AVATAR na BluRay od 22 kwietnia!

Czy kupisz film Avatar?


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

Forest89

Active member
Bez reklam
8072.jpg



"Avatar" na BluRay jak i DVD ma być dostępny od 22 kwietnia! Znane też są dane techniczne filmu!


czas trwania: 162 min.
format obrazu: 1.78:1 - 16x9
język: angielski 5.1 DTS HD-MA, polski 5.1, włoski 5.1 DTS, rosyjski 5.1 DTS, hiszpański 5.1 DTS, turecki 5.1, ukraiński 5.1
napisy: anielskie, polskie, włoskie, rosyjskie, hiszpańskie, estońskie, łotewskie, litewskie, arabskie, islandzkie, hebrajskie, kazachskie, rumuńskie, serbskie, tureckie, ukraińskie
Polski lektor

Tak jak w innych krajach polskie wydanie filmu będzie pozbawione dodatków i zakodowane w formacie 2D.


Osobiście nie mogę się doczekać to jest pozycja obowiązkowa dla HD maniaków! :)
 
Ostatnia edycja:

z3

New member
Bez reklam
A ja jako fan fantastyki i fantasy i reszty tego typu zdecydowanie nie polecam tego filmu, szczególnie w wersji 2d, jeszcze jak ktoś nie widział filmu w 3D to przeboleje ale sam z siebie jest bardzo słabą pozycją.
 

rufus1988

New member
Mnie film również nie porwał, Byłem na wersji 3D, niestety porażającego(w końcu był kręcony specjalnymi kamerami 3D) trzeciego wymiaru również nie dostrzegłem;/ ogólnie film bardzo mnie zawiódł, jednak edycję BD z ciekawości zobaczę na pewno, ale raczej z wypożyczalni.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Jeszcze nie powstał taki film, który podobał by się wszystkim. Mnie Avatar przypadł do gustu i to bardzo. BluRay kupię na pewno! Ogólnie fanem 3D nie jestem, więc nawet cieszy mnie fakt, że film będzie w 2D, ale dobre jest też to, że w pełni będzie w IMAX'ie, w formacie obrazu 1.78:1, czyli zero czarnych pasów ;) Film świetnie się ogląda i do tego dostaniemy kapitalne Demo naszego kina domowego :D
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Na dzień dzisiejszy to już raczej bez znaczenia. Kupisz dobre LCD i będzie zadowolony. Do Avatara jeszcze nie można porównywać bo filmu jeszcze nie ma i nikt nie wie jaki będzie obraz w tym filmie. Wiadomo tylko, że obraz w systemie 2D i format 1.78:1, czyli cały ekran zapełniony, bez pasów, inaczej mówiąc w wersji IMAX ;)
 

jarmar

Member
Mnie film również nie porwał, Byłem na wersji 3D, niestety porażającego(w końcu był kręcony specjalnymi kamerami 3D) trzeciego wymiaru również nie dostrzegłem;/ ogólnie film bardzo mnie zawiódł, jednak edycję BD z ciekawości zobaczę na pewno, ale raczej z wypożyczalni.

Są dwie możliwości: Byłeś w marnym kinie lub masz wadę wzroku( bez obrazy ).
 

rufus1988

New member
Byłem w multikinie we Wrocławiu, tak gdzie byłem również np. na Oszukać przeznaczenie 3D, który to film zrobił na mnie ogromne wrażenie, mówiąc o efektach 3D. Dodam że były ze mną dwie osoby i również nie dostrzegły specjalnie trzeciego wymiaru, "coś tam" było ale nic wielkiego;/ właściwie to . . .początkowe odliczanie było najlepszym efektem 3d mówiąc o projekcji Avatar'a ;|. Dziwna sprawa. . .
 

mroziek

New member
Byłem w multikinie we Wrocławiu, tak gdzie byłem również np. na Oszukać przeznaczenie 3D, który to film zrobił na mnie ogromne wrażenie, mówiąc o efektach 3D. Dodam że były ze mną dwie osoby i również nie dostrzegły specjalnie trzeciego wymiaru, "coś tam" było ale nic wielkiego;/ właściwie to . . .początkowe odliczanie było najlepszym efektem 3d mówiąc o projekcji Avatar'a ;|. Dziwna sprawa. . .


niestety nie wiesz po co wymyślono technologię 3d. Oszukać Przeznaczenie to największa szmira jaką widziałem w 3d, tandetnie zrobione latające noże lub lecąca na widza gałka oczna - straszna lipa i miernota w wykonaniu. Każda scena miała tzn. efekt rozkładanej kartki świątecznej gdzie po rozłożeniu mamy stajenkę.

Avatar za to w pełni wykorzystał tą technologię. Jest świetna głębia obrazu (o to właśnie chodzi w 3d), gdy już coś leci w naszą stronę to delikatnie i tylko wtedy kiedy pasuje to do ujęcia i jest naturalne. Nie mam śmiesznych wstawek z latającymi genitaliami i tasakami...nie ma bo byłoby to śmieszne.

Ja byłem już 6 razy i idę znowu żeby nacieszyć oczy świetnym obrazem z którego płynie strumieniami głębia.
 

rufus1988

New member
MROZIEK nie będę się z Tobą sprzeczał ponieważ faktycznie możesz mieć rację. Ja niczego podobnego w tym obrazie nie dostrzegłem, a może nie zwróciłem po prostu na to uwagi ;|. Pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Filmu nie widziałem, czekam na wydanie BD ( które chciałem kupić) a tu tak rożne opinie?!?!?
I teraz bądź tu mądry, kupić czy nie.....trzeba będzie poczekać wypożyczyć a później podjąć decyzję o zakupie.
 

ziut

New member
Filmu nie widziałem, czekam na wydanie BD ( które chciałem kupić) a tu tak rożne opinie?!?!?
I teraz bądź tu mądry, kupić czy nie.....trzeba będzie poczekać wypożyczyć a później podjąć decyzję o zakupie.
idz do kina, obejrzyj w 3D (naprawde warto) i sam zobaczysz ze pod wzgledem scenariusza, rezyserii i gry aktorskiej avatar to bardzo przecietny film jakich hoolywood wyprodukowalo tysiace. duzy plus za scenografie i 3D oraz maly plusik za proekologiczny i antywojenny przekaz. reszta przecietnie lub slabo
 

dusi

New member
Na dzień dzisiejszy to już raczej bez znaczenia. Kupisz dobre LCD i będzie zadowolony. Do Avatara jeszcze nie można porównywać bo filmu jeszcze nie ma i nikt nie wie jaki będzie obraz w tym filmie. Wiadomo tylko, że obraz w systemie 2D i format 1.78:1, czyli cały ekran zapełniony, bez pasów, inaczej mówiąc w wersji IMAX ;)


czy cały ekran zapełniony, 16:9, to koniecznie IMAX? nie wydaje mi sie. Cz ten film na bd wyjdze w wersji Imax, czy 19:9, bo moze oba standardy wypełniająnam telewizory czy ekrany o formacie 16:9, to jednak to nie to samo. nie wiem czy film kręcony był w IMAX kamerami IMAX??? jeżeli film wyjdzie cały w IMAX to bedzie pierwszy taki film w Polsce. JAk dotad można było zobaczyc takie cuda w pojedyńczych scenach, dark knight, transformers 2 - akurrat wersja angielska. Reasumując, czy ktos wie w jakim foramcie, tka na prawd ebedzie ten film na BD? czy to bedzie zwykłe 16:9 - czyli obcięty obraz kinowy, czy to bezie standrd IMAX? rÓZNICA JEST OGROMNA PRZECIEŻ!!! Posiadam w wersji 16:9 apocalipto - wrsja angilska - no ogląda sie super, ale to przecież nie IMAX.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
1.78:1 to oryginalny format jaki kręcono Avatar. Tylko, że jest przygotowanych kilka wersji bo nie wszystkie kina wyświetlają 3D IMAX i potrzebowały format panoramiczny 2.35:1 czy tam 2.40:1 (nie pamiętam).

No i z tego co mi wiadomo na dysku BluRay mamy dostać obraz IMAX od początku do końca filmu :D

Tak to wygląda w realu, obraz IMAX posiada najwięcej informacji.

avatar2vsimax.jpg
 

dusi

New member
wow, jesli tak jest jak piszesz, to zakładam że nawet w 2D ten film wyglądać będzie niesamowicie:). Dzięki za info, teraz to tylko czekać aż ktoś obejrzy i potwierdzi:p. Widziałem kilka rzeczy w standardzie IMAX na 100 calowym ekranie w hd redy z projektora i szczęke miałem na podłodze oczywiście i to chyba pod dywanem. jeżeli ten film cały będzie w formacie IMAX, to jestem przekonany ze miłośnicy tej produkcji, którzy czekali na 3D i tak będą zachwyceni, o ile mają przynajmniej 50 cali:mrgreen:.
 

dusi

New member
Nawet na 32 calach jak jest obraz wypełniony to jest fajnie ;)

tak na prawde jak jest dobrze skrojony film i jego napisy, to kazda kinową wersję mozna obejrzeć w 16:9. nie raz wystarczy zrobić zoom bym uzyskać prawdziwe 16:9. na pudełkach przecież bardzo czesto jest inforancja ze obraz jest 2.35:1 i 16:9. Jednak by tak na prawde uzyskać 16:9 trzeba zrobić zoom. Polskie fimy to jednak katastrofa, bo po pierwsze jednokroten nacisniecie zoom powoduje powiekszenie które obcina jednak część obrazu u góry i dołu a poza tym tracimy cześto drugi wiersz napisów - logicczne. na wydaniach zachodnich zauważyłem że tak naprawde naciśniećie zoom powoduje powiększenie obrazu nie tracąc nic góry o dołu obrazu, a jedynie co normalne przy ciąciu obrazu kinowego tylko troche boków. Poza tym napisy sa tak skonstruowane , że po zoomowaniu widac je całe.

Szczerze mówiąc nie jestem zwolenikiem 16:9 własnie z uwagi na to że tak na prawde to obcięta wersja kinowa, ktrej proporcje wolę bardziej. Są jednak odstępstwa od tej reguły przy niektórych filamch. Dla przykładu twister w wersji zachodniej - można mieć na nim zarówno wersje w formacie 2.35:1 jak i 16:9 i lepiej ogląda mi się to 16:9. Drugą pozycją jest Apocalypto również w wrsji zachodniej. Czarne pasy jakoś zazwyczja mi nie przeszkadzją.

Inną kwestią jest obraz IMAX, który ma proporcje 16:9, a który również uwielbiam, a fakt że wypełnia cały ekran oczywiście ma olbrzymi wpływ na jakość oglądania.
 
Do góry