CANON HV20-uwagi uzytkownikow

djslavko

Member
Cześć!
Mam problem!!! Posiadam HV20 i chciałbym zrzucić video do lapka Toshiba F60-10H ale.... nie mam firewire (super przejściówka USB to Firewire nie działa!). Jak to zrobić (komputer nie posiada złącza PCI) tylko USB, eSATA, HDMI. Może macie jakieś pomysły? (niby nowy laptop a taka bieda w złączach!... ale to prezent więc...:smile:)
Pzdr
Sławek
 

moscow

New member
Obawiam sie, ze jesli nie zadzialala ta przejsciowka DV-USB to moze byc bieda. Aby zgrac potrzebne jest prawdziwe zlacze DV albo karta PCI/X z interfejsem DV.
Pytanie co sie dzieje przy probie uzycia przejsciowki DV-USB.
Oprogramowanie nie rozpoznaje wcale kamery? Rozpoznaje, ale nie pozwala na sciagniecie materialu? Czy zaczyna sciagac, ale sie tnie?
Jaki program jest uzywany do sciagniecia materialu? Czy byly proby z HDVSplit?

Pozdrawiam,
-krzysiek-
 

djslavko

Member
Obawiam sie, ze jesli nie zadzialala ta przejsciowka DV-USB to moze byc bieda. Aby zgrac potrzebne jest prawdziwe zlacze DV albo karta PCI/X z interfejsem DV.
Pytanie co sie dzieje przy probie uzycia przejsciowki DV-USB.
Oprogramowanie nie rozpoznaje wcale kamery? Rozpoznaje, ale nie pozwala na sciagniecie materialu? Czy zaczyna sciagac, ale sie tnie?
Jaki program jest uzywany do sciagniecia materialu? Czy byly proby z HDVSplit?

Pozdrawiam,
-krzysiek-
No to źle!!! Pisze że USB działa nie poprawnie. Pinnacle 14 nie widzi kamery.
 

moscow

New member
Moze warto sprobwac innych programow. Polecam HDVSplit, HDLink (z pakietu Cinescore, darmowy na 14 dni), albo najprostszy Winows Movie Maker?
Czy urzadzenie DV jest poprawnie widoczne w systemie?

-k-
 

djslavko

Member
Nie zauważyłem że HV20 ma USB ale nadaje się tylko do pobierania zdjęć. Jeśli nie ma się FW nic się nie da zrobić! U mnie w lapku nawet brak Pcmi!
 
Ostatnia edycja:

pxl666

Member
Bez reklam
Czy możesz opisać jakie są zmiany w tym hackowanym firmware w stosunku do oryginalnego?
zmiana PAL / NTSC / PAL
mozna sobie obrocic obraz w LCD - dobre do pracy z adapterem 35mm
mozna sobie zablokowac gain na 0

facet mam nadzieje dalej bedzie grzebal i dostaniemy w koncu full manual w hv20/30
 

slimak

New member
Bez reklam
Jak ktoś potrzebuje do HV20 drugiej kamery o podobnym obrazku, to mam do sprzedania HV10 w idealnym stanie (nagranych 16 kasetek).
W zestawie cały komplet z pudełkiem + ładowarka + akumulator Hama 1500mAh + 3 zapakowane kasetki. Cena 850zł (kupiłem ją 4 lata temu za 3150 zł). Przy odbiorze osobistym dodam jeszcze torbę na kamerę Soligor. Obydwa akumulatory są w dobrym stanie, myślę że co najmniej 80% pojemności początkowej.
Marek (Warszawa)

Dane techniczne:
Canon HV10 - kamera cyfrowa firmy Canon - Manager.Money.pl
HV10
Canon HV10
 
Do góry