Book of Eli

dread

New member
Bez reklam
Postapokaliptyczna sceneria rodem z Fallouta czy Mad Maxa. Jak ktoś lubi takie klimaty to pozycja obowiązkowa...
Jest to film drogi z elementami akcji i dramatu - tytułowy Eli (Denzel Washington) podąża z tajemniczą książką na zachód i natrafia na różne "przeszkody". Fabuła filmu to nic odkrywczego, ale ogląda się z zaciekawieniem - po pewnym czasie dowiadujemy się co to za książka (moim zdaniem za wcześnie), natomiast cel misji pozostaje zagadką do samego końca.

Co do samego wydania na blu to jest całkiem nieźle - spory kawałek filmu to pustynna sceneria z kolorkami popadającymi w szarości, może nie są to jakieś sprzyjające warunki mogące jakoś szczególnie nacieszyć narząd wzroku, ale ostrość i głębia jest wysokich lotów, poza tym obraz jest pozbawiony ziarna (kręcony cyfrówką Red One).
Ścieżka dźwiękowa też na wysokim poziomie - zarówno w scenach akcji czy przy spokojniejszych momentach...

Book of Eli ma się pojawić w naszych wypożyczalniach gdzieś pod koniec czerwca, a jak komuś polskie napisy są zbędne to pozycja od pewnego czasu jest już dostępna w UK.



 

mat74

Well-known member
Bez reklam
uuuuuuu....zobaczylem date postu.....ale mam opoznienia....

w kazdym razie od siebie dodam:
dzwiek super ! naprawde musze powiedziec ,ze staneli na wysokosci zadania, a po obejrzeniu juz ok.300 filmow w formacie bezstratnym jestem wybredny
obraz- zyleta w dodatku swietne ujecia (wizualnie i technicznie).
od czasu jak bawie sie troche fotografia, filmy tez jakbym ogladal troche "inaczej" i tu nie ma sie do czego przy...ic . zero ziarna, perfekt ostrosc, super kontrast- choc sceneria powoduje, ze wymagajacy sprzetowo.
 

Liter1979

Member
Bez reklam
uuuuuuu....zobaczylem date postu.....ale mam opoznienia....

w kazdym razie od siebie dodam:
dzwiek super ! naprawde musze powiedziec ,ze staneli na wysokosci zadania, a po obejrzeniu juz ok.300 filmow w formacie bezstratnym jestem wybredny
obraz- zyleta w dodatku swietne ujecia (wizualnie i technicznie).
od czasu jak bawie sie troche fotografia, filmy tez jakbym ogladal troche "inaczej" i tu nie ma sie do czego przy...ic . zero ziarna, perfekt ostrosc, super kontrast- choc sceneria powoduje, ze wymagajacy sprzetowo.

No to ja jestem jeszcze bardziej "opóźniony" :) Wcześniej widziałem "Księge..." na dvd, teraz miałem okazję zobaczyć ją na blu ray, i szczerze mówiąc nie ma czego porównywać. Jakość hd rozwala, autentycznie chowałem głowę od świstu pocisków, a obraz miodzio. Film sam w sobie również bardzo udany, który próbuje przekazać widzowi coś więcej niż tylko rozrywkę. Polecam każdemu, kto jeszcze jakimś cudem nie widział tego filmu !!!
 

kapsell

New member
Bez reklam
Jak dla mnie film mierny, naiwny i do bolu przewidywalny, szczegolnie jesli porownamy go do fenomenalnej "Drogi" z Vigo Mortensenem i Charlize Theron. Jest postapokaliptycznie, mroczno, brutalnie i bez lukru (lacznie z kanibalizmem).
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Jak dla mnie film mierny, naiwny i do bolu przewidywalny, szczegolnie jesli porownamy go do fenomenalnej "Drogi" z Vigo Mortensenem i Charlize Theron. Jest postapokaliptycznie, mroczno, brutalnie i bez lukru (lacznie z kanibalizmem).

Ile widzów tyle opinii - dla mnie osobiście "Droga" to film ciekawy, ale z drugiej strony nudny w którym nic się nie dzieje - ale gdyby każdemu podobało się to samo, byłoby nudno - prawda? Pozdrawiam 8)
 
Do góry