Dodawanie napisów do filmu Blu-ray

Prolog

New member
Witam,
Zakupiłem za granicą film Blu-ray Incepcja, tylko jak w temacie nie ma w menu polskich napisów. Zripowałem go sobie na komputer i mogę go oglądać bo mam program Total Media Theatre 5, tylko z tego co widze film nie jest w jednym kawałku tylko kilku z czego największy plik ma ok 5 GB. Da się jakoś dodać to tego polskie napisy żebym chociaż mógł sobie film obejrzeć na komputerze, a jeśli się da to czy mógłby ktoś wytłumaczyć mi to w miarę zrozumiały sposób? Wiem, że w internecie jest wszystko, sam oczywiście też szukałem i znalazłem tylko, że ja tego nie rozumiem i się gubię :roll:
Pozdrawiam;-)
 

tojamarcin

New member
sciagnij program dvdfab - wybierz z menu po lewej opcje -
Bluray riper to mkv - cala film z bluray wrzuci ci do jednego pliku o formacie mkv - nie bedzie kilku kawalków tylko jeden caly film.

pozniej sciagnij program mkvmerge - dodaj ten jeden stworzony film do tego programu (add) ;) i dodaj do niego napisy rownież (add) a pozniej start muxing i tyle .

nie wiem jak z synchronizacja napisow - ale sprawdzic trzeba ile klatek na sekunde ma film i takie napisy odpowiednie sciagnac badz przekonwertowac je na odpowiednia ilosc klatek .

jak cos to pytaj

http://www.programosy.pl/program,mkvtoolnix-mkvmerge-gui.html] mkvmerge
dvdfab
Konwerter online napisów filmowych .
 
Ostatnia edycja:

Prolog

New member
Sposób, który opisałeś jest naprawdę prosty, aż nie wierzę, że sam na coś takiego nie wpadłem, no nic :p Tylko, że tą opcje z oglądaniem na komputerze traktowałem jako ostateczność i chciałbym się upewnić czy jednak na pewno nie da się zrobić tego zachowując menu blu-ray itp. ?
 

tojamarcin

New member
Sposób, który opisałeś jest naprawdę prosty, aż nie wierzę, że sam na coś takiego nie wpadłem, no nic :p Tylko, że tą opcje z oglądaniem na komputerze traktowałem jako ostateczność i chciałbym się upewnić czy jednak na pewno nie da się zrobić tego zachowując menu blu-ray itp. ?

no ale jaki to problem nagrac taki film z dodanymi napisami na plyte dvd czy na usb i wlożyć do bluray badz tv :) i ogladac:)
ja zawsze tak robie - tylko ide krok dalej i nie dokladam napisów do filmu tylko dokladam polską sciezke dzwiekową. Sciagam sobie z neta jakąś najmniejsza wersje filmu np. incepcja z polską sciezką dzwiekową - wymuxowuje z niego sciezke dzwiekową i dokladam tą scieżke tak jak napisy do głównego filmu :)

zachować menu bluray się nie da niestety - ale w tym programie dvdfab widzę opcję ripu "bluray do dvd " nagrać na dvd i wtedy on może zachowuje menu - musisz spróbować ale nie wiem po ci ci jakies menu - wazne zeby film sie odpalał :)
 
Do góry