Marantz UD5007 opinie/doradztwo w doborze

stingerek

New member
A moze ktos podpowie czy warto myslec o zmianie blureya samsunga 6900 na jakiegos marantza lub oppo 103? Materialy Hd i muzyka leci z dyskow po usb. Ciekaw jestem czy ktos taka droge przechodzil i czy duzo zyskam przy inwestycji w porzadny player?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mimo, że było już kilka aktualizacji u mnie bez zmian, ale ostatnio oglądam prawie wyłącznie z płyt BD i zapominam trochę o problemie.
 

zejnowski

Member
Powiedzcie mi proszę jak wygląda podłączenie ampli sr6008 z ud5007? Chodzi mi czy odtwarzacz zagra lepiej sam czy z ampli? Znaczy się domyślam się, że lepiej z ampli, który działa w końcu jak wzmacniacz. Czy korzysta się w takim skromnym zestawie z połączeń analogowych czy wystarczy hdmi-hdmi ampli odtwarzacz?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Odtwarzacz sam nie zagra. Analogowo do muzyki łączysz ze wzmakiem stereo, hdmi z ampli podczas filmów
 

chosen7

Member
nie wiem czy ktoś już pisał o tym problemie.
Niektóre filmy w DTS HD-MA zacinają się gdy odtwarzam film na tym odtwarzaczu przez NAS - chodzi oczywiście o Remux,a (tv to samsung ue55f8000)

Czy miał ktoś z tym problem?
 

zejnowski

Member
no i jak panowie z tym podłączeniem?
nie mam wzmacniacza stereo!
tylko ampli sr6008 i tego ud5007, i chciałbym i z audio (bo póki co 5007 będzie robił za odtwarzacz sacd, cd) i z kina wyciągnąć co się da ;-)

ah no i pytanie chociaż chyba dla mnie proste w odpowiedzi....

czy lepiej korzystać z serviio i flac poprzez odtwarzacz czy bezpośrednio z ampli?
domyślam się, że z ampli bezpośrednio ale wolę być pewny...
 
Ostatnia edycja:

grzelex

New member
Jeśli pliki nazywają się tak samo, to u mnie wystarczy włączyć przyciskiem na pilocie SUBTITLE wyświelanie napisów i działa bez problemu.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie. Dobrze wyrobić sobie taki nawyk (w sumie z zamierzchłych czasów), by film z napisami umieszczać w folderze i zarówno nazwy pliku z filmem, napisami jak i samego folderu były takie same. Wtedy urządzenia nie mają problemów.
 

zejnowski

Member
Hmm... No to u mnie nie chcą... Może wina kodowania plików txt? Jakie ty masz kodowanie? Utf-8?

Zauważyłem też, że wywala mi kilka plików mkv. Raz pójdzie kilka sekund filmu i się wyłączy, raz trochę więcej, tak samo podczas przewijania... Potrafi wyjść do menu... Trochę irytujące szczerze mówiąc. Macie jakiś pomysł jak te dwa problemy rozwiązać? Firmware aktualny, może tutaj tkwi problem...



Ok... Zastosowałem pendrive i napisy są, po dlna nie ma dalej... Próbowałem też te mkv co się wywalaja ruszyć z pendrive i problem ten sam. Dalej wyłącza się po chwili.
 
Ostatnia edycja:

grzelex

New member
Ja sprawdzałem tylko z pena. Sprawdzę z ciekawości czy po sieci też będę miał problem.

Faktycznie po sieci nie ma napisów. Nie zauważyłem, bo z plików właściwie nie oglądam. Jak znajdziesz rozwiązanie to się podziel.
 
Ostatnia edycja:
Do góry