Transformers 2: Zemsta Upadłych

Czy kupisz film Transformers 2: Zemsta Upadłych ?


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

Forest89

Active member
Bez reklam
A więc filmik już jest w przedsprzedaży :cool: Premiera w Polsce ma być około 10 listopada. Póki co cena bardzo duża bo aż ponad 100 zł, ale po premierze myślę, że niebieski krążek trochę zejdzie z ceny :) Film według mnie poraża efektami wizualnymi i dźwiękowymi, dlatego według mnie trzeba go posiadać obowiązkowo.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o efekty to tak - są niesamowite ale poza nimi film niestety nie posiada fabuły która jest wg. mnie niezbędna by film nazwać dobrym. Porównując do części pierwszej to niestety jest słabo bo efekty były też w "jedynce" a na dodatek film był spójny i miał całkiem niezłą fabułę - oczywiście jak na film akcji.
 

vasyndrom

New member
premiera 10 listopada w pl? z tego co wiem w uk i ue jest 30 listopada wiec jak w polsce moze byc 10? mozesz potwierdzic jakos zrodlo?

a co do tematu, film jest na liscie preorderow na amazonie nic tylko czekac
 

Forest89

Active member
Bez reklam
vasyndrom napisał:
premiera 10 listopada w pl? z tego co wiem w uk i ue jest 30 listopada wiec jak w polsce moze byc 10? mozesz potwierdzic jakos zrodlo?

a co do tematu, film jest na liscie preorderow na amazonie nic tylko czekac
W stanach premiera jest za 2 dni, czyli 20 października. W polsce wszystkie praktycznie sklepy wysyłkowe, które widziałem piszą o premierze 10 listopada ;)
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Ja już dla siebie film zamówiłem. Mam nadzieje, że dotrze do mnie do piątku. Czy już ktoś z Was go posiada? Jak jakość obrazu i dźwięku? Ciekawe są dodatki?
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Ta sam sieć a inne ceny. W Piotrkowie Trybunalskim 14 listopada otwierają MM. Ceny filmów Blu-Ray takich jak Transformers Revenge of the Fallen, Braveheart, Anioły i Demony po 79,90 zł :D Plus jak jeszcze ktoś ma rabat -20% to w ogóle bajka :D Ja niestety w mojej okolicy nie mam żadnego z lepszych sklepów, czyli MM, Saturn czy Real, jest tylko marny Media Expert dlatego filmy kupuję na Allegro. Za Transformersów dałem 100 zł z wysyłką. Czekam na film potem go opiszę czy warto ;)
 

Joku

New member
Forest89 napisał:
Ta sam sieć a inne ceny. W Piotrkowie Trybunalskim 14 listopada otwierają MM. Ceny filmów Blu-Ray takich jak Transformers Revenge of the Fallen, Braveheart, Anioły i Demony po 79,90 zł :D Plus jak jeszcze ktoś ma rabat -20% to w ogóle bajka :D Ja niestety w mojej okolicy nie mam żadnego z lepszych sklepów, czyli MM, Saturn czy Real, jest tylko marny Media Expert dlatego filmy kupuję na Allegro. Za Transformersów dałem 100 zł z wysyłką. Czekam na film potem go opiszę czy warto ;)

Jasne, jasne. Kupuj dalej filmy na Allegro po 100zł, nabijaj kieszeń tym co je sprzedają. Płyty Blu-ray dotąd będą Polsce drogie dopóki będą na niego tacy nabywcy jak np. Ty.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Joku napisał:
Jasne, jasne. Kupuj dalej filmy na Allegro po 100zł, nabijaj kieszeń tym co je sprzedają. Płyty Blu-ray dotąd będą Polsce drogie dopóki będą na niego tacy nabywcy jak np. Ty.
A gdzie mam niby kupować? W Media Expercie Transformersów może nawet nie ma tylko same stare złomy po 99 zł sztuka. Jest jeszcze Empik, ale tam to strach wejść... Allegro to dla mnie najtańsza opcja.
 

profi

Member
Napisał Joku
Jasne, jasne. Kupuj dalej filmy na Allegro po 100zł, nabijaj kieszeń tym co je sprzedają. Płyty Blu-ray dotąd będą Polsce drogie dopóki będą na niego tacy nabywcy jak np. Ty.
Trochę nie rozumiem Twojej wypowiedzi?
Ja kupiłem w Saturnie, cena filmu to 119zł, do tego miałem kupon zniżkowy na 25zł. Czyli w sumie za film zapłaciłem 94zł.
Teraz mi wytłumacz: czy ceny BD w Polsce będą dzięki mnie wysokie czy nie?

Z podpisu wnioskuję, że odtwarzacz Blu-Ray posiadasz, zatem mniemam że oglądasz na nim jakieś filmy BD. Rozumiem że czy ty również przyczyniasz się do wysokich cen filmów BD w Polsce. Dobrze główkuję?

Przepraszam za sarkazm, ale proszę wytłumacz mi: czy kupowanie filmów BD wg Ciebie to dobrze czy źle?
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Pewnie kupuje w UK za dużo mniej kasy, filmy są tam często z polskimi napisami. Ale nie każdy ma taką możliwość kupowania w UK.
 

Joku

New member
Forest89 napisał:
Pewnie kupuje w UK za dużo mniej kasy, filmy są tam często z polskimi napisami. Ale nie każdy ma taką możliwość kupowania w UK.

Dokładnie, to co mogłem kupiłem w UK będzie około 15 tytułów (płaciłem za każdy do 60zł), kupuje również w Polsce na allegro, ale poluje na okazje i niekupie drożej filmu aniżeli 70zł.

Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam.
Tylko powiedzcie dlaczego w UK filmy są po 10-15 funtów (50-60zł) a u nas w kraju te same po 20-30 funtów (100-120zł) ?
Przykład Gladiator-a, w Polsce totalne ździerstwo 130zł !!!!!!!
 

profi

Member
Ceny w Polsce dyktują dystrybitorzy.
U nich cena filmu to jakieś 86zł netto, dodaj 22% VAT i masz cenę brutto, dodaj do tego marżę sprzedawcy i masz cenę zakupu.
Ja też zakupiłem kilka tytułów na dvd.co.uk i zavvi.co.uk.
Ale niestety filmów w domu nie oglądam sam, więc staram się kupować filmy z polskimi napisami.
 

Joku

New member
profi napisał:
Ceny w Polsce dyktują dystrybitorzy.
U nich cena filmu to jakieś 86zł netto, dodaj 22% VAT i masz cenę brutto, dodaj do tego marżę sprzedawcy i masz cenę zakupu.
Ja też zakupiłem kilka tytułów na dvd.co.uk i zavvi.co.uk.
Ale niestety filmów w domu nie oglądam sam, więc staram się kupować filmy z polskimi napisami.

Ja nieznam na tyle dobrze angielskiego abym miał film bez napisów w języku polskim
Wszystkie filmy posiadam z napisami polskimi.
I chętnie bym kupił jeszcze kilka tytułów np. Transformers 2, Braveheart czy X-men-ów ale po 100 niebęde płacił.
pozdrawiam
 

profi

Member
W takim razie rozumiem iż niemal wszystkie filmy kupujesz za granicą i są one z polskimi napisami?
Czy mógłbys podać ich listę? Możesz na priv.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
No więc jestem już po projekcji filmu. Tak jak pisali już przedmówcy. Film audio - wizualnie ryje beret :D Obraz kapitalny, miejscami widać lekko ziarno np niebieskie niebo na horyzoncie, ale to nie dokuczliwe, pewnie tak ma być bo to film ;) Audio to poprostu miód dla uszu. 2 godziny i 30 minut wybuchów, że aż można ogłuchnąć. Wszystko dookoła nas lata, sub wali ściany :D Jeśli chodzi o fabułę to faktycznie nie jest ona najlepsza. Dla mnie osobiście film posłużył jako test telewizora i amplitunera :D

Obraz: 9,5/10, szkoda, że to nie wersja IMAX :(
Audio: 10/10, kolumny aż się zagrzały :D
Dodatki: 7/10, obraz ziarno i słaby dźwięk DD2.0 244Kbps
 

dread

New member
Bez reklam
Forest89 napisał:
Obraz: 9,5/10, szkoda, że to nie wersja IMAX :(

Nie masz czego żałować - łącznie w IMAX było jakieś 8 minut filmu i nie robiło takiego wrażenia jak w Dark Knight.
Poza tym przesadzili z tym przeskakiwaniem między formatami - np. w jeden ze scen sześć razy przeskakiwali pomiędzy 2.40:1, a 1.78:1 w ciągu minuty, w innej 7 razy w ciągu 2 minut.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Dla mnie taki film to powinien być od początku do końca nakręcony być w IMAX'ie. W ogóle po co takie wynalazki jak jakieś LCD Philipsa 21:9. Szkoda, że kupując telewizor panoramiczny jest jeszcze skradziona praktycznie połowa ekranu czarnymi pasami :/ Nie nawidze tego! I proszę nie mówcie tu o wizji reżysera czy przystosowaniu do kin. A może do kina się powinny dostosować do dużego obrazu?
 

kocurek

New member
Zgadzam się w 100%... Niestety, większość filmów jest w formacie 2.40, który w ogóle nie pasuje do aktualnie sprzedawanych telewizorów 16:9 (1.78). Miło poczytać, że nie tylko mi te durne pasy przeszkadzają.

Pozdrawiam
 
Do góry