Canon HG 20 , 21

trops55

Member
Przymierzam się do kupna jednej z tych kamer, ale nigdzie nie mogę znależć informacji o wielkości matryc w tych modelach.
Cz mają one 1/2.7 cala ? tak jak ich poprzednicy ?
 

trops55

Member
trops55 napisał:
Przymierzam się do kupna jednej z tych kamer, ale nigdzie nie mogę znależć informacji o wielkości matryc w tych modelach.
Cz mają one 1/2.7 cala ? tak jak ich poprzednicy ?

No to kiepsko, ciekawe czy to odbije się na jakości obrazu.
 

bemx2k

New member
trops55


Spoko ,spoko
HG20 to HF11 tylko ze z dyskiem twardym
zobacz w necie sample i testy HF11
Stoi na bardzo wysokim poziomie .
oblookaj sample w threadzie o HF11

Dodam ze w swojej klasie cenowej zaden Panas czy Soniak nie daje jej rady :)
 

bemx2k

New member
Panowie ,temat o Canonie HG20 zdechl czy cos ??


Niech sie ktos wypowie jak sprawdzic czy dziala mi Stabilizacja
odnosze wrazenie ze cos nie teges
takie same drgawy z wlaczona i wylaczona stabilizacja :/

moze jakis sposob na przetestowanie ???
 

zieloony

New member
Jestem posiadaczem HG20.
I jednym słowem super kamerka.
Jeżeli chodzi o stabilizację - nie widzę żadnych drgań.

Natomiat jedyny mój problem to oprogramowanie (nie mogę zgrać materiału programem Image Mixer a w instrukcji piszą żeby nie kopiować bezpośrednio z dysku.
Co mam zrobić? Jak zgrać materiał ?
 

bemx2k

New member
zieloony

Ja od prawie roku podlaczam kamere jako >PC Conectivity<
i zrzucam pliki ''recznie'' , tylko jak je skasujesz z wewnetrznego dysku
to potem bedziesz musial kasowac je drugi raz z poziomu kamery .

Z drganiami to przesadzasz , wszystkie kamery HD maja cienka stabilizacje i tu narazie nie widac poprawy porownujac do dobrych kamer SD .
 

zieloony

New member
Odnośnie stabilizacji (może i fakt jest cienka- najwidoczniej się nie znam-przyznaję jestem nowy w tych tematach) ale przed zakupem sprawdzałem jakąś kamerkę JVC bez stabilizacji i do tego Canona HG 20 była widoczna różnica. Dla mnie efekt jest zadawalający.

Odnośnie zgrywania materiału: kopiować tylko pliki z folderu STREAM (pliki mts) czy też z folderu CLIPINF (pliki cpi) taka sama ilosc plików z takimi samymi nazwami.
??????
 

bemx2k

New member
zgrywaj tylko z katalogu STREAM (pliki mts)


Sprobuj wylaczyc stabilizacje w ustawieniach kamery
nagrac pare ujec , potem wlacz i nagraj podobne ujecia

u mnie bynajmnie j roznica prawie nie zauwazalna :/
 

gaspar

New member
Posiadam Canona HG20 i naprawdę nie ma się czego czepiać co do samej kamery i jakości nagrań. Trzeba pobawić się opcjami i w zależności od okoliczności (np. warunki oświetleniowe, okoliczności filmowania) odpowiednio dobrać sposób nagrywania. Osobiście walę nagrania w max jakości MXP, bo w nosie mam wielkość plików wynikowych :cool:
Stabilizacja oczywiście nie jest idealna, jednak przyzwyczaiłem się, że lepiej robić klipy "na trzeźwo", czyli starać się jak najmniej trząś sprzętem, bo jest niestety troszkę podatna na gwałtownego operatora ;)
Kamera tworzy pliki MTSowe w rozdz. 1920x1080i do bitrate max 24Mbit (tryb MXP), 50i (z przeplotem, TFF), kodekiem AVC, level 4.0.
Warto przy okazji zaopatrzyć się jednak w dodatkowy akumulator... Fabryczny jest powiedzmy sobie troszkę za mało.

Oprogramowanie dołączone do kamery - Image Mixer SE - jest moim zdaniem dęte jak orkiestra strażacka i nie wiem co za debil to stworzył :fool:, gdyż możliwości softu są po prostu praktycznie bezużyteczne.
@mzkrell - można nim przenosić klipy z kompa na dysk kamery, jest taka opcja.
Dodatkowa sprawa - ten idiotyczny program nie działa na systemach 64-bitowych, to jakieś kuriozum!
Możliwości "authoringu" (haha) w owym kombajnie, stoją na poziomie umiejętności lingwistycznych naszego prezydenta - DNO!
Hmm, no może w tym bagnie doszukamy się jednaj jakiegoś pozytywa?... heh, jest jedyna może użyteczna rzecz, nie mniej sprowadza się ona do użytku dla leniuchów i zapominalskich, to fakt taki, że zgrywając Image Mixerem klipy z kamery na dysk kompa tworzone są pliki, które w nazwie mają datę i czas nagrania klipu oraz rozszerzenie .m2ts, a więc można łatwo przypomnieć sobie kiedy coś nagrywaliśmy. W katalogu STREAM na kamerze nie jesteśmy w stanie tego stwierdzić, bo pliki są kolejno numerowane i mają rozszerzenie .mts - fju fju, i tyle z użyteczności dołączonego oprogramowania do kamery :/
Równie dobrze można je ręcznie skopiować, ponazywać po swojemu i zmienić rozszerzenie wg wlasnego widzimisie.
Ostatecznie i tak wszystko ląduje w multiavchd, jakkolwiek zgram to z kamery ;) czy dla zabawy tym "inteligentnym" softem, czy też ręcznie :D

Tak czy siak - polecam sprzęcik dla tych, którzy nie mogą się zdecydować, nie patrzcie aż tak w parametry i cyferki, różnice nie są aż tak powalające, a Canon jako nieliczny w tym przedziale cenowym potrafi nagrać naprawdę bardzo dobrej jakości (i wizualnie i technicznie) klipy filmowe - po authoringu w multiavchd można tylko usiąść w fotelu, odpalić własną produkcję i cieszyć się przy jakimś piwku i :popcorn:
 

gaspar

New member
To prawda, stąd napisałem że "dla leniuchów", którym np. nie chce się zaglądnąć we właściwości MTS'ów, czy wreszcie ręcznie zmieniać ich nazwy po zgraniu na kompa ;)
Tak czy siak konkluzja jest jedna - oprogramowanie dołączane do tej kamery jest kompletną wtopą ze strony Canona, i za to wielki minus :(
 

bemx2k

New member
Zgadzam sie w 100% ze tego ImageMixera to robil i Myslacy inaczej
zalatujacy Debilizmem programisci.
Ja przerzucam plik i recznie i pote m magazynuje na plytach DVD
bez naruszania kompresji ,czasami jakas edycja w Sony Vegas .
 
Do góry