Marantz UD5007 opinie/doradztwo w doborze

Ano-2013

New member
Długo przymierzam się juz do zakupu blu-ray marantz ud5007.

Możecie mi odpowiedzieć jaka jest różnica między ud5007 a ud7007. Bo w cenie znaczna..
 

werf

Active member
Bez reklam
Przetwornik CA 32bit dwa HDMI out oraz zbalansowane wyjścia kanałów R L masz gdzie wykorzystać to warto 7007
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie dałbym tyle za odtwarzacz. Dlatego z powodu malo istonych dla mnie roznic wybralem 5007 i jestem mega zadowolony. Obraz zyleta, a na razie godnie zastepuje równiez odtwarzacz CD.
 

Ano-2013

New member
I jest mój nowy nabytek :) Miałem kupić nówkę ud5007, ale nie wiele drożej kupiłem 3 miesięczny ud7007. Krzysztof jaki masz kolor diody od power?

dq155_IMG_0336.JPG
 

Ano-2013

New member
3140 z wysyłka, wykupiona gwarancja łącznie 5 lat. Nigdy nie mam problemów z ogarnięciem sprzętu ale ten odtwarzacz to jakaś masakra ;) będe musiał poczytać instrukcje. Oglądałem teraz Kula w łeb (2012). Czy w ud5007 możecie powiększać napisy? Bo moim zdaniem były troszkę małe a mam duża odległość od tv. Fajnie bo można połączyć iphona z youtube. Wybierać wszystko na iphone siedząc w fotelu i oglądając na tv. Nie wiem czy mam racje ale wydaje mi się że dźwięk jest lepszy z odtwarzacza sieciowego.

W na7004 i pm7004 mam taka czerwoną diode. A tutaj w standby jest tak jakby pomarańczowa. Połowa przycisków na pilocie nie wiem do czego ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
U mnie pomaranczowa jest w SR6006. Fakt, napisow nie mozna powiekszac, ale pierwsze co robie to czytam instrukcje od A do Z ;)
Mimo wszystko , milego ogladania!
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Koledzy, czy u Was UD też nie wyswietla polskiej czcionki "ś" podczas ogladania fimow z USB?
Czy da się zrobić podgląd ile czasu zostało do końca odtwarzania?
U mnie nie.
 

Ano-2013

New member
filmyhd.net - nigdy nie miałem problemów z napisami. Jak widać z napisami na UD7007 wszystko ok.

Czasu faktycznie nie ma. Może da się przestawić aby pokazywał ile pozostało? Sprawdzę, teraz weekend to będę miał czas aby się bawić. Na dole fotki.

Dziś drugi raz pojawił mi się problem z hdmi, dziwna sprawa gdy włączam czasem odtwarzacz obraz mam taki zaśnieżony, jakiś czas temu też tak miałem. Miał ktoś taki problem? Zmieniłem teraz kabel hdmi i złącze w tv. Dziwne bo z dekoderem N-ki nigdy tak nie miałem.

fy863_IMG_0410.JPG

tx208_IMG_0412.JPG

uc338_IMG_0414.JPG

fh493_IMG_0416.JPG
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Z oryginalnych płyt BD nie mam problemu, jedynie z plików. Napisalem do dystrybutora i mieli wiele tego typu zgłoszeń. Może cos ruszą w tym kierunku ;)
A czy u Ciebie sniezenie nie jest związane z wersją filmu?
 

Ano-2013

New member
Pod tv leży dysk Seagate 2TB większość filmów własnie idzie z tego dysku i napisy bez problemu działają więc dziwne że u Ciebie jest inaczej. Te śnieżenie występowało nawet przy ekranie startowym gdy wyświetla się napis Marantz. Zobaczymy, jeśli sytuacja się powtórzy to zgłoszę na gwarancję.
 

Ano-2013

New member
Krzysztof po kliknięciu na przycisk search podczas oglądania filmu można strzałkami wybrać który pokazuje czas ile pozostało do końca. Być może to efekt ostatnich aktualizacji - dziś przez przypadek do tego doszedłem. Nadal mam problem z kodowaniem pilota. Nie mogę ustawić pilota od amplitunera aby obsługiwał inne sprzęty. Jeśli chodzi o kino domowe które obecnie mam jestem bardzo zadowolony i wszystkim polecam. Teraz kiedy robi się coraz zimniej, silny wiatr, deszcz lub śnieg. Oglądam sobie filmy w najwyższej jakości i z potężnymi efektami :)
 

lestek

New member
witam parę tygodni temu zakupiłem SR5008 i zastanawiam się nad zakupem bluray UD5007, przyznam się że trochę się waham i proszę was odpowiedź na kilka ważnych dal mnie pytań
1. Czy są jakieś problemy z zewnętrznymi dyskami na USB 3.0 o pojemnościach większych niż 1TB na NTSF, jeśli nie to czy istnieje struktura folderów ?
2. Czy są jakieś problemy z plikami MKV o różnych profilach (4.1.,5.1) i czy jest możliwość zmiany ścieżki dźwiękowej zapisanych w plikach MKV i jak wygląda sprawa napisów ?
3. Jest polskie menu ?
4. Obecnie oglądam filmy z dysku podłączonego do TV Samsunga i jest ok…więc zapytam retorycznie jak byście ocenili jakość obrazu i dźwięku w porównaniu do TV ?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
1. Mam WD 2TB 2.5 cala USB 3.0 NTFS - smiga
2. Mozna zmieniac sciezki audio jak i napisy. Jednak mam kilka mkv, ktorych UD5007 nie odtwarza - wysiwetla komunikat "rozdzielczosc nie jest obslugiwana" - dziwne, bo powinno chodzic. U mnie napisy obojetne w jakim fomacie nie wyswietlają polskich czcionek - jest puste miejsce. Dzieje sie tak tylko gdy film jest po USB. Z plyty nie ma problemu. Napisalem pol roku temu do serwisu. Dostalem odpowiedz, ze mieli duzo takich zgloszen i ma pojawic się aktualizacja. Do dzis nadal nic.
3. Tak
4. Nie wiem jak w porownaniu z tv, ale jesli chodzi o obraz z filmy z BD vs PS3 to jest duuuuza roznica w jakosci na plus dla UD
 

lestek

New member
Dzięki krzysztofradio za dowiedź napisz mi jeszcze co cię max zaszokowało na + i na -....a z tymi napisami to faktycznie coś nie fajnie, ciekawe czemu tak jest, może kodowanie napisów ? albo aktualizacja fortu...
 

Ano-2013

New member
Lestek ja mam UD7007:

1. Mam seagate 2TB - działa bez problemu, jest struktura folderów.
2. Napisy działają bardzo dobrze, można zmieniać ścieżki dźwięku i ogólnie jest ok. U mnie przy niektórych filmach jest problem z przewijaniem bo można np tylko x2 albo x4. Gdy wezmę szybciej film się wyłącza.
3. Jest PL menu.
4. Myślę ze będziesz widział różnice.

Dla mnie największe + to:
Nie mam ograniczeń formatów, każdy film HD działa idealnie
Wyłączanie lektora (lub odwrotnie), zmiana ścieżki bezproblemowa
Napisy zawsze działają
Aktualizacje (miałem już 2 lub 3, choć różnic nie zauważyłem, ale ważne ze dbają o urządzenia)
 
Do góry