Canon HF100 + problem z końcówką ujęć

otori

New member
Mam od pewnego czasu kamerę HF100. Ostatnio zabrałem się za montaż filmów w Pinnacle 12 ultimate. Zauważyłem następujący problem. Na samym końcu ujęć / plików m2ts jest kilka "skaczących" klatek obrazu. Film traci płynność na 1 czy 0.5 sekundy. Szczególnie widać to przy przejściu z jednej sceny do drugiej w zmontowanym filmie. Ogladając pliki m2ts w playerze na PC zauważyłem podobny efekt na samym końcu ujecia. Czy to normalne ?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ja mam w kamerze sony, efekt rozmycia na koncu, to wiadac jak jest wyl nagrywanie, ale jak testowalem inna nowsza to tego nie widzialem, nie wiem jak jest w canonie.
 

filo36

New member
otori napisał:
Mam od pewnego czasu kamerę HF100. Ostatnio zabrałem się za montaż filmów w Pinnacle 12 ultimate. Zauważyłem następujący problem. Na samym końcu ujęć / plików m2ts jest kilka "skaczących" klatek obrazu. Film traci płynność na 1 czy 0.5 sekundy. Szczególnie widać to przy przejściu z jednej sceny do drugiej w zmontowanym filmie. Ogladając pliki m2ts w playerze na PC zauważyłem podobny efekt na samym końcu ujecia. Czy to normalne ?

WItam.
Mam identyczny prolem i doprowadza mnie on do szału.
Przetestowałem triale Pinnacla, Corela, Sony vegas Platinum (nawet go kupiłem) i problem istnieje z plikami z HF100 w corelu 2 i 3 klatka są identyczne, w Pinnaclu chyba 4 ostatnie przeskakują do przodu i tyłu, w sony 2 i 3 od końca są identyczne.
Efekt końcowy jest taki , że na łaczeniu ujęć jest widoczne przeskakiwanie, szczególnie gdy końcowy materiał jest w DVD jako np prezent dla babci lub znajomych (nie wszyscy mają odtwarzacze HD).
Testowałem na dwóch różnych systemach vista premium i xp pro na dwóch różnych komputerach instalowałem różne systemy, Czyste i bez dogrywania kodeków.
Znalazłem rozwiazanie w Sony Pro 9 problem nie występuje ale to nie poprawia mojego humoru bo bardzo drogi i po co kupować.
Wiem, że można wycinać 0,5 s na początku ujęcia lub na końcu i sklejając problem zniknie, ale są takie ujęcia z których nie chcę nic kupować no i nie po to mam dobrą kamerę, oryginalny program by np 350 ujęć pozbawiać początku lub końca.
Proszę użytkowników kamery HF by nagrali ruch i połączyli te ujęcia i sprawdzili poklatkowo czy u nich ten problem występuje, amoże ktoś już znalazł rozwiązanie...?
Czytałem na hiszpańskim forum (domyśliłem się czytając) że problem znika w sony Platinum gdy zamiast wer hiszpańskiej jest angielska, więc w laptopie przywracając system wybrałem angielską ale niestety to też nie pomogło.

POMOCY na moje nerwy.
3,5 tygodnia testów instalowania systemów, triale, wszystkie duperele i nic...

a może jest bardzo proste rozwiązanie?.....
skoro sony vegas pro czyta to może rzeczywiście tylkojakiś kodek, może dll może?...
czekam na propozycje
pozdrawiam
 

T_G

New member
uzywam Premierea CS4 CS3 i 1.5Pro, problem nie wystepuje, pliki bezposrednio kopiuje z kamery, lub przechwytuje karta Intensity Pro, w obu przypadkach nie ma zadnego klopotu

do ediusa pliki konwertowane do kodeka canopus HQ - tez wszystko gra
takze pewno soft ktory uzyles ma problemy z avchd (zakladam ze material nie byl kopiowany jakims dziwnym softem tylko normalnie jako pliki z kamery jak dysku zew. albo karty do kompa)

na piecu sensownie dzialajace programy do montazu to Premiere, Avid, Edius, Vegas - reszta to wg. mnie crapy i szkoda nerwow , testow i czasu zeby rozwiazywac takie problemy
 

filo36

New member
T_G napisał:
uzywam Premierea CS4 CS3 i 1.5Pro, problem nie wystepuje, pliki bezposrednio kopiuje z kamery, lub przechwytuje karta Intensity Pro, w obu przypadkach nie ma zadnego klopotu

do ediusa pliki konwertowane do kodeka canopus HQ - tez wszystko gra
takze pewno soft ktory uzyles ma problemy z avchd (zakladam ze material nie byl kopiowany jakims dziwnym softem tylko normalnie jako pliki z kamery jak dysku zew. albo karty do kompa)

na piecu sensownie dzialajace programy do montazu to Premiere, Avid, Edius, Vegas - reszta to wg. mnie crapy i szkoda nerwow , testow i czasu zeby rozwiazywac takie problemy


OK
Testowałem na kilku, ale kupiłem Sony Vegas Movie Studio 9 Platinum Pro Pack i niestety problem występuje.(pobrałem też do niego wszystkie aktualizacje)
Pobrałem demo Vegas PRO 9 (szkoda takich pieniędzy na amatorskie montowanie) i problem nie występuje.
Pliki kopiowałem z kart na kompa, próbowałem pobierać dołączonym oprogramowaniem i sytuacja jest identyczna.
Wykonałem nawet test, że zostawiłem oba programy na komputerze i niestety w wer Movie jest problem a w PRO nie występuje.
Jeśli ktoś posiada HF100 i Sony vegas Movie 9 proszę niech sprawdzi.
A może ktoś ma pomysł jaki plik podmienić z wer PRO by problem zniknął?
A może trzeba wgrać jakiś kodek i wymusić by sonyVM9 s niego korzystał, ale nie wiem jak to zrobić
Też potwierdzam rady, że markowe oprogramowanie jest dobre ale to niestety jak widać nie przybliża nas do rozwiązania problemu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry