Sherlock Holmes

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Blu-ray z filmem Sherlock Holmes najkrócej mówiąc fajna rozrywka przed telewizorem.
Skoro mam w domu Avatara który jest na chwilę obecną wzorcową technicznie produkcją wydaną na niebieskim krążku łatwo ocenić inne płyty.
Sherlock Holmes-od początku film przykuwa uwagą,moim zdaniem głównie za sprawą muzyki,dźwięku oraz obrazu.
Kolor dominujący to brąz,szarość i granat w takich barwach pokazano wiktoriańską Anglię ,czuć wręcz zapach portowych ulic przy Tamizie a to wszystko okraszone bałkańskimi rytmami.
Sam obraz nie stety choć wydaję się dość ostry to dość szybko można zauważyć spore ziarno oraz czasem zamazanie szczegółowość-pływanie tła-rozmycie szczegółów.
Bardzo fajne efekty specjalne,wszystko dokładnie pokazane ani za szybko ani za wolno wszystkiemu można się przyjrzeć na bieżąco.
Dynamika na DTS hd na bardzo dobrym poziomie,trzęsie równo tam gdzie powinno! Nie zabraknie też smakołyków w postaci specyficznych dźwiękowych efektów takich jak cykające zegary,brzęk szkła uwypuklony w bardzo fajny sposób.
Film kino akcji ,bardzo fajnie mi się go oglądało,warto było wypożyczyć i już czekam na część drugą. Polecam.
 
Ostatnia edycja:

Forest89

Active member
Bez reklam
A mnie się film średnio podobał. Obraz bardzo dobry, ale nie idealny. To chyba efekt oglądania Avatara... wszystkie inne pozycje Bluray są kiepskie w porównaniu z Avkiem :D Dźwięk według mnie b. dobry. Porządnie grzmoci. Sam film według mnie średni, nie w moim guście. Może dlatego, że jednak inaczej sobie wyobrażam samego Sherlocka Holmesa ;)
 

kivlov

New member
Dla mnie troszkę za dużą komedię dla dzieci z tego zrobili, gdyby film byłby robiony bardziej poważnie to naprawdę można by się zakochać w tym filmie. Co do jakości to miałem okazję oglądać 720p, ale uważam że było naprawdę ciekawie.
 
Do góry