Film BLURAY czy jakość ok?

Lookazz

New member
Witam;
Ostatnio kupiłem film 300 na blurayu. Zauważyłem że jak podejdzie sie troche do tv to widzoczny jest na ekranie mak - lekkie czarne kropeczki(widzoczne szczegolnie na szarym tle) Myślałem ze na nosniku bluray bedzie ,,krystaliczna czystosc obrazu'' a tu lekie rozczarowanie ;) ( na dvd tak nie mam ) Ogolnie obraz jest super oprocz tego mankamentu. Czy to normalne czy nosnik jest uszkodzony?! Ogolnie to jeszcze wkurza mnie tez ze obraz nie jest na calym tv tylko widoczne sa 2 czarne pasy - na dole i u gory;p Probowalem roznych ustawien i nic... Aha i tak swoją drogo czy znacie moze jakias strone z filmami na BR tak za ok 60-70zł bo dac 110zl zeby raz obejrzec film to przyznam srednio mi sie usmiecha ;)
Pozdrawiam :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
na amazon.uk - trzy filmy w cenie dwoch ,filmy od 9 £ wiec wychodzi po ok.35 zl za sztuke

te glowice to mientkim wacikiem....:D
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
A na ten mientki waciak trochę denaturatu....:D

edit

To jednak nie jest w porządku..... trzeba wytłumaczyć koledze, choć było już o tym wiele razy.

- Pasy masz bo film został przeniesiony w oryginalnym formacie kinowym.
- Co do ziarna, po pierwsze nośnik Blu-Ray zapewnia doskonałą jakość obrazu - co nie oznacza kryształu, tylko właśnie pokazanie wszystkiego, tak jak w życiu.

Po drugie może właśnie taki był zamysł reżysera.... Na DVD tego nie widać na Blu-Ray tak !!!

To tak w wielki skrócie.
 
Ostatnia edycja:

Lookazz

New member
Gdzie jest ta glowica :D?? No co ja umiem tylko wsadzić krążek i nacisnąć play:p Odtwarzacz bluray mam praktycznie nowy
 
Ostatnia edycja:

lepp

New member
Bez reklam
Jak nowy to jeszcze pewnie na grarancji i szkoda rozkręcać. Lepiej dać do serwisu Audio-Video. Można też specjalną kasetką ale nie polecam.
Głowicę zobaczysz od razu, duża srebrna w kształcie walca :eek:k:
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Nie oddawaj na serwis!!! Oni sobie tylko jaja robia! Co do twojego problemu to ziarno filmowe jest w 99% zamierzeniem rezysera czyli specjalnie je dodaja do filmow (dla lepszego efektu, jednak dla wieeelu taki "lepszy efekt jest zdebny". Czarne pasy to tak jak kolega napisal, film jest w formacie kinowym. Zaloze sie, ze 16:9 2.4:1, jedynym wyjsciem jest dopasowanie ekranu do TV wiem, ze w PS3 jest taka funkcja, ale niewei mjak z odtwarzaczem. Jesli niema to pokombinuj z ustawieniem obrazu w TV. takze jak najbardziej z twoim odtwarzaczem jest wszytko OK.
 
Do góry