Shutter Island

mat74

Well-known member
Bez reklam
postanowilem napisac kilka slow na temat tego filmu ,bo wedlug mnie zasluguje chocby na wzmianke.
rezyseria Martin Scorsese ,w glownym Leonardo di Caprio , Ben Kingsley,Mark Ruffalo.

technicznie- obraz bardzo dobry, pomimo duzej ilosci ciemnych ujec brak szumow w tle, ladne ujecia , kolorystyka taka jaka lubie kinowo-analogowa.
dzwiek- DTS HD MA , film nie jest efekciarskim widowiskiem , nie ma tez mowiac szczerze jakies wybitnej sciezki dzwiekowo-muzycznej sa jednak niektore sceny w ktorych slychac mozliwosci tego formatu.

sam film pomimo,ze fabula nie jest moze niczym odkrywczym i calkiem nowym (podobna znam z co najmniej dwoch innych filmow - jakich nie powiem, nie bede robil spojlerow) jest poprostu dobry.utrzymany w klimacie kina noir ,co jak najbardziej pasuje zarowno do jego tematyki jak i lat w ktorych dzieje sie akcja.
musze przyznac ,ze o ile Leo zawsze budzil we mnie mieszane uczucia od czasu "titanica" to jednak ma w swoim dorobku kilka naprawde dobrych rol a ta zdecydowanie do nich nalezy i w tym filmie udowadnia ,ze jednak potrafi byc dobrym aktorem.kingsleya poprostu lubie wiec tu sie rozpisywac nie bede - bylbym tendencyjny.
ogolnie film wciagajacy, dobrze poprowadzona akcja i rzecz bardzo wazna w przypadku tworow z "fabryki snow" - bez zadnego ch..nego patosu !
 

dread

New member
Bez reklam
sam film pomimo,ze fabula nie jest moze niczym odkrywczym i calkiem nowym (podobna znam z co najmniej dwoch innych filmow - jakich nie powiem, nie bede robil spojlerow)

Mnie się skojarzył od razu z filmem na literę B :)
Również polecam... i dodam, że jest to jeden z tych filmów, które można oglądać po kilka razy i za każdym razem wyłapie się jakieś dodatkowe szczegóły dotyczące fabuły.
 

mataman

New member
Bez reklam
Film dobry ale napewno nie świetny jak słyszałem od niektórych znajomych. Znacznie lepsza jest Incepcja.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
A mnie się film jakoś nie spodobał. Za bardzo "psychologiczny" jak dla mnie, albo poprostu miałem zły dzień. Muszę go sobie powtórzyć :)
 
Do góry