Magia natury. Niezwykłe spektakle 2009 BBC Czy ktos widział ?

tomato10

New member
Witam wszystkich . Pojawił się ciekawy filmik pt. "Magia natury. Niezwykłe spektakle " Najnowsza produkcja BBC .Wersja 2 płytowa z tego roku .Co ciekawe z polskim lektorem i napisami. Czyli super .Czas filmu ok 350min. Cena 125-150 w necie. I wszystko git tyle że tylko nie moge znaleść rozdziałki tego filmu ,na kilku stronach znalazłem "1080i" ? To chyba jakaś pomyłka ? Może ktoś się podzielić wrażeniami i sprostować to 1080i ? Dzięki i pozdrawiam
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Mam ten film. Obraz jest w 1080i 25 fps. Jakość obrazu oceniam 6/10. Według mnie za dużo ziarna występuje w tym filmie. Bitrate brutalnie ścięto do max 35 Mbps. Są sceny gdzie potrzeba wyższego bitrate, ale niestety nie ma go więcej jak 35 Mbps. Dodatkowo obraz jest skompresowany w starym Mpeg-2...
Na niektórych scenach nie widać ziarna, obraz jest ostry, naturalny i czuć potęgę Blu-Ray, ale za często poprostu robi się kaszka, miejscami to wygląda jak kiepskie SD :(
Co do dźwięku to według mnie nie powala, mimo, że niby mamy Dolby TrueHD, ale jego bitrate stoi na poziomie 1,3 Mbps. Nie widzę zbytniej różnicy między zwykłym Dolby a Dolby TrueHD.
Co do samego filmu to jest super, piękne ujęcia, super zrobiony film przyrodniczy tylko, żeby te filmy BBC Earth w końcu zechciały być referencyjnym obrazem :confused:
 

tomato10

New member
Dzięki za wyjasnienie . Wydaje mi się że na razie dam sobie na wstrzymanie z tym filmem .A tak nawiasem to myślałem ze kasza jak wystepuje w niektórych filmach (szczególnie w miejscach zacienionych ) to słaby model tv lub bd ?!hmmm .....Jako że zajmuje się troche fotografia , myslałem tez że szum ten powstał ze słabej kamery konkretnie chodzi o czułośc iso...?
"Ziarno czy kasza" strasznie osłabia jakośc fimu i mnie to za bardzo nie zadowala. Mam np. fimy z serii szokująca ziemia i powiem tak .. tani i dobry tzn ze jakośc obrazu jest rewelacyjna . Chetnie wydałbym na kolekcje tego typu więcej kasy ale jakość tutaj musi być bardzo dobra inaczej mija się z celem (full hd) Pozdrawiam .
 
Do góry