"The Police" na BD - przereklamowany ?!

mat74

Well-known member
Bez reklam
no wiec wlasnie - jak w tytule ..?! kupilem ten koncert "w ciemno" poniewaz tyle opini sie posypalo pozytywnych, ze nie czekajac az mi przysla poprostu - kupilem "na polke". wlsanie dzis mialem okazje obejrzec i odsluchac , wiec tak:
obraz - no rzeczywiscie - referencyjny , niektore ujecia powalajace (szczegolnie perkusisty) no ,ale mowiac szczerze koncert to nie film i wazniejszy jest dla mnie dzwiek w takim przypadku wiec
dzwiek- mowiac krotko - spodziewalem sie referencyjnego , a tu "jedynie" bardzo dobry ! no wiem ze "bardzo dobry" na BD oznacza inny wymiar jakosciowy w stosunku do DVD , ale szczerze mowiac format BD juz dawno przyzwycail mnie do " bardzo dobry " wiec teraz porownuje tylko z "referencyjnym" , do DVD przestalem juz porownywac - bo po co..?!

podsumowujac- jesli ktos szuka czegos jako referencyjnego koncertu , a nie bedzie mogl sie zachwycac obrazem na duzym ekranie i zalezy mu bardziej na tym co w koncercie jest wazniejsze (dzwiek!) , radze nabyc cos innego....
 

BoDeX

New member
PAT METHENY w wersji 2.0 , ew. BARAKA z takim bitratem, że czapki spadają z głowy .....

A o gustach nie dyskutujemy - dla każdego coś innego ! :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
a "baraka" to koncert ?! pierwsze slysze :confused:

nie wiem co ma oznaczac "2.0" , nie mialem co prawda jeszcze tej plyty (zamowiona) , ale jesli koncert z DTS-HD czyli w kompresji stratnej ma byc dzwiekowo referencyjny ...?! chyba walnales tego posta z pamieci lub "na odczepne"...
 

BoDeX

New member
Rozmowa dotyczy fajnej realizacji - BARAKA nie jest oczywiście koncertem, ale bitrate dla DTS HD MA osiąga maksmalne wartości.
2.0 to oczywiście STEREO - na płycie Pata jest to dla mnie referencja dźwięku.
 

dread

New member
Bez reklam
mat74 napisał:
podsumowujac- jesli ktos szuka czegos jako referencyjnego koncertu , a nie bedzie mogl sie zachwycac obrazem na duzym ekranie i zalezy mu bardziej na tym co w koncercie jest wazniejsze (dzwiek!) , radze nabyc cos innego....

Za wiele koncertów na blu-ray nie słyszałem, ale z tych które trafiły w moje łapki to Police najlepiej się prezentował dźwiękowo. I najwyraźniej nie jest to tylko moja opinia :)

Recenzja na highdefdigest.com - dźwięk 5/5
Recenzje uzytkownikow blu-ray.com - dźwięk 5/5
Lista najlepszych dźwiękowo tytułów w/g użytkowników avsforum - Referencja
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
BoDeX napisał:
2.0 to oczywiście STEREO - na płycie Pata jest to dla mnie referencja dźwięku.
nie rob jaj..:D rozmawiamy powaznie o realizacjach wielokanalowych w nowych formatach dzwieku a ty wyskakujesz ze stereo ... z odtwarzacza i plyty BD przez amplituner KD i dajesz to jako referencje... myslalem ,ze bardziej sie wysilisz i naprawde mnie czyms zaskoczysz
nie zgrywajmy tutaj audiofili zakochanych w stereo - bo tak nie jest ;)

dread napisał:
Za wiele koncertów na blu-ray nie słyszałem, ale z tych które trafiły w moje łapki to Police najlepiej się prezentował dźwiękowo. I najwyraźniej nie jest to tylko moja opinia
wiec tak- proponuje podaj koncerty ,ktore ogladales bedziemy wiedziec z czym porownywales ,moze ja widzialem je rowniez - bede mial odnosnik
co do rankingow- nie wiem czy zwrociles uwage ,ale w tym 3 -cim linku w trakcie dyskusji jeden z uzytkownikow (posiadajacy ponad 5 tys. postow) zdecydowanie sugeruje usuniecie "the police" z listy referencyjnej ;)
z reszta- w czym lepsze sa zagraniczne fora ?! to my nie mozemy miec wlasnego zdania ?! musimy sie zawsze sugerowac zagranicznymi opiniami ?! to nam juz tak strasznie "slon na ucho nadepnal" ?!
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
mat74 napisał:
nie wiem czy zwrociles uwage ,ale w tym 3 -cim linku w trakcie dyskusji jeden z uzytkownikow (posiadajacy ponad 5 tys. postow) zdecydowanie sugeruje usuniecie "the police" z listy referencyjnej ;)

Nawet jakby miał milion postów to nie zmienia to faktu, że ma jeden głos i póki co większość opowiada się za umieszczeniem Police w najwyższej kategorii :)

z reszta- w czym lepsze sa zagraniczne fora ?! to my nie mozemy miec wlasnego zdania ?! musimy sie zawsze sugerowac zagranicznymi opiniami ?! to nam juz tak strasznie "slon na ucho nadepnal" ?!

Rozumiem, że nie każdego musi rzucić na kolana ten koncert czy jakikolwiek inny... nie wspominając o indywidualnych preferencjach, wiele też zależy od samego sprzętu i nie chodzi mi tutaj o jego klasę...
Jednak IMO mocno przesadziłeś ostatnim zdaniem w swoim pierwszym poście i dlatego pozwoliłem sobie wyrazić odmienne zdanie popierając je linkami od bardzo zadowolonych posiadaczy tegoż koncertu 8)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
dread napisał:
Nawet jakby miał milion postów to nie zmienia to faktu, że ma jeden głos i póki co większość opowiada się za umieszczeniem Police w najwyższej kategorii :)

Jednak IMO mocno przesadziłeś ostatnim zdaniem w swoim pierwszym poście i dlatego pozwoliłem sobie wyrazić odmienne zdanie popierając je linkami od bardzo zadowolonych posiadaczy tegoż koncertu 8)

chcialbym zauwazyc ,ze ta lista w pierwszym poscie to wlasciwie tez jeden glos... a reszta z nim dyskutuje i podaje swoje typy, jakos mi sie "the police" nie rzucilo w oczy... no ,ale moze przegapilem?!

co do tej przesady- prosilem abys podal tytuly koncertow z ktorymi porownywales jakosc dzwieku (czy moze raczej jakosc zapisu dzwieku) na plycie "the police" - no ale jak widze nic ci nie przyszlo do glowy....szkoda , moglaby byc ciekawa dyskusja ( i tak na forum jakby taki "sezon ogorkowy ;)) no coz wiec moze ja zaczne

jakosc dzwieku zdecydowanie lepsza i wedlug mnie referencyjna- "asia - fantasia live in tokyo" - jesli widziales - prosze o komentarz, jesli nie- podaj tytul koncertu ,ktory wedlug ciebie wypada dzwiekowo gorzej od "the police"
 

dread

New member
Bez reklam
mat74 napisał:
chcialbym zauwazyc ,ze ta lista w pierwszym poscie to wlasciwie tez jeden glos... a reszta z nim dyskutuje i podaje swoje typy, jakos mi sie "the police" nie rzucilo w oczy... no ,ale moze przegapilem?!

W archiwum jest 90 wcześniejszych stron tamtego tematu. Zdaje się były 2 głosy za Tier 1 i 5 głosów za Referencją.

co do tej przesady- prosilem abys podal tytuly koncertow z ktorymi porownywales jakosc dzwieku (czy moze raczej jakosc zapisu dzwieku) na plycie "the police" - no ale jak widze nic ci nie przyszlo do glowy....szkoda , moglaby byc ciekawa dyskusja ( i tak na forum jakby taki "sezon ogorkowy ;)) no coz wiec moze ja zaczne

Tak jak wcześniej pisałem niewiele ich póki co słyszałem na blu-ray, konkretnie to było to 6 sztuk (w tej 6 brak ASIA :) ), a z tej szóstki zdecydowanie najbardziej przypasił mi Police. Nie widzę sensu żeby podawać konkretne tytuły, do niczego w ten sposób nie dojdziemy.
Nie upieram się, że jest to najlepszy koncert na rynku, natomiast zdecydowanie nie zgodzę się z tym, że jedyne co ma dobrego do zaoferowania to obraz (który w końcu przy koncertach ma drugo czy trzeciorzędne znaczenie).
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
dread napisał:
W archiwum jest 90 wcześniejszych stron tamtego tematu. Zdaje się były 2 głosy za Tier 1 i 5 głosów za Referencją.

na 90 stron 5 glosow za referencja...duzo ?! malo ?! niewazne- trzeba by analizowac calosc ,zeby dojsc na co jeszcze glosowali ci uzytkownicy , byloby wiadomo co ogladali, ale zostawmy to...

chyba troche zle zrozumiales moja pierwsza wypowiedz, nie okreslalem jakosci dzwieku jako "zla" , stwierdzilem ,ze jest bardzo dobra, ale czytajac opinie miedzy innymi na tym forum oczekiwalem referencyjnego dzwieku ,a nie "tylko" bardzo dobrego , dla mnie to duza roznica....
dlatego tez stwierdzilem ,ze jesli ktos szuka referencyjnego (pod wzgledem dzwieku) konceru ,powinien wybrac cos innego . swoja opinie w dalszym ciagu podtrzymuje , przebrnalem juz przez kilkanascie (moze ponad 20?!) koncertow i , o ile pod wzgledem obrazu - faktycznie bez dwoch zdan wymiata ,o tyle pod wzgledem dzwieku - zadna referencja !
z gory uprzedzam idiotyczne podsumowania w stylu "o gustach sie nie dyskutuje"- otoz lubie Stinga inaczej nie kupilbym tego koncertu , ale np.jego wystep goscinny u Chrisa Botti (jeden kawalek) zabrzmial dla mnie lepiej niz caly koncert "the police" ! akurat tamtego koncertu nie kupilem- nie "kreci" mnie az tak 2-godzinne jazzowanie na trabce..,ale powaznie rozwazam czy nie warto wlasnie dla tego jednego kawalka
 

vandel

New member
witam takze dla mnie ten koncert jest klasa niestety jescze nie przesluchalem ich az tyle zeby powiedziec ze nie jest on super. ale takze dla mnie jest on referencyjny obraz ma dla mnie mniejsze znaczenie.
 

vandel

New member
dion i krall jest niestety maly wybor a ceny skandaliczne. wiec jesazcze na dlugo the police to bedzie referencja. dyskusja sie ozywi jesli wiecej bedzie koncertow szczegolnie nowych.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
ok- juz cos wiemy! tego drugiego koncertu nie znam , ale celine dion mam "na polce", i pod tym wzgledem masz absolutna racje ! w porownaniu do jej koncertu "the police" jest bezapelacyjnie lepszy dzwiekowo !
jesli lubisz cos w tym guscie sprobuj -"mariah carey:adventures of mimi" osobiscie troche mnie mecza jej "wokalne figury" , ale (jak wszyscy lubia powtarzac) "o gustach sie nie dyskutuje" w kazdym badz razie widowisko podobne, tylko bardziej zywiolowe i z wieksza ikra , no i dzwiekowo ciekawszy. ;)

zamowie sobie ta "diana krall: live in rio" - sam jestem ciekaw...;)
 

BoDeX

New member
To przy okazji zamów sobie Bottiego ...

Naśmiewanie się, że ktoś w dalszym ciągu lubi i preferuje zapis 2.0
(także z płyt Blu-Ray w formie LPCM 96/24) dużo mówi o Twoich gustach.
Wielokrotnie jest to zapis ciekawszy, spójniejszy, pozbawiony efekciarstwa
i bardziej naturalny w "koncertowym" odbiorze - ale do tego trzeba dorosnąć i posłuchać muzyki z nieco innych pudełek - wszystko więc jeszcze przed Tobą . :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
BoDeX napisał:
Rozmowa dotyczy fajnej realizacji - BARAKA nie jest oczywiście koncertem, ale bitrate dla DTS HD MA osiąga maksmalne wartości.
jestes takim samym "efekciarzem" jak my wszyscy... gdyby bylo inaczej rozmawialibysmy jesli nie na innym forum, to napewno w innym dziale...

z nikogo sie nie nasmiewam- zle mnie odebrales i wydaje mi sie ,ze jestesmy zbyt dorosli ,aby zamieniac rozmowe w "pyskowke sprzetowa" tymbardziej ,ze uzywam tego samego co Ty odtwarzacza BD - zreszta kupilem go opierajac sie na Twojej opini uzytkownika na sasiednim forum :)

wracajac wiec do tematu

BoDeX napisał:
To przy okazji zamów sobie Bottiego ...

poniewaz nie zauwazylem ,zebys zbytnio bronil "the police" , natomiast namawiasz mnie na tego bottiego- czyzbys jednak mial podobne zdanie do mojego ?! - moja opinie znasz- postawilem ten koncert wyzej niz "the police"
 

bluray

Banned
POLICE - podmiot wykonawczy łatwy do rejestracji.
trzy wokale
dwie git. el. w tym Telekaster bass bez niskich tonów
Realizator oddał klarowność tria i zachował dynamikę.
Dlatego jest wysoko ceniona ta pozycja.

Trudności rejestracyjne rosną wraz z instrumentarium.
Więc trudno jest stawiać POLICE na równym poziomie z udanymi nagraniami orkiestrowymi.
Tu absolutny prym wiedzie David Foster.
Na równi z EAGLES oraz Lee Rinour "Overtome".
Oba ostatnie tytuły tylko na HD DVD.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
no- to bylo tak ,technicznie w skrocie..;)

pozwol ,ze zadam ci troche inaczej sformuowane pytanie-
zalozmy ,ze jestem laikiem ,bez specjalnych preferencji muzycznych zakupilem nowy sprzet i szukam plyty ,ktora pokaze potencjal nowych formatow ,czyli mowiac krotko- tzw. opad szczeki...
kupowac "the police" czy szukac czegos innego ?

na mnie np. ostatnio zrobila wrazenie solowka perkusisty z "asia-live..."
na "the poice" troche "zglupialem" gdy slyszalem w tle talerze ,a perkusista stojac walil w kotly - wiec kto gral na talerzach ?!
 
Do góry