Yamaha BD-S 473 klopoty z napisami i settings...

KrisGdynia

New member
Witam dołączyłem do grona użytkowników BD-S473 mam pytanie: podczas odtwarzania z dysku twardego, płyty cd, dvd, pendriva filmów nie działa zakładka subtitle. Filmy w formacie avi. napisy - txt. oraz specjalnie na próbę w tej samej nazwie ale srt. sprawdzałem na oryginalnym dvd, blue ray działa –po rozwinięciu z menu on scren przycisk subtitle normalnie pozwala zmieniać ścieżki tekstowe niestety po podłączeniu dowolnego innego nośnika przycisk subtitle w menu oraz na pilocie powodują tylko wyświetlanie się ikonki off-nie ma możliwości zmiany. Po podłączeniu odtwarzacza zainstalowałem najnowszy soft , przywracałem ustawienia fabryczne, zmieniałem w menu napisy na polskie angielskie unicode ustawiałem na off – nic się nie zmienia? Czy to błąd odtwarzacza czy czegoś nie rozumiem. Te same nośniki te same filmy podłączone bezpośrednio do TV Panasonic np. z dysku napisy są odtwarzane.
Czy miał by ktoś czas żeby opracować jakiś multi samouczek jak optymalnie ustawić tego typu urządzenia (nie koniecznie Yamahy) w setings jest tyle ustawień że mimo że nie jestem początkujący trochę się gubię zwłaszcza na ustawieniach DNLA, BD-Live, Proxy setting, jeśli ktoś znalazł by czas prosił bym o podpowiedź jakie parametry w tych zakładkach ustawiać, nie wspomnę o HDMI-Deep Color, Color Space, Lip Sync, DRC. Pomocy!!
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
Spróbuj wmuxowac napisy do pliku przy pomocy programu mkv merge, daj znać co wyjdzie.

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Jakby napisy miały działać to by działały, to nie jest urządzenie do "mielenia wszystkiego" tylko prosty odtwarzacz do oglądania oryginałów ;>
 

KrisGdynia

New member
Wiem jak wkleić napisy ale to trwa i nie zawsze jest potrzebne...zauważyłem że na dysku który jest podzielony na dwie partycje w celu używania z PS3 na partycji formatowaniej FAT widzi napisy - testuję dalej. ciekawostką jest to że na nawet bardzo starych filmach kiedyś tam pobranych odnajduje po parę ścieżek dźwiękowych w tym 5.1 zwykła manta ani nawet komp tego nie widział.
 

KrisGdynia

New member
VCD idzie rmvb. niestety tak jak divix. nie... przy divix. pisze że nie wspiera tego typu pliku przy rvmb leci głos bez obrazu ,3D ok. Nie wiem jeszcze jak wkleić napisy do filmu 3D ale próbuję.
 

KrisGdynia

New member
Napisałem do AudioKlan mój znajomy twierdzi że to musi być jakiś błąd softu...w filmie mkv. na dysku NTFS(oczywiście nie da się go przenieść na FAT bo jest za duży) napisy można przełączać jak są wklejone, na dysku FAT jak plik mkv jest mniejszy widzi napisy nawet jak są w osobnym pliku zarówno txt. jak srt. i można je przełaczać
 

KrisGdynia

New member
Oczywiście wmuxowane nawet w ntfs w mkv widać można mormalnie przełaczać podejrzewam że wmuxowane w normalne avi też.Czy ktoś wie jak wmuxować napisy w film 3D?Taki który jest zdublowany?
Poza tym ciągle mam kłopoty z menu czy wie ktoś na czym polega podczas odtwarzania filmu z DTS po wejściu w zakładkę bitrate mogę zmieniać jedna opcja gdy jest ikonka rolki filmowej Mbps skacze druga ikonka mały głośniczek stoi w miejscu 1509,0Kbps testuję na filmie Must be the place .
Czy wie ktoś jaka może być różnica między ustawieniami Full RGB , RGB, i dwa do wyboru YCbCr 4;4;4 albo 4;2;2?(przełaczam nie widze dużej różnicy)

UWAGA! Uważajcie przy grzebaniu po menu po raz drugi przywróciłem ustawienia fabryczne i zobaczył napisy w filmach na dysku NTFS tak jak przypuszczał mój znajomy to nie możliwe żeby nie widział na NTFS a widział na FAT:( mój błąd nie wiem gdzie.
Trochę namieszałem sorry
 
Ostatnia edycja:

Sk_uter

New member
Bez reklam
jest program do przerobienia napisow do formatu 3d, nie pamietam nazwy w google zaraz go znajdziesz, ale ogolnie na TV samsunga moge dac zwykle napisy w 2d, bo on ich i tak nie przerabia :) wiec tutaj powinno byc podobnie.

A jak jest z filmem jak jest kilka sciezek dzwiekowych mozesz je z menu zmienic?
 

KrisGdynia

New member
tak można przełaczyć i to o dziwo jak już pisałem w starych filmach odnajduje po parę np 5.1 i stereo. Już próbowałem jak puszczę film 3D i napisy z osobnego pliku to niestety nie są 3D tylko kiepsko rozjechane.
 

KrisGdynia

New member
Jak są - przed pobraniem z reguły nie pisze ile i jakich ścieżek masz. Jak są można przełączyć w fajnie skonstruowanym rozwijanym menu.
 

KrisGdynia

New member
Mam mało filmów w mkv przy Must... jest DTS bardzo ładnie...Zdażyło mi się już parę razy że pomimo że w opisie pisze że film jest mkv to leci dźwięk a wyświetla się okienko że ten format nie jest obsługiwany nie wiem - jest parę rodzaji mkv?
 
Ostatnia edycja:
Do góry