"the hurt locker"

mat74

Well-known member
Bez reklam
film wojenny , zdobywca wielu nagrod , nie zaglebialem sie zbytnio jakich ;)-w kazdym badz razie mysle ,ze zasluzonych...
nakrecony troche w konwencji reportazu , nie jest to jednak (meczacy i denerwujacy mnie juz) modny od jakiegos czasu rozbiegany i chaotycznie krecony obraz.
muzyki nie ma zbyt wiele , jednak sciezka dzwiekowa zrobiona jest wedlug mnie :blagam: naprawde pierwsza klasa ! cisza tez potrafi swietnie zbudowac napiecie....
porownywany przez wielu do "black hawk down" , przez niektorych ocenaniany nawet wyzej , tak wiec jesli komus podobal sie ten pierwszy to "hurt locker" jest pozycja wrecz obowiazkowa !
jest duzo naprawde dobrych , dobrze nakreconych i udzwiekowionych scen.sam pojedynek snajperow zasluguje na nagrode....:eek:k:

goraco polecam i jestem szczerze zaskoczony ,ze nikt o tym filmie nie wspomnial choc jest przeciez juz nie "najnowszy" ?!
 

vasyndrom

New member
mam ten film na polce od 4 miesiecy i jakos nigdy nie nabralem ochoty go obejrzec ..... po twoich spostrzezeniach jednak sie skusze ale to juz jutro :) nie lubie ogladac filmow cicho a ma kobieta zaraz kladzie sie spac :D
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
ten film musi byc absolutnie ogladany "na spokojnie" z odpowiednim poziomem glosnosci...:wink:

uwazaj- dzwiek oddany jest bardzo realistycznie....:grin:
 

dread

New member
Bez reklam
No ja o dźwięku wspominałem przy okazji recenzji Avatara, któremu to właśnie brak tych "pazurków" choćby z Hurt Locker.

Hurt Locker jest "spokojniejszy" od Black Hawk Down, ma w sobie dużo więcej z dramatu, no ale myślę, że nawet fanom Transformersów powinien się spodobać :)

Dostał m.in sześć Oskarów w tym za najlepszy film (chociaż szczerze to nie był mój faworyt), scenariusz i... dźwięk.
 

Glaeken

New member
Hurt Locker jest "spokojniejszy" od Black Hawk Down, ma w sobie dużo więcej z dramatu, no ale myślę, że nawet fanom Transformersów powinien się spodobać :).
Co do fanów Transformersow mam powazne watpliwosci, miedzy Transformersami a Hurt Lockerem jest istna przepaść, pierwszy film to efekciarska głupota za duza kasę, a drugi to niskobudżetowy dramat zmuszający do refleksji.

Rowniez uwazam ze Hurt Lockera nie tylko trzeba obejrzeć ale i miec w swojej kolekcji na stale, rzecz jasna najlepiej na blu. Mimo dość prostej fabuły, film kilka razy trzyma w napięciu... a niewiele filmów to potrafi. Hurt Locker jest dowodem na to, że fabuła nie musi obfitować w krwawą i wysokobudżetową strzelaninę z szybkim montażem aby obraz wojny był jednocześnie wiarygodny, intrygujący i przykuwający uwagę.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
zaintrygowaly i spodobaly mi sie jakis czas temu filmy w ktorych ciekawie pokazana jest tematyka "wojen w miescie" powstalych z takich czy innych powodow. nie doslownie oczywiscie ,traktowana szerzej- okupant w miescie, marsz ekologow paralizujacy metropolie, czy zamieszki wywolane przez bandziorow. "hurt locker" swietnie mi sie "wstrzelil" w ten temat i poprostu spodobal mi sie.
nie twierdze oczywiscie ,ze wszystko co mi sie spodobalo jest dobre (nie jestem narcyzem...:-D) jednak mysle ,ze jestem dosc wybredny.
troche juz filmow od czasu posiadania duzego ekranu (i bluryja) obejrzalem, duzo wylaczylem w trakcie , lub przewialem sceny w poszukiwaniu czegokolwiek co ratowalo by mierne dzielo....
 

dread

New member
Bez reklam
Co do fanów Transformersow mam powazne watpliwosci, miedzy Transformersami a Hurt Lockerem jest istna przepaść, pierwszy film to efekciarska głupota za duza kasę, a drugi to niskobudżetowy dramat zmuszający do refleksji.

Przez fanów Transformersów miałem na myśli głównie młodszą widownię i podtrzymuję swoje zdanie, że Hurt Locker jest filmem, który temu przedziałowi wiekowemu też może się spodobać.
Jak na dramat wojenny to jest całkiem sporo scen akcji, a nawet gdy pozornie niewiele się dzieje to cały czas ma się poczucie zagrożenia.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
bo dobrze oddaje klimat.....
wczuj sie w role goscia ,ktory jest de facto najezdzca , rozbrajacego na ulicy bombe ,ktora moze byc aktywowana skadkolwiek i przez kogokolwiek chocby przez rzeznika.....
to napewno nie wplywa dobrze na psychike....a ten film jest na tyle dobry ,ze to "umozliwia".
 
Do góry