Taken - Uprowadzona

rufus1988

New member
Witam, widział ktoś ten film BD ? Proszę o przybliżenie produkcji:) co do fabuły jestem w miarę poinformowany ale chodzi mi o wydanie BD, jak z obrazem, dźwiękiem? Prosze o opinie, pozdrawiam.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
widzial :) - dzwiek i obraz bardzo dobry ,jednak nie wiem czy ci sie to przyda - ogladalem wersje UK , wydanie polskie jest
wykastrowane
 

rufus1988

New member
Pytanie - co znaczy wykastrowany ? I druga sprawa, pewnie widziałeś Transformers 2, Terminatora Salvation, dla mnie obraz w tych filmach był przeciętny(w terminatorze trochę lepszy niż w T2), za to 13 dzielnica Ultimatum rewelka, mógłbyś się jakoś odnieść do tych tytułów porównując jakość obrazu?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
1080i zamiast 1080p, dzwiek dt hd zamiast dts hd ma, no i wydane na plycie 25 gd - ostginal 50 gb. wiec jakiekolwiek porownania nie maja sensu ,no chyba ze bedziesz kupowal zachodnie wydanie.
 

rufus1988

New member
O kurcze. . .stąd i ta cena. . .75zł za nówkę na allegro ;|. W takim razie po prostu wypożyczę sobie, bo wg informatora fabuła to moje klimaty:D pzdr.
 

kapsell

New member
Bez reklam
taken

Obejrzalem , ale z wypozyczalni wiec nie wiem czy to to samo co w sprzedazy detalicznej. Obraz bez zarzutu (co do dzwieku nie wiem bo nie mam aktualnie kina domowego). A sam film gobry.
 

rufus1988

New member
I ja obejrzałem:) z wypożyczalni :)
Obraz prezentuje się ładnie. . .dźwięk powiedziałbym BARDZO ładnie:) ale mówiąc o tym filmie nie na tym się skupię. . .skupię się na FABULE, sposobie realizacji, nie jestem znawcą, jednak moje ogólne wrażenie - NIE-SA-MO-WI-TY !! Jestem ZACHWYCONY, dawno nie widziałem takiej sensacji. Jego klimat przemówił do mnie. . .DOGŁĘBNIE ! POLECAM każdemu kto lubi te klimaty, RE-WE-LA-CJA !!! Dialogi. . .opanowanie, charyzma, przeszłość, doświadczenie, zdecydowanie, uczucia kierujące głównym bohaterem. . .wszystko składa się w niesamowitą całość, POLECAM !

"I've got specific set of skills, I will pursued you, I will Find you and I will KILL YOU ! - Nie mogłem się powstrzymać :)


PS. Wydanie jest polskie, sprostuję ze dźwięk NA PEWNO jest DTS HD MA(robi OGROMNE wrażenie), obraz jak się nie mylę również 1080p a nie 1080i.
 

rufus1988

New member
Zastanawiam się skąd tyle ironii na tym forum ;|, paradoksalnie przemawia ona GŁÓWNIE przez użytkowników ze sporym stażem(nie generalizując), którzy powinni raczej zachęcać "nowych" niż starać się im udowodnić że są idiotami bo nie wiedzą co czytają w menu głównym filmu, wybierając spośród dwóch dostępnych wersji językowych WŁAŚNIE wersję DTS HD MA ;|. Poza tym ogólnie ideą forum jest wymienianie się opiniami i informacjami a nie ironizowanie z kogoś i czyiś wypowiedzi ;| . . .a bynajmniej tak mi się wydawało. Nawiązując do wypowiedzi, NIE nie zapaliła mi się flaga, cokolwiek to miało znaczyć.
 

dread

New member
Bez reklam
Dźwięk jest DTS-HD MA, obraz 1080p, tyle, że 1.78:1, a OAR ma 2.35:1 - ale to typowe dla wydań Monolithu...
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
rufus1988 - zapewniam cie ,ze moim celem nie byla proba zrobienia z ciebie idioty! takie dopytywanie wiaze sie z tym,ze naprawde czesto zdazaja sie pomylki czy tez niedopatrzenia "opiniotworcow". czytalem juz wypowiedzi w ktorych oceniano np.dzwiek w formacie HD na 3 miesiace przed premiera filmu na BD (gladiator), czy tez jakosc sciezki 7 kanalowej gdy material byl wydany w PCM 5.1 (black hawk down) .... jak widzisz powyzej podalem link do strony ,ktora podaje jak sie okazalo informacje calkowicie niezgodne z prawda, tak wiec bez urazy-proba sprecyzowania informacji, to wszystko ;)

przy okazji- jak wynika z wypowiedzi dread wydanie polskie i uk jednak sie roznia,zmiana formatu obrazu wiaze sie tez ze zmiana jego jakosci. przezoomowany obraz niewiadomo wlasciwie jak okreslic ?! napewno nie jest to takie samo "full hd" jak w oryginale !
 
Ostatnia edycja:

rufus1988

New member
Oczywiście, każdy może się pomylić i faktycznie zdarza się to nierzadko, a już z pewnością niedoświadczonym użytkownikom tej technologii(takim jakim jestem np. ja), i naturalnie można dopytywać czy aby na pewno jest to DTS tylko po co słowa o zapalonej fladze heh, tak czy inaczej luzik:). Zostawiając dźwięk bo sprawa jest myślę jasna:), obraz faktycznie jest zoom'owany, na początku wydawało mi się że jest to jeden z filmów które są kręcone właśnie w formacie wypełniającym ekran TV 16:9(chyba taki istnieje prawda?), ale jak się okazuje to tylko sztuczka, aczkolwiek moim bardzo skromnym zdaniem i tak widziałem już gorsze wydania nowszych filmów odnośnie jakości obrazu. pozdrawiam:)
 
Do góry