Ceny plyt BD!!! Czy ktos tam oszalal?

pejotpe

New member
Bez reklam
Seba_Fan rozumiem że każdy chciałby jak NAJtaniej (ja również) ale nie oczekujmy cudów - 30,40zł płaci się dziś za wydania dvd.
Koszt tłoczenia DVD i BD podobny, podobnie mastering (albo niewiele drożej niż DVD). Pozostają prawa licencyjne - myślisz, że jakoś szczególnie zależą od wydania? Oczywiście jest to cena nowości jakoś tam skalkulowana (mała konkurencja na rynku wydawców). Dla mnie kupno BD za 2-3 razy tyle co DVD nie wydaje się być warte korzyści w postaci podbitej rozdzielczości i nieskompresowanego dźwięku.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
trudno jest ocenic o ile wiecej warty jest nowy wymiar jakosciowy a tak bezapelacyjnie jest w porownaniu DVD i BD.kupuje koncerty na BD placac ok.10-14 £ poniewaz taka cena ,za taka jakosc mi odpowiada i nie wiem nawet ile ten sam koncert kosztuje na DVD bo ten format juz mnie poprostu nie interesuje-nawet gdyby byly po 2 £ (po 3£ juz widzialem) to i tak go nie kupie bo w tym wydaniu jakosc jest dla mnie poprostu kiepska.
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
trudno jest ocenic o ile wiecej warty jest nowy wymiar jakosciowy a tak bezapelacyjnie jest w porownaniu DVD i BD.kupuje koncerty na BD placac ok.10-14 £ poniewaz taka cena ,za taka jakosc mi odpowiada i nie wiem nawet ile ten sam koncert kosztuje na DVD bo ten format juz mnie poprostu nie interesuje-nawet gdyby byly po 2 £ (po 3£ juz widzialem) to i tak go nie kupie bo w tym wydaniu jakosc jest dla mnie poprostu kiepska.

Tyle, że 10 funciaków, to nie 120PLN (w sumie przy koncertach nie ma znaczenia obca wersja językowa)...
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Tyle, że 10 funciaków, to nie 120PLN (w sumie przy koncertach nie ma znaczenia obca wersja językowa)...

czyli jak sam zauwazyles nie ma potrzeby placic 120 zl i jak wywnioskowalem cena do zaakceptowania dla ciebie...
a te 10£ to i tak ponad 3x tyle co za wydanie DVD...:-D
 

pejotpe

New member
Bez reklam
czyli jak sam zauwazyles nie ma potrzeby placic 120 zl i jak wywnioskowalem cena do zaakceptowania dla ciebie...
a te 10£ to i tak ponad 3x tyle co za wydanie DVD...:-D
Wiesz - pierwsze prawo wolnego rynku: jeśli minimalna cena, jaką chce sprzedawca jest wyższa od maksymalnej kwoty, którą chce zapłacić kupujący, to do transakcji nie dojdzie - w końcu to nie dobro pierwszej potrzeby :mrgreen:
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
oczywiscie.
chodzilo mi o to, ze kluczowe znaczenie ma cena plyty BD jako takiej a nie jej krotnosc w stosunku do ceny DVD.
gdyby dystrybutorzy wpadli nagle na pomysl ich "wyrownania" i wprowadzali na rynek DVD w cenie 100 zl to zakup BD za 120 zl nie stalby sie przeciez bardziej "sensowny"... bezsensowny stalby sie jedynie zakup tych pierwszych...
 

vasyndrom

New member
no coz mialem nie brac udzialu w tej dyskusji bo jako jeden z niewielu lubie marnowac swa kase na cos co obejrze raz a pozniej stoi na polce (albo 2 razy :D) niemniej przy cenach w uk gdzie nowosc wydana na dvd to koszt w granicach ~10 funtow zas blu-ray to ~15 funtow to dla mnie wybor jest oczywisty. jednak sa to ceny sklepow online amazonow, dvd.co.uk zaavi i tym podobnych. W sklepach tzw highstreet, juz tak rozowo nie jest bo za nowosc na dvd kaza sobie placic ~15 funtow a za blu-ray'a 20-25 gdzie sa rowniez rodzynki po 30. Starsze filmy to oczywiscie mniejszy koszt jednak nawiazujac do wypowiedzi Seba_Fan smiem twierdzic tak jak on iz cena tloczenia i wydania blu-ray'a a dvd jest mniej wiecej podobna gdzie jedyna roznica cenowa samego wydania bedzie w masteringu i licencjach.

i niech mi zaden polski wydawca nie wmawia iz cena blu-ray w polsce jest tak wysoka przez ich kiepski mastering i licencje bo chyba padne ze smiechu.

cale szczescie ze bedac w podstawowce uswiadomilem sobie iz jezyki obce to jednak jest przyszlosc i moge wszystko bez problemu ogladac w oryginale inaczej bylbym skazany na zachlannosc polskich wydawcow badz marne kopie ala 8gb mkv.

PS. wlasnie wrocilem ze sklepu x-tra vision ktory mam tuz za rogiem i cena za kompanie braci to u nich ...... 40 funtow :) gdzie na amazonie mozesz miec ten mini serial juz za bagatela ~17.49 i tu w uk i w polsce zachlannosc nie zna granic ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry