Jak dlugo powinien isc film zamowiony w Anglii i jak wyglada kwestia UC?

piotrflo

New member
Witam,
Jak dlugo czekacie na filmy zamowione w Anglii na stronach sendit.com czy dvd.co.uk? Ja zamowilem w okresie co prawda swiatecznym przed nowym rokiem, ale dotarl dopiero dzisiaj do mnie. I co ciekawe mozna powiedziec, ze jestem do przodu bo zamiast koncertu na DVD dostalem ten sam koncert na BD :D. Ale smieszne jest to, ze nie mam na czym go odtworzyc. Jest motywacja na zakup odtwarzacza BD. Ale moje pytanie jest takie czy te przesylki dlugo leza w naszym urzedzie celnym? Bo moja wlasnie jest ostemplowana pieczatka urzedu celnego. Nie powinno isc to z Anglii z pominieciem naszego U Celnego? Niektorzy pisali, ze po tygodniu nawet po paru dniach dostawali przesylki z zamowionymi filmami dlatego tez jestem bardzo zaskoczony tak dlugim terminem w moim przypadku. Poprawka na swieta, ale nie tyle.
 

dread

New member
Bez reklam
Do mnie płyty zamówione z dvd.co.uk idą błyskawicznie - średnio 3-4 dni.
Do Polski zwykle wysyłają z magazynu w Szwajcarii, stąd też pieczątka urzędu celnego.
 

dzeq_pl

New member
Witam
Z hmv.com z Anglii 4 -7 dni zamawiałem 3 razy i taki był rozrzut. Urząd celny stemplował dopuszczenie do obrotu
i tyle, odbierasz na poczcie. Vat'u nie doliczono.
Z zavvi 4-6 dni procedura jak wyżej, jak mała paczka lądowała w skrzynce - większa do odbioru na poczcie.
Pozdrawiam
Dzeq.

PS.
czy ktoś słyszał o naliczaniu VAT'u za płyty sprowadzane z Anglii? Teoretycznie Vat powinno się płacić przy imporcie.
 
Do góry