie zamienić na m2ts. Oczywiście nie musisz martwić się jakąkolwiek stratą jakości po przegraniu na dysk.
 
Do góry