Szeregowiec Ryan

vasyndrom

New member
Witam, mial ktos juz z forumowiczow okazje ogladac Szeregowca Ryana na blu-ray'u? Jesli nie i jest niezdecydowany to polecam z calego serca, znakomity transfer z zachowaniem brudu i ziarna filmowego tak jak w zamyslach podczas krecenia mial autor zdjec Pan Kaminski. Przy remasteringu maczal swe palce rowniez sam Spielberg wiec obylo sie bez wpadek i efektow typu dnr i sztucznego wyostrzania obrazu.

Dla porownywaczy wydan dvd vs blu kilkanascie screenow tutaj ->
Saving Private Ryan Blu-ray vs HDTV Comparison - AVS Forum
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
A ten remastering to po co stosują ? Potrzebny skoro oryginalne taśmy filmowe mają powyżej 1080p ?
Swoja drogą te porównanie HDtv (pewniakiem ze źródła DVD) do HD zaskoczyło mnie, nie wiem jaki odtwarzacz/program to przeskalował do 1080p ale wygląda nieziemsko dobrze jak na źródło DVD.
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
Kolorystycznie IMO mogli nic nie zmieniać, no ale cała reszta poprawa o kilka klas względem wersji HDTV. Jak dla mnie zakup bez żadnego zastanawiania 8)
 

vasyndrom

New member
czy ja wiem czy extra ten transfer hdtv? napewno zdecydowanie lepszy niz to co widzimy w polskich stacjach hd jednak macrobloki rzucaja sie odrazu w oczy :)

zrodlem hdtv byl sky movies hd/ ale sam autor screenow mowi ze prawdopodobnie zapodali skalowane dvd w emisji :) z drugiej strony tnt hd (stacja o znacznie wyzszej jakosci nadawania) trasnmitowala szeregowca w praktycznie tej samej jakosc co sky movies. albo mieli ta sama kopie dvd :D albo jakis inny nosnik na ktorym stare wydanie szeregowca po prostu nie wyglada najlepiej.

co do slowa remastering zle sie wyrazilem, mial byc transfer tasma -> blu
 

blurejs

New member
Do Kapral Hicks:
Taśma filmowa faktycznie ma zapisany obraz w rozdzielczości nawet większej niż 1080p, ale remastering jest potrzebny, gdyż taśmy filmowe mają m.in wiele zabrudzeń i niedoskonałości, zwłaszcza im dłużej są przechowywane.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Co mnie martwi teraz, to że nagrywa się dużo produkcji w 1080p nie wiekszej, a z takich taś można jeszcze wiele wyciągnąć, co zrobić jak będzie niebawem 4K bo to chyba dopiero odpowiednia rozdzielczość do dużego formatu.
 

bakalarzm5

New member
Szeregowiec Rayan ukaże się w Polsce 6 czerwca będą polskie napisy ścieżka dolby atmos hdr dolby vision .Film jest super zrobiony warto zamówić empik 138zl przed premierowe zamówienie.Ogladalem dźwięk wymiata pozdrawiam.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A ja czytałem, że średnio jest pod względem obrazu, ale na BR film do kupienia bez względu na wszystko i wszystkich..
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Co znaczy "srednio"? Jest atrakcyjne, bo naturalnie wygladajace HDR, ostrzejszy obraz i dźwięk w Dolby Atmos. Nie ma lepszej wersji, przeznaczonej dla kina domowego_Oczywiście pisze o UHD, bo dodatkowy BD, to dzisiaj podstawka pod piwo.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście mam na myśli to , że dla kilku osób to co przeczytałem (ich odczucia po obejrzeniu) odnieśli wrażenie, że mogłoby być lepiej pod względem jakości obrazu, ale nie oznacza, że jest słabo :) HDR wszyscy zachwalali plus dźwiękowo również im się podobało.. na pewno bez wątpienia jest to najlepsza wersja tego filmu. I z tego co również poczytałem w sieci to Gladiator w 4k jest gorszy, nie wiem czy Ty to również potwierdzisz, porównując te dwa filmy..
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Czyli co ? Jeden marudzi (jak zawsze) na to że film ma ziarno, tzn że wygląda dokładnie tak, jak musi wyglądać, bo wynika to z natury technologii i techniki filmowej. A drugi narzeka na rzekomy DNR, czyli coś, co miałoby służyć temu, żeby umilić wrażenie tego pierwszego. A do tego obie powyższe opinie zrodzily sie zaocznie, czy raczej są zapożyczone od innych, nie zaś osobiste.
OMG.
To taka trochę sytuacja, jakby dwóch nerdow, na wycieczce do meskiego disnaylandu, siedzac w najlepszym barze GoGo, wspólnie krytykowało gibającą się przed ich nosami tancerke, że mogłaby mieć rozmiar większą miseczkę i że podobno bywa czasem za wilgotna, zamiast wczuc sie w najbardziej ekspresyjny performance w miescie, a pozniej poznac jej prawdziwe talenty. OMFG.
Radze zacząć cieszyć się z tego co oferuje życie, zamiast marudzic i wydziwiać. Nawet jeśli można sobie wyobrazić nieco lepszy transfer, to co z tego? Na chwilę obecną nie ma nic lepszego i nie bedzie, tym bardziej, że jest wreszcie po polsku.
Jesli zdąży sie, że za 5 czy 10 lat się taki pojawi, nie ma gwarancji, że do tego czasu nie stracicie dobrego wzroku, zainteresowania, czy życia.
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Lolek
W Gladiatorze fajnie wyglądają sceny gdzie aktorzy są na pierwszym planie. Są ostre, szczegółowe. Sceny generowane komputerowo są jak na BD. Ogólnie w Remasterach robotę robi HDR zapewne dźwięk- niestety nie mam jeszcze Atmosa.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bo prawda jest taka jeszcze nie urodził się taki co by wszystkim dogodził.. jak ktoś bardzo lubi film to idzie i kupuje film w 4k i się cieszy tą jakością, ktoś inny lubi muzykę idzie i kupuje odpowiednią płytę i również się cieszy.. i nikt z nich nie patrzy ile co kosztuje w stosunku do niższego formatu, bo wydał pieniądze na to co lubi. A z biegiem czasu ludzie się zmieniają i choćby moja osoba, gdzie kiedyś to ziarno wkur.. mnie na maksa, a dzisiaj już mam większy dystans do takich filmów.. co nie zmienia faktu , że te filmy czyściejsze bardziej lubię. :)
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Ale nie rozmawiamy tutaj o muzyce, czy "talentach", tylko o opiniach osób, których głównym, praktykowanym zajęciem jest marudzenie.
Pisze dlatego w takim tonie,, bo wiem kto ukuł taką opinie, która dalej jest powtarzana przez czytelnikow Bluray.com, zaś teraz przez Ciebie. Zupełnie niepotrzebnie. Zarzuty podniesione przez GD, wobec PQ wydania UHD, nie uwidoczniają się w każdym setupie, a bez dużego ekranu są w ogóle niezauważalne. Sugerowanego przez Piramidę wosku, nie będę komentował.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Uadny. :)
Ale na poważnie. Już dawno nauczyłem się nie oceniać jakosci filmow po screenach. I polecam Wam to robic tylko "w ruchu" UHD dodało do tego dodatkowy faktor.
 
Do góry