Blu-ray nie odtwarza płytek BD-R

abca

New member
Witam
Zakupiłem nagrywarkę LG Blu-ray i zadowolony zabrałem się za obróbkę
filmu wcześniej nagranego na kamerze Sony HC3 i zgranego do komputera.
Po kilku godzinach wypaliłem płytkę i sprawdzam na komuterze-SUPER!!!!!
e u r e k a . /pamiętacie ile zachodu było z wypaleniem pierwszego filmu DVD/ co dalej idę do MM z płytką i kasą po zakup BD Samsunga, sprawdzam mój film i co się okazuje że nie czyta płytek BD-R !!!!!!!!!!!!!
tylko tłoczone filmy i d...a. Panasonik też tego nie będzie widział i co wy na to? kaszana. Za dwa tygodnie ma pojawić się sharp z mozliwością nagrywania, to chyba powinien widzieć BD-R , no ale jak sprawdzę to napiszę. Pozdrawiam, myślę że uratowałem pare osób od zakupów.

Edit Tuptus55: Przenoszę bo to się nadaje do działu czytników BD
 

Mabri

New member
Tak to jest z nowinkami.
Pamiętam jak kupiłem swoją pierwszą nagrywarkę cdr x2 za jakieś 2000 zł. Były straszne problemy z dobraniem odpowiednich płyt cdr, które tolerowała ta nagrywarka. Co najśmieszniejsze nagrywarka Philips (bo taką miałem) nie chciała nagrywać na płytach marki ... Philips.
 

viValdi

New member
Bez reklam
@abca

a czy próbowałeś bezposredniego nagrania z HC3 na płytę BR? W dokumentacji napisali że HC3 to potrafi, chociaż może tylko z nagrywarką BR Sony:?
Może wtedy odtwarzacz odegrał by płytke. W końcu być może twój soft źle wypala bo jak go mieli testować - nie mieli nagrywark do testów.
 

abca

New member
viValdi napisał:
@abca

a czy próbowałeś bezposredniego nagrania z HC3 na płytę BR? W dokumentacji napisali że HC3 to potrafi, chociaż może tylko z nagrywarką BR Sony:?
Może wtedy odtwarzacz odegrał by płytke. W końcu być może twój soft źle wypala bo jak go mieli testować - nie mieli nagrywark do testów.


vivaldi jesteś może z krakowa?
 

wlodek1956

New member
Witam! moim zdaniem wszystko jest opisane BD-R jako plik nie czyta ale BD-R jako video musi czytać !!!!!!! jest w specyfikacji. Kolego czym wypalałeś jakim softem chodzi o finalizowanie i w jakim pliku??? sam czekam na pocztę i odbieram tą nagrywarke i nie ma takiej opcji żeby nie czytało tylko wiedza....i ćwiczenia . Pozdro wlodek.:D
 

abca

New member
wlodek1956 napisał:
Witam! moim zdaniem wszystko jest opisane BD-R jako plik nie czyta ale BD-R jako video musi czytać !!!!!!! jest w specyfikacji. Kolego czym wypalałeś jakim softem chodzi o finalizowanie i w jakim pliku??? sam czekam na pocztę i odbieram tą nagrywarke i nie ma takiej opcji żeby nie czytało tylko wiedza....i ćwiczenia . Pozdro wlodek.:D

Jako nagrywarka LG jest ok. odtwarza na komputerze super ale odtwarzacze BD /Samsung, Panasonic/ nie widzą BD-R zresztą
w ich specyfikacji pisze że niet BD-R.
 

abca

New member
abca napisał:
Witam
Zakupiłem nagrywarkę LG Blu-ray i zadowolony zabrałem się za obróbkę
filmu wcześniej nagranego na kamerze Sony HC3 i zgranego do komputera.
Po kilku godzinach wypaliłem płytkę i sprawdzam na komuterze-SUPER!!!!!
e u r e k a . /pamiętacie ile zachodu było z wypaleniem pierwszego filmu DVD/ co dalej idę do MM z płytką i kasą po zakup BD Samsunga, sprawdzam mój film i co się okazuje że nie czyta płytek BD-R !!!!!!!!!!!!!
tylko tłoczone filmy i d...a. Panasonik też tego nie będzie widział i co wy na to? kaszana. Za dwa tygodnie ma pojawić się sharp z mozliwością nagrywania, to chyba powinien widzieć BD-R , no ale jak sprawdzę to napiszę. Pozdrawiam, myślę że uratowałem pare osób od zakupów.

Edit Tuptus55: Przenoszę bo to się nadaje do działu czytników BD


Kolejna wiadomość-sprawdzam kamerę sony nie pamiętam nazwy ale chodzi o tą co nagrywa na CD-8mm AVCHD i po nagraniu i z finalizowaniu płytki sprawdzamy na odtwarzaczu BD Samsung i kicha.
Dochodzę do wniosku że poczekamy jeszcze troche czasu i zakupimy
sprzęt który faktycznie będzie czytał wszystkie płytki bo jak narazie to szkoda pieniędzy za sprzęt który tak naprawdę jest nie dopracowany i nadaje się do kosza. Pozdrawiam
 

viValdi

New member
Bez reklam
Ta kamera to Sony HDR UX1.

Jest coś dziwnego z tym formatem HD i odtwarzaczami HD. Dziś przeczytałem że Pinnacle oferuje za 50$ dodatek który produkuje płytkę DVD zapisaną w formacie HD-DVD ale po takim zapisaniu na komputerze tego nie mozna odtworzyc; tylko w odtwarzaczu HD DVD.
 

abca

New member
viValdi napisał:
Ta kamera to Sony HDR UX1.

Jest coś dziwnego z tym formatem HD i odtwarzaczami HD. Dziś przeczytałem że Pinnacle oferuje za 50$ dodatek który produkuje płytkę DVD zapisaną w formacie HD-DVD ale po takim zapisaniu na komputerze tego nie mozna odtworzyc; tylko w odtwarzaczu HD DVD.


Rozmawiałem z przedstawicielem Pinnacla na Polskę i potwierdza to co napisałeś zresztą domagałem się od nich znacznie wcześniej o to ale się nie doczekałem i kupiłem LG-BD, bo nagrywarki HD-DVD nie można kupić. Pinnacl pracuje nad BD i się pokaże ale kiedy??
Toshiba będzie czytać płytki HD-DVD i te nagrane na DVD zjakością HD
znakiem tego że płytki nagrane na komuterze będą widziane na toshibie,
więc wynika z tego że Toshiba górą od Samsunga BD. sory za haos.
 

abca

New member
Smieszne jest to że na stronie Samsunga w opisie tego odtwarzacza jest
że czyta BD-R a na opakowaniu i dokumentacji dołączonej do sprzętu
pisze jak byk że NIE!!!!!.
 

wojcias

New member
abca napisał:
Smieszne jest to że na stronie Samsunga w opisie tego odtwarzacza jest
że czyta BD-R a na opakowaniu i dokumentacji dołączonej do sprzętu
pisze jak byk że NIE!!!!!.

Boje sie ze miala byc "jakość" a wyszlo "jakoś" I jak zwykle do Polski sprowadzili wersje beta dawniej zwana demo. To co juz jest kicha na zachodzie laduje w naszych sklepach typu MM chyba (nie)* dla idiotow.
Slyszalem ze MM i inni wielcy sprowadzaja towar bezposrednio z europejskich mgagazynow firmy a nie przez dystrybutora w PL.

*niepotrzebne skreslic
 

rodam1

New member
Witam.
pytania do ar2:
1. Jakim sposobem przeprowadzić mastering Blue Ray z plików Ts lub Mkv
2. Jakie stacjonarne odtwarzacze BD obsługują BD-R, BD-RW
 

Jancior

New member
Sharp Bd-hp20sb

Z Sharp,em jest podobnie :confused: W instrukcji napisane jest, że BD-R tak, ale niektóre NIE. Jakie tosą te niektóre juz nie napisali. Zupdateowałem nawet firmware, ale nic to nie dalo.
Tak więc SHARP BD-HP20 S/SB nie odtwarza płyt BD-R nagranych w Adobe Encore CS3 ani w Nero Vision 5 z najnowszego pakietu Nero 8.

---------------------------------
P.S.: PROMOCJA SHARP AQUOS + BD Player
 

aabgrx5

New member
viValdi napisał:
Ta kamera to Sony HDR UX1.

Jest coś dziwnego z tym formatem HD i odtwarzaczami HD. Dziś przeczytałem że Pinnacle oferuje za 50$ dodatek który produkuje płytkę DVD zapisaną w formacie HD-DVD ale po takim zapisaniu na komputerze tego nie mozna odtworzyc; tylko w odtwarzaczu HD DVD.

prosze spróbować Pinnacle11 który jest dostosowany do wypalania formatu HD. Ale tak prawde mowiac ,to wszystko jest jeszcze kicha. Jeszcze troche czasu upłynie kiedy to wszystko sie zgra w całosc i bedzie to pracowalo na wszystkich odtwarzaczach jakie beda na rynku. Co z takiego sprzetu który nie czyta np:MP3. Ile mozna miec tych "pudel" w domu. Do kazdego rodzaju i formatu inny sprzęt?. To chore
Cwiczmy cierpliwosc. Powodzenia:(
 
Do góry