Nagranie pliku *mkv na dvd

Matrim

New member
Witajcie!
Dużo ciekawych rzeczy dowiedziałem się i nauczyłem na tych forach. Mam jednak problem z poprawnym wypaleniem pliku *mkv na płytach dvd tak, aby można było to oglądać na blu-ray. Poznałem i nauczyłem się obsługiwać świetny program MKVtoolnix, można tam wstawiać napisy, ścieżki dźwiękowe i dzielić filmy. Jednak, gdy tak przygotowany materiał (np. z dodanymi napisami) nagrywam przez NeroVision 5 poprzez utworzenie DVD AVCHD w tym programie - owszem program wypala płytę, jednak napisów nie ma. Jaki błąd popełniam? Próbowałem też większe pliki tym obrabiać, ale się program NVision zawiesza (mam NERO 8.0PL) Może trzeba nowszy?
Nadmienię tylko, że zmontowany przeze mnie w programie MKVtoolnix każdy film daje się dobrze odczytać na zwykłym WindowsMP wraz z napisami, czyli program pierwszy dobrze wykonuje swoje zadania, nie wiem gdzied tkwi błąd?
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam:cool:
 

slawbo

New member
Czy w windowsie odtwarzasz plik z płyty czy z dysku ??
A druga sprawa, to czy odtwarzając płytę na BR masz włączone napisy ? tzn. subtitle na "ON"
 

Matrim

New member
Odnośnie *MKV

Filmy odtwarzać mogę zarówno z dysku jak i z płyty dvd. Mam na myśli plik mkv.
Natomiast, co do drugiego pytania, napisów włączyć nie mogę, bo przy naciskaniu na pilocie tej funkcji w BD pojawia się pasek wyboru jednak na nim nie ma możliwości nic wybrać... :eek:(
Co do pytania od "Janusza" to pliki te czyta mi odtwarzacz Samsung BD-P 1580, jednak w tej chwili go sprzedałem, bo dowiedziałem się, że na naszym rynku istnieje odtwarzacz blu-ray czytający pliki *mkv. Jest to LG BD-370. Co prawda podobno ma problem z rozdzielczością 1080p jednak 720p czyta bez problemu, także właśnie go zamówiłem.:eek:k:
 

Matrim

New member
Dalej problem

Jak przerobić 1080p na 720p, to już wiem ale przy tej konwersji dzieje się coś niedobrego z dźwiękiem - mianowicie po odpaleniu tego niezależnie czy na kompie czy na LG BD 370 dźwięk szatkuje, jakby płyta nie mogła go odczytać, natomiast obraz idzie bardzo płynnie. Przerabiałem to w programie Handbrake 0.9...Może coś źle w ustawieniach daję - włączam Automatycznie a następnie AC3 w końcu to dźwięk Dolby Digital. Może ma ktoś jakieś sugestie?
Z góry dziękuję za pomoc.
 

Matrim

New member
Odnośnie *MKV

Dziękuję uprzejmie - ten program rozwiązuje problem, który miałem z AVCHD, jednak tak przygotowany plik w TSMuxerze nie daje się wypalić w NeroVision5 - po prostu po dodaniu pliku Nero się zawiesza. W tym programie nie ma możliwości przekonwertowania 1080p *mkv na 720p. Przynajmniej ja nie widziałem
Szukam jakiegoś programu w stylu HandBrake ale żeby po przerobieniu dźwięk chodził jak ta lala, bo tutaj obraz owszem jest ok natomiast niestety dźwięk szatkuje.
Proszę o sugestie i pomoc. Z góry dziękuję za nie i pozdrawiam. :eek:
 

Matrim

New member
Dzięki
Jednak żaden program nic mi nie dał. TS muxer owszem tworzy jakieś foldery i plik video, jednak wypalając w UDF 2.5 odtwarzacz BD widzi tylko foldery nic poza tym, nie da sie tego odpalić.
Potrzebuję jakiegoś innego programu, który mi zmieni rozdzielczość 1080p na 720p i żeby nie psuł przy tym dźwięku i był stabilny, bo Handbrake jest do bani - zawiesza się. Probowałem na dwóch różnych kompach i efekt jest podobny. Przy końcówce konwersji zawiesza się.
 

ziulek61

New member
Przeciągnij plik przez program MKV2VOB potem nagraj w czymś płytkę w formacie UDF 2.5
Nic nie stracisz na rozdzielczości (pozostanie 1080p) ani na jakości filmu...
 
Do góry