Predator: Morderczo drapieżne wydanie (Blu-Ray)

Koci

New member
Witam!

Mam pytanie, z sentymentu kupiłbym pierwszego Predatora, ale to ostatnie wydanie na Blu-Ray jest podobno na maksa "odszumione", co powoduje utratę szczegółów i ogólnie nieco nieostry obraz.
Czy ktoś widział tą wersję na telewizorze Full HD i może napisać coś w rodzaju minirecenzji?
Mam na myśli subiektywne odczucia dotyczące jakości obrazu.

pozdrawiam

Koci
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
też się zastanawiałem, proponuję obejrzeć dwa i opisać wrażenia, bo dla jednego HD obraz musi być żyleta wiec nowy predator dla innego coś innego.
Z tego co pamiętam ten stary to jak DVD, a nowy na max pojechali.
Ja tutaj nie powiem co wybrać bo sam nie wie, jak będę miał czas to obejrzę.
 

macek

New member
Bez reklam
Dokladnie jak Seba_Fan zaznaczyl zalezy co komu sie podoba,mam dwa wydanie to nowe i stare.
Starsza wersja to obraz jak z DVD ale wiecej szczegolow,nowa to obraz wyczyszczony na maxa,ze tak ujme (czysciutenki bez brudu)
 

dread

New member
Bez reklam
Witam!

Mam pytanie, z sentymentu kupiłbym pierwszego Predatora, ale to ostatnie wydanie na Blu-Ray jest podobno na maksa "odszumione", co powoduje utratę szczegółów i ogólnie nieco nieostry obraz.
Czy ktoś widział tą wersję na telewizorze Full HD i może napisać coś w rodzaju minirecenzji?
Mam na myśli subiektywne odczucia dotyczące jakości obrazu.

Nowe wydanie jest na maksa przeczyszczone skutkiem czego twarze na zbliżeniach wyglądają bardziej jak jakieś kukiełki, albo gra komputerowa - ale to oczywiście nie każdego musi odrzucać. Tu masz trochę zdjątek i sam zdecyduj czy ci ten obraz pasuje.

IMO zarówno stare (kompresja w przestarzałym MPEG-2 + spore ziarno) jak i nowe wydanie jest słabe i nie warte postawienia na półce i prędzej czy później pojawi się jakiś złoty środek. W 2012 r. na 25-lecie Predatora myślę, że jest szansa, że dostaniemy w końcu takie wydanie, które wszystkich ucieszy.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Panowie nie przesadzajcie, to nowe wydanie nie jest aż takie złe!!!
Faktycznie przydałby się złoty środek bo pierwsze wydanie ma duże ziarno, a drugie...no cóż ziarna nie ma!! I spokojnie można obejrzeć. Jeżeli ktoś woli czysty obraz HD to drugie wydanie jest dla niego!( no faktycznie być może trochę przesadzili z tym czyszczeniem, ale jest OK)
 

Szlachtus

Member
No rzeczywiście, szkoda ze tak tego Predatora wyczyścili :/ Owszem, patrząc na krajobrazy/plenery jest na prawdę bardzo dobrze. Ale same twarze, postacie, tragedia, patrzy się na to jak na kukły :/ A ze to definitywne wydanie DVD nie jest wcale takie złe, to zostaję przy DVD. Mam nadzieję ze jeszcze zostanie wydana jakaś lepsza wersja bluray w przyszłości. To tez pokazuje ze format bluray nie jest wcale taki idealny, i w łatwy sposób mozna wszystko wręcz popsuć. Czasem uwazam ze jednak warto zostawić chociaz trochę starosci w filmach sprzed 20lat i więcej...
 

frantic6

New member
panowie, toż to klasyka, film mojego dzieciństwa... a jak odpaliłem... sama gęba się cieszyła, efekty,muzyka,klimat i ten obraz...żyleta, ładne krajobrazy, i nasz arni :D film 10/10 video 9/10 dźwięk 9/10 poprostu klasyka i tyle. dodatki dość ciekawe, o ile dobrze pamiętam, z napisami pl.
 

rafix01

Member
Bez reklam
panowie, toż to klasyka, film mojego dzieciństwa... a jak odpaliłem... sama gęba się cieszyła, efekty,muzyka,klimat i ten obraz...żyleta, ładne krajobrazy, i nasz arni :D film 10/10 video 9/10 dźwięk 9/10 poprostu klasyka i tyle. dodatki dość ciekawe, o ile dobrze pamiętam, z napisami pl.

z którego roku jest to wydanie "wyczyszczone" :), bo czytam wątek i widzę, że są dwie wersje:
1. "zaszumiona"
i
2. "wyczyszczona" i tą chciałbym kupić :) tylko jak ją rozpoznać w necie po pudełku/opisie?
 

Dario Pyza

New member
z którego roku jest to wydanie "wyczyszczone" :), bo czytam wątek i widzę, że są dwie wersje:
1. "zaszumiona"
i
2. "wyczyszczona" i tą chciałbym kupić :) tylko jak ją rozpoznać w necie po pudełku/opisie?

Ta "wyczyszczona" wersja jest z czerwca 2010 mi ma tytuł Predator a podtytuł że tak powiem Morderczo drapieżne wydanie.
 
Do góry