24P (judder) TV vs źródło ?

walosek

New member
Witam,

Analizujac zjawisko braku plynności obrazu 720p i 1080p w filmach 24 klatkowych (blu ray) słyszałem (i czytałem), że aby film blu razy 24 klatkowy (23.976) był odtwarzany płynnie musi mieć TELEWIZOR opcje 1080/24p ? Teraz pytanie czy płynność ta (judder) zależy tylko od tego, czy liczy się jak podawany jest obraz do TV?

bo zakładając że TV ma obsługę 1080/24p i np wspomagany jest MOTTION FLO (jak testowałem w Sony Ex720) i obraz prez USB z TV szedł płynnie. Zastanawiam się jak jest jak podepnie się zwykły odtwarzacz Blu Ray lub sieciowy który nie ma obsługi 1080/24p ? Wystarczy że TV ma, czy odtwarzacz tez musi mieć?
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Witam,

Analizujac zjawisko braku plynności obrazu 720p i 1080p w filmach 24 klatkowych (blu ray) słyszałem (i czytałem), że aby film blu razy 24 klatkowy (23.976) był odtwarzany płynnie musi mieć TELEWIZOR opcje 1080/24p ? Teraz pytanie czy płynność ta (judder) zależy tylko od tego, czy liczy się jak podawany jest obraz do TV?

bo zakładając że TV ma obsługę 1080/24p i np wspomagany jest MOTION FLOW (jak testowałem w Sony Ex720) i obraz prez USB z TV szedł płynnie. Zastanawiam się jak jest jak podepnie się zwykły odtwarzacz Blu Ray lub sieciowy który nie ma obsługi 1080/24p ? Wystarczy że TV ma, czy odtwarzacz tez musi mieć?

Większość playerów posiada tryb 24p na wyjściu, to nic innego jak rozdzielczość 1920x1080x24Hz. MOTTION FLO będzie pewnie działać i przy na 60 Hz wejściu, ale pełną naturalną płynność kinową osiągniemy jednak wyłączając upłynniacze i korzystając jedynie z trybu 24p po obu stronach. Przykładowo w plazmach panasa tv przy trybie 24p przełącza się na wewnętrzne 96 Hz czyli wyświetla każdą klatkę 4-ro krotnie co eliminuje judder powstający głównie podczas konwersji 24p->60p. Będzie to taka płynność jak w kinie, ale nie to co powstaje po programowym upłynnianiu (teatrzyk :))
 

walosek

New member
a jaki TV polecacie poza SNY, przetestowany BEZ JUDDERA, z ładnymi kolorami, 46" ? Sony ma taki minus ze nie ma obsługi NTFS
 
Do góry