odtwarzanie mkv - pc vs bluray

ferdex

New member
witam
mam pytanie dotyczące odtwarzania formatu mkv.
czy odtwarzając film bluray-em (zwykły blu-ray za 300 zł)przez pen drive otrzymam lepszą jakość niż z PC
pozdrawiam
 

ipsz

New member
Teoretycznie nie ma to znaczenia. A w praktyce wiele zależy od tego jaki player będzie to odtwarzał w PC, jakie kodeki będą użyte, jak radzi sobie z obróbką obrazu ten konkretnie system, jaka jest jakość obrazu generowana przez kartę grafiki i to wszystko skonfrontować ze stacjonarnym odtwarzaczem BR. Czyli nie ma jasnej i prostej odpowiedzi na takie pytanie.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Jeżeli będziesz oglądał bez żadnych filtrów i ulepszaczy w softwarowych odtwarzaczach na pc to jakość będzie praktycznie taka sama. Zewnętrzny player to przede wszystkim wygoda, zwłaszcza hd player z podłączonym dyskiem/nasem. Chyba, że rozważasz dedykowane media center.
 

ferdex

New member
mam zainstalowane na komputerze tylko ac3 filter i ffdshow.
program to vlc
nie bawię się za bardzo tymi ustawieniami bo później mi filmy ścinają.
wolę sobie podłączyć dysk twardy albo usb i odtworzyć z bluaya ale czy nie strace na jakości dekodowanego dźwięku
 

xeo151

New member
Bez reklam
Laptop/Pc z HDMI to o wiele lepsze rozwiązanie niż odtwarzacze. Pozostaje kupić jedynie odpowiednio długi kabel i podłączyć na stałe pod TV. Mam tak zrobione i nie narzekam, dźwięk 7.1, full hd wszystko działa bez problemu.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Wszystko zależy od wymagań, osobiście korzystam z miniaturowego pc który który nie ma podłączonej żadnej myszki/klawiatury do tego linux z xbmc na pokładzie. Wszystkie moje urządzenia obsługuje z jednego uniwersalnego pilota i to jest dopiero wygodnie rozwiązanie. Wszystkie multimedia znajdują się natomiast na NASie. Rozwiązanie z laptopem przerabiałem i dla mnie nie jest to wygodna opcja. Dlatego dla mniej zaawansowanych użytkowników hd player jest bardzo dobrym rozwiązaniem i wygodnym.
 

angler-73

New member
Witam.Podłacze sie do tematu i zapytam jesli laptop to jakim programem najlepiej odtwarzac?Ja mam kmp i po zamknieciu ekranu w laptopie przechodzi pelny tryb obrazu ale gdy podczas ogladania zastopuje film lub chce go przesunac do przodu to film sie zawiesza lub zacina.
 

ipsz

New member
jakim programem najlepiej odtwarzac?

Zamiennie (z różnymi ustawieniami) KMPlayer, Splash Pro i Media Player Classic Home Cinema. Mają swoje wady i zalety. KMP łatwo pozwala na ingerencje w napisy, ich synchronizacje i dobrze zgrywa się z Core Codec, najbardziej uniwersalny jest MPC z obsługą DXVA a Splash ma kilka ciekawych opcji poprawiających płynność odtwarzania. Polecany często VLC jest IMO dobry przy oglądaniu filmów na monitorze ale przy dużym TV jego GUI się nie sprawdza.
 

ipsz

New member
patrzyłem na Splash Pro i czy przy włączeniu bosta i wszystkie opcje na 10 są szumy czy mi się zdaje?

Zgadza się. Zwłaszcza jeśli obraz jest gorszej jakości. Na 720p widać o wiele więcej zakłóceń niż na 1080p. Zmniejsz ingerencję w obraz do połowy (na 5) i powinno być lepiej. Zauważyłem, że zakłócenia pojawiają się przy jednoczesnym używaniu "detail boost" i "light boost".
 
Do góry