Władca pierścieni-już niebawem.

lobo77

Member
No to, pięknie już od dawna czekam na Władcę Pierscieni na blureju Dzwięk w DTS HD MA, ciekaw jestem jaka jest jego realizacja.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
4 stowki z groszami...;) niezle was sk..syny kroja !
co prawda nie jest to jeszcze informacja sprawdzona (no bo jeszcze plyty nie wydane;-)) jednak zarowno strona bluray.com jak i amazon.com podaja ,ze wydanie "zachodnie" bedzie mialo polskie napisy ! na amazonie mozna juz zamowic w pre-order cena 67 dolcow...:D amazon.uk -47 funciakow. niestety nie wiem ,czy jest to ,to samo wydanie (okladki sa inne ?!) tak wiec nie wiadomo rowniez czy wydanie USA jest regionalizowane. tak wiec na razie jest jeszcze duzo znakow zapytania... co do sciezki dzwiekowej tej jest rozbieznosc - bluray.com podaje dd true hd, amazon dts hd ma.
aha- dostepne od kwietnia.

ps.jesli zachodnie wydania (uk,usa) sa takie same i posiadaja polskie napisy (zgodnie z opisem)
to za te 420 zl polski dystrybutor bedzie chyba dwa komplety sprzedawal....:D
 

Forest89

Active member
Bez reklam
4 stówki chyba wydawca na głowę upadł. Ale to jest problem nie tylko tego filmu tylko 99% filmów na Bluray.
Ciekawostkę podam taką, że u naszych południowych sąsiadów Władca będzie kosztował w przeliczeniu mniej więcej 250 zł na nasze ;)
Nieźle nas kroją...
 

rudolph242

New member
A widzieliście jakie są oceny na Amazonie ;)
To skandal ze wydaja wersje kinową a nie rozszerzona ze specjalnego wydania dvd..
Ja nie kupie poczekam aż wydadzą kompletne wydanie.
 

dread

New member
Bez reklam
Ciekawostkę podam taką, że u naszych południowych sąsiadów Władca będzie kosztował w przeliczeniu mniej więcej 250 zł na nasze ;)
Nieźle nas kroją...

Te 250zł to jest import z USA.

A co do rozszerzonych wersji to od dłuższego czasu chodzą słuchy, że można się jej spodziewać mniej więcej w okresie premiery Hobbita w kinach (jakby ktoś nie wiedział - koniec 2012r :D )
Ale nie zdziwiłbym się gdyby te plotki roznosił sam Warner, który chciałby zwiększyć w ten sposób sprzedaż kinówek, a po pół roku pojawiłyby się wersje rozszerzone...
 

kapsell

New member
Bez reklam
Drogo i normalna nie rozszerzona wersja. Ale i tak to must have. Bardzo ciekawy jestem jak to zagra (wiele sobie obiecuje po sciezce dzwiekowej) i jak bedzie wygladac...
 

P_M_

New member
Ja nie kupuje. Nie bede placil dwa razy. Tyle czasu wytrzymalem to jeszcze z rok, czy dwa wytrzymam. No i dla zasady. Na pohybel pijawkom!
 

k0val

New member
dzisiaj Władca pierścieni leci na tvn hd ja mam nagrane już na dekoderze N wszystkie części z dźwiękiem 5.1 i po co płacić jakość hd
 

Forest89

Active member
Bez reklam
k0val tylko różnica jest taka, że dźwięk jest co prawda DD5.1, ale jego bitrate nie przekracza 320 Kbps. Podobnie jest z obrazem TVN HD to tylko logo jest w HD a reszta już gorzej. Władca akurat leciał w HD, ale tylko 720p i do tego marny bitrate na poziomie 7-8 Mbps. Obraz ścięty do 1.78:1.
Wersja telewizyjna może się schować do Bluray ;)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
HD z tvn .... w dodatku w gratisie z lektorem....faktycznie "swietna" wersja filmu....
no ale jak ktos preferuje byle g... byle bylo za darmo
 

k0val

New member
nie o to chodzi po prostu te 400zł nie jest współmierne do lepszej jakości obrazu a tu już granica coraz mniejsza w hd z tv a z blue-ray.Oczywiście nie zaprzeczam że z blue-ray jest lepsza jakość ale czy współmierna do ceny.
 

P_M_

New member
HD z tvn .... w dodatku w gratisie z lektorem....faktycznie "swietna" wersja filmu....
no ale jak ktos preferuje byle g... byle bylo za darmo
A te wersja na blue to moze luksus? Krotka wersja za ta kase, a za rok zaplacisz drugie tyle za wersje rezyserska. Trzeba byc niezlym maniakiem, zeby to kupic. Nie mniejszym niz ci od TVripow. Szczerze.
Ja tez odradzam kupowanie 'polproduktow'. Nie wazne, czy na blue rayu, czy z telewizji.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Zależy kto co woli. Ja narazie nie kupię. Poczekam na wersję reżyserską. I tak długo czekałem to i jeszcze 1 rok przeczekam ;) A co do ceny to teraz oscyluje ona w granicach 340 zł. To i tak dużo dla niektórych, ale nie zapominajmy, że są tam 3 płytki Bluray i 3 DVD.
 

dread

New member
Bez reklam
A te wersja na blue to moze luksus? Krotka wersja za ta kase, a za rok zaplacisz drugie tyle za wersje rezyserska. Trzeba byc niezlym maniakiem, zeby to kupic. Nie mniejszym niz ci od TVripow. Szczerze.
Ja tez odradzam kupowanie 'polproduktow'. Nie wazne, czy na blue rayu, czy z telewizji.

Jaka wersja reżyserska ? Jeśli już to rozszerzona.
Poza tym dość odważna teza nazywać półproduktem wersje obsypane nagrodami i które PJ uważa za te "właściwe".

U mnie skończy się tak jak z dvd - czyli FOTR i TT wersje kinowe, ROTK - wersja rozszerzona.
 

P_M_

New member
Jaka wersja reżyserska ? Jeśli już to rozszerzona.
Poza tym dość odważna teza nazywać półproduktem wersje obsypane nagrodami i które PJ uważa za te "właściwe".

U mnie skończy się tak jak z dvd - czyli FOTR i TT wersje kinowe, ROTK - wersja rozszerzona.
Wersja rozszerzona, czy director's cut to jeden czort (jak zwal, tak zwal). Ja mam DVD tylko w wersji rozszerzonej. Wypada duzo ciekawiej. Sporo dodano.
Spokojnie zaczekam na wersje rozszerzona na BR. Do tej pory wstrzymuje sie takze z zakupem projektora.

340pln (dla mnie 90€) za kinowke nie dam. DVD juz mam, wiec po co mi. Inna brocha, ze to DVD jest podobno gratis w zestawie. I badzmy szczerzy - kto w tej chwili nie ma jeszcze Wladcy na DVD? Za psie pieniadze mozna kupic albo dostac z gazeta. Wielka mi promocja dostac cos zbednego. Tym bardziej, ze mam juz lepsza wersje tych dvd.
 

dread

New member
Bez reklam
Wersja rozszerzona, czy director's cut to jeden czort (jak zwal, tak zwal).

I tu się mylisz - to są dwie rózne rzeczy.
Wersje rozszerzone powstały jako ukłon w stronę najwierniejszych fanów Władcy, którzy chcieliby obejrzeć więcej materiału (oraz oczywiście dla nabicia dodatkowej kabzy), ale to wersje kinowe są de facto wersjami reżyserskimi - Peter Jackson nie raz wspominał, że to własnie kinówki są zgodne z jego koncepcją jak Władcę powinino się oglądać.

Ja mam DVD tylko w wersji rozszerzonej. Wypada duzo ciekawiej. Sporo dodano.
Spokojnie zaczekam na wersje rozszerzona na BR. Do tej pory wstrzymuje sie takze z zakupem projektora.
Widziałem obie wersje - dla mnie Drużynę Pierścienia w wersji kinowej lepiej się ogląda.
Owszem, mamy więcej materiału w wersji rozszerzonej, ale została zachwiana synteza pomiędzy scenami akcji, a scenami spokojniejszymi, która w wersji kinowej była kapitalna. Sprawą dyskusyjną jest też na ile te sceny rozszerzone wnoszą coś konkretnego do fabuły (wyjątek - Powrót Króla). Do tego część scen została zupełnie zmieniona względem wersji kinowej jak np. początek filmu (który bardziej mi się podoba w wersji kinowej).

Jeśli chodzi o Dwie Wieże to w mojej opinii wersja kinowa/rozszerzona to jest 50/50. Obie mają swoje wady i zalety... z jednej strony wersja kinowa jest dość "chaotyczna" i te rozszerzone sceny trochę ratują sprawę, ale z drugiej strony nie podoba mi się np. to, że z Gimli'ego zrobiono klauna.

Oczywiście najlepiej by było jakby wypuścili jedno wydanie z obiema wersjami do wyboru, na BD mamy seamless branching więc nawet nie byłyby to dla nich dodatkowe koszta bo obie wersje mogliby spokojnie zmieścić na jednej płytce (no może z wyjątkiem Powrotu Króla), no ale wiadomo... liczy się kasa, a wiadomo, że jak wypuszczą wersję kinową i po jakimś czasie rozszerzoną to bardziej im się to kalkuluje.

340pln (dla mnie 90€) za kinowke nie dam. DVD juz mam, wiec po co mi. Inna brocha, ze to DVD jest podobno gratis w zestawie. I badzmy szczerzy - kto w tej chwili nie ma jeszcze Wladcy na DVD? Za psie pieniadze mozna kupic albo dostac z gazeta. Wielka mi promocja dostac cos zbednego. Tym bardziej, ze mam juz lepsza wersje tych dvd.
Na DVD będą materiały dodatkowe, a nie Władca na dvd gratis.
Ja biorę z UK - każda z części po 15Ł więc przy obecnym kursie ~65zł więc tragedii nie ma.
 

intaco

New member
posiada już ktoś może LOTR'a na niebieskim krążku :?: :D pomijam fakt, że nie jest to ta wersja którą nie tylko ja wolałbym posiadać, ale może jednak ktoś się skusił? bo bardzo ciekaw jestem opinii na temat tego filmu ;-)
 
Do góry