2012

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Uff,już jest za mną.
Przeżyłem!
Zacznę tak,przeżyłem to po raz drugi choć właściwie po raz pierwszy!!!
Byłem na tym w Olsztyńskim kinie jakiś czas temu,wrażenia opisałem w stosownym wątku i na tym koniec.
Blu ray z wypożyczalni.

Jakość obrazu na bardzo dobrym poziomie,nie jest referencyjny ale daję radę :bober:
Efekty kapitalne,i właściwie dla efektów tylko ten tytuł warto zobaczyć,totalny kataklizm który pokazany został w taki sposób że sceny na długo zapadają w pamięci.
Fabuła,tu bez komentarza.
Dźwięk DTS HD MA 5.1 :shock:
Wgniata w fotel.
Tak jak to sobie wymarzyłem,czego w kinie w Olsztynie nie było nawet w namiastce!
Tu na tym krążku jest po prostu wyśmienite!
Tak słychać doskonale na czym polega totalny kataklizm,sąsiad przyleciał bo myślał że coś mi w chałupie wybuchło czy jakoś tak:hihi:
W połączeniu z obrazem człowiek siedzi i oczom i uszom nie wierzy.
A gdyby tak na prawdę?
Płyta spełniła moje oczekiwania co do ścieżki dźwiękowej na tyle że jako pierwszy film już zamówiłem sobie na własność.
Lubię kino katastroficzne,a ten film na bluray miodzio!
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Jakość obrazu bym ocenił na 8/10. Dźwięk 10/10! Ale fabuła... nowy gatunek powstał... komedia katastroficzna... :D

Filmu nie polecam. Do potrząsania subem jest na szczęście dużo innych i lepszych filmów.


Pozdrawiam,
 

krisk111

New member
Film na Blu ray 2012 kupiłem,ale niestety mój 2-letni Panasonic DMP Bd10a go nie widzi,nowego oprogramowania nie ma, ostatnie jest z sierpnia 2008.Problemy z odtwarzaniem filmu jak czytałem na innym forum mają również użytkownicy odtwarzaczy Pioniera,LG,oraz nawet Sony.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Buehehe odtwarzacz Blu-Ray nie czytający Blu-Ray... tworzą 300 standardów i potem się gubią...
 

mundi21

New member
Jak dla mnie największe rozczarowanie. Co z tego że obraz dobry, dźwięk super jak na koniec wychodzi znowu amerykańska szmira.
 

maracz

New member
A czegoś się spodziewał po tym filmie,przecież od dawna wiadomo że głównymi atutami tego filmu są efekty specjalne a nie super/hiper fabuła.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
2012 to film który powstał dla efektów i tylko dzięki nim zaistniał,dodatkowo temat który poruszają w filmie czyli totalny kataklizm od dawna interesuje ludzi i to bardzo a ten film to świetnie pokazuje technicznie.
Fabuła tu w zasadzie jakaś tam historyjka która łączy poszczególne etapy postępującej katastrofy i tyle.
 

prez8s

New member
Na mnie ten film nie zrobił wrażenia, już nawet zdążyłem zapomnieć o co tam chodziło. Zdecydowanie lepszym filmem jest "Dzień w którym zatrzymała się ziemia"
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
2012 jeszcze nie widzialem, czekam na plyte- aczkolwiek wiem czego sie moge spodziewac i po co stworzono ten film...
na ten drugi jakos nie mam ochoty sie skusic po tym jak przeczytalem gdzies krotki komentarz do tytulu <"dzien w ktorym zatrzymala sie ziemia"-scenarzyscie chyba tez cos sie zatrzymalo....>
- jakos mnie to zniechecilo....:grin:
 

vandel

New member
dzień... moim zdaniem warto zobaczyć leciał niedawno na c+film hd fajnie się oglądało mało jest filmów SF dobrych a ten do takich bym zaliczył. 2012 chyba wypożyczę z racji problemów z odtwarzaniem nie wiem czy na pionku moim pójdzie bo na 320 nie chodzi.
 

kiloan

New member
Film na Blu ray 2012 kupiłem,ale niestety mój 2-letni Panasonic DMP Bd10a go nie widzi,nowego oprogramowania nie ma, ostatnie jest z sierpnia 2008.Problemy z odtwarzaniem filmu jak czytałem na innym forum mają również użytkownicy odtwarzaczy Pioniera,LG,oraz nawet Sony.
Mam Sony BDP-S350 i wczoraj odpaliłem 2012. Chodzi bez najmniejszego problemu:p
Na innym forum też czytałem, że ten właśnie model ma problemy z czytaniem filmu 2012.
Ale, albo ktoś pisał głupoty albo pomylił blu-ray.
Co do filmu, to kupiłem go głównie dla efektów i dźwięku. DTS-HD MA i tu się nie zawiodłem. Jest super. Obraz też jest OK, dałbym 9/10, a fabuła.... no cóż, przecież to ma być tylko rozrywka:wink:
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
ale co tam wyczytales ? ja tam znalazlem raptem jedno zapytanie i wielce prawdopodobne ze jakiegos gamonia....
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
najbardziej prawdopodobna przyczyna tych problemow z sony-
do sciagniecia i zainstalowania nowego softwaru w sony potrzebne jest miejsce na karcie pamieci-
do nizszych modeli (300,350) karta nie byla dostaczana standardowo wiec jak znam zycie wlsciciele tych odtwarzaczy takowej pewnie nie dokupili....
czytale gdzies o problemach modeli wyzszych ? np .550 ? - w tym karta jest juz w komplecie...
 

kiloan

New member
W nawiązaniu do odpowiedzi mat74, to mam wgrany najnowszy soft 20 i pamięc 2 GB włożoną na stałe z tyłu blu-ray (dokupiona osobno).
I nigdy nie miałem problemów z odtwarzaniem filmów:razz:
Wczoraj dodatkowo sprawdzałem dodatki na płycie i wszystko śmiga.
Zresztą głupotą byłoby żeby film wydany przez Sony Pictures nie odpalał na blu-ray Sony.
Być może za to jak wspominał mat74 odpowiada pamięć i nowy soft, ale po to firma umożliwia jego ściągnięcie aby go uaktualnić.
Pozdrawiam.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
obejrzane. mowiac krotko - szmira, widowiskowa ale jednak szmira.
dzwiek jakos mnie tez nie powalil, owszem na..dala przez wieksza czesc filmu tyle ,ze co z tego ?!
wszystko sztuczne ,brak dobrej muzyki, brak budowania napiecia , poprostu lubudubu i to wszystko... stracony czas..
 
Do góry