Koncerty na BD.

mat74

Well-known member
Bez reklam
ogladam na takim samym...;)
a nie wziales pod uwage , ze wlasnie to "pokazanie oczami publiki " jest celowe...?! co do tiesto i koksowania....:D moze nie "jedzie" tak jak marley z "blantami" ...ale sama multivitamina napewno nie daje mu takiego kopa...zeby tak sie "wkrecic" i ciagnac kilka godzin taki trans....;)
 

jarmar

Member
Ale macie fajne TV , ja mam tylko 50". Dyskusja niestety przeradza się w licytowanie wiedzy o środkach uzależniających. Co komu daje kopa słuzę wiedzą . Szkoda tego tematu.:confused:
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
ok-masz racje. chodzilo mi tylko o fakt, ze nie mozna czegos oceniac przez perspektywe "nakoksowanej publicznosci" ktora de facto w porownaniu do np.uczestnikow woodstock i tak wygladala jak czlonkowie szkolki niedzielnej...;)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
cos cisza tutaj.....
no to pare slow ,o kilku produkcjach.
http://www.blu-ray.com/movies/movies.php?id=234 - dla milosnikow jazzu, no ale nie tylko , bardzo dobrze zrealizowane, bardzo dobra jakosc dzwieku i pomimo ,ze nie jestem jakims szczegolnym milosnikiem jazzu to musze przyznac ,ze slucha sie tego przyjemnie. oczywiscie to co charakterystyczne przy wysokim poziomie prezentowanym przez muzykow ,no i dobrej jakosci nagraniu- pelna harmonia i brak "dziur" dzwiekowych w "wachlarzu czestotliwosci" - nie wiem czy zrozumiecie o co mi chodzi , ale nie potrafie tego inaczej okreslic.

http://www.blu-ray.com/movies/movies.php?id=4327 - zdecydowanie warte polecenia, swietna gitara, bardzo dobra jakosc dzwieku- wrecz referencyjna,dobry rock z elementami innych klimatow

http://www.blu-ray.com/movies/movies.php?id=5229 - pozycja obowiazkowa dla wszystkich milosnikow bluesa ! bardzo dobry dzwiek, koncert z klimatem , do tego goscinnie wystepujacy eric clapton, zdecydowanie wart kupna (fajne-niskie zejscia basu ,ktorych troszke mi brakowalo np.przy 1 pozycji)

http://www.blu-ray.com/movies/movies.php?id=5254 - szczerze mowiac jak dla mnie troche rozczarownie, nie chodzi mi tyle o jakosc ,co o sama forme . muzyki trzeba poprostu "szukac pilotem" ,calosc sprawia wrazenie raczej plyty "bonusowej" niz wydania wlasciwego...nawet sprawdzalem ,czy przypadkiem nie przyslali mi "bonus feature"... nie jestem zwolennikiem takich realizacji - koncert to ma byc koncert, a jak bede mial ochote na wywiady z fanami to sobie wlacze plyte z dodatkami !
jak dla mnie jedyny plus- dostepna sciezka dzwiekowa w formacie DTS HD MA i Ucompressed PCM 5.1 , wiec mozna sobie porownac... jednak drobna roznica jest!
 

maracz

New member
Jeżeli chodzi o "Legends of Jazz" to według mnie jakość obrazu i dźwięku jest na najwyższym poziomie.Płytę kupiłem właściwie dla Marcusa Millera, bo jazz ogólnie jakoś ciężko mi wchodzi do ucha, poza utworem Millera podobał mi się jeszcze utwór pierwszy i na tym koniec dlatego już ją sprzedałem i teraz ostrożniej podchodzę do zakupów.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
przyznaje ,ze mam o tyle komfortowa sytuacje ,ze nie musze od razu czegos kupowac zeby obejrzec czy posluchac.
z wymienionych przeze mnie pozycji kupilem 2 srodkowe (beck i mayall) , w ciemno raczej nie kupuje ,zdaje tez sobie sprawe z tego ,ze innym tez ciezko wydac w ten sposob troche grosza. co prawda z tego co czytam ,ceny w Polsce juz tez powoli normalnieja i kupno koncertu na BD za 50 zl nie jest juz jakas niespotykana okazja, wiec i ryzyko mniejsze....bo jesli za 150 zl mozna kupic 3 plyty a nie 1 ...to mozna wziasc ktoras chocby dla 3 czy 4 kawalkow ;)
 

jarmar

Member
Mike Stern

Mike Stern Band " The Paris Concert" - nowość prosto z dvd.uk.co.
Muzyka (repertuar) rewelacja.Pozycja obowiązkowa dla jazzfana.:D :mrgreen:
Dżwiękowo też bardzo dobrze
 

norbiATV

New member
Podpowiedzcie-Tiesto-koncert na BR-warto kupić?
Mam ten koncert w wersji DVD-to moim zdaniem przynajmniej w wersji dvd nie jest aż tak super jak np.Armin-only.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
wszystko zalezy czy "kreci" cie Tiesto....;)
jest logiczne ,ze koncert BD bedzie w lepszej jakosci ,niz DVD! wiec gdyby cie tiesto "krecil" to bys sie nie pytal......:D
ja kupilem
 

geojar

New member
the Police -Certifiable

potwierdzam płyta bardzo dopracowana, polecam zwrócić uwagę na bardzo dobre doświetlenie sceny i postaci występujących na scenie , a zwłaszcza osoby Stinga. Dźwięk i obraz oceniam na 5. Odsłuch Blu-ray Panasonic DMP-BD55 , amplituner Denon AVR-1910, zestaw Tonsil MAESTRO II .
 

jarmar

Member
Z nowości - Yellowjackets " The Paris Concert". coś dla miłośników muzyki jazzowej. Zarówno obraz jak i dżwięk (dts hd ma) bardzo dobrej jakości. Zawartość- przyjemna, przyzwoicie zagrana muzyka , choć bez fajerwerków;)
 

mac_tul

New member
Fanom Tenacious D polecam płytkę Complete Masterworks 2.
Oprócz koncertu jest dużo dodatków zakulisowych, krótkie filmiki
i występy live z różnych amerykańskich talk shows. Jakość dodatków
różna ale koncert powala zarówno dźwiękowo jak i wizualnie.
Cena w polskich sklepach całkiem zachęcająca, około 60-70zł.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Ja mam dwa koncerty na BD. Pierwszy to YES - Live at Montreux 2003. Powiem krótko świetny koncert, doskonały obraz i dźwięk. Mam to samo na DVD i różnica jest ogromna.
Drugi to Celine Dion Live in Las Vegas - wyśmienity tak obraz jak dźwięk. Bardzo ciekawe są dodatkowe materiały, m.in. przygotowania do koncertu oraz cały koncert pokazany na żywo od kulis. Wszystko w HD.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
dzis do mnie dotarly :


i



przejrzalem je tylko pobierznie, w weekend do nich "usiade" trudno mi wiec cos wiecej napisac w kazdym badz razie obraz wydaje sie przynajmniej dobry (nie odpalalem proja-ogladalem na TV )
pierwsze wrazenia- natrafilem gdzies na krytyke realizacji "GM" - musze przyznac,ze faktycznie oglos publicznosci w kolumnach przednich jest zbyt wysoki w stosunku do "tresci wlasciwej" ,jednak trzeba wziasc poprawke ze jest to stadionowe widowisko pop a nie klubowy koncert jazzowego bandu ,wiec ogolnie da sie to chyba przezyc (mowie-obejrzalem moze dwa kawalki "po lebkach") co nie znaczy ,ze niebyloby lepiej gdyby to troche "wyretuszowano" na poziomie realizatorskim.
druga pozycja- o ile inny koncert Santany (z tego samego roku jesli sie nie myle) raczej mnie rozczarowal pod wzgledem jakosci dzwieku , o tyle na tym juz po wlaczeniu wiadomo ze "bedzie dobrze"...:D
no ,ale raczyc sie nim bede w weekend - na spokojnie .

nie chce teraz nikogo urazic ,jednak nie moge sie opanowac przed wtraceniem drobnej dygresji . jesli ktos przy tej drugiej pozycji nie uslyszy roznicy miedzy sciezka HD a sciezka w DD (zawartymi na tej plycie) to niestety jego narzad sluchu nie rozwinal sie w kierunku pozwalajacym na ocene jakosci dzwieku ,a inwestowanie przez niego srodkow finansowych w sprzet audio jest pozbawione wiekszego sensu.
na tej plycie roznica miedzy tymi dwoma formatami,to nie sa subtelne roznice w dynamice,kontroli basu itp. w tych dwoch roznych formatach sciezka dzwiekowa jest nawet inaczej "rozlozona po kanalach"! tu nawet nie trzeba sie specjalnie wsluchiwac ,po przelaczeniu sciezki dzwiekowej roznica jest wrecz spektakularna!
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Amy Winehouse

W końcu trafiła płyta na mnie bo sem ;) zamówiłem,czaiłem się i czaiłem i w końcu dorosła decyzja i mam :krol:
A dla czego wam o tym piszę,
Amy Winehouse -blu ray "Live in London" wyśmienita jakość obrazu!!!
Te kolory :rolleyes: ten dźwięk :rolleyes:
generalnie na obrazie widać wspaniale pulsowanie i kolorystykę układu krwionośnego na szyi,sama wokalistka ubrana jak szmata z lumpeksu ale jak zaśpiewa znikają wszystkie uprzedzenia,głos ma boski !!!!!!!!!
Szkoda że cała reszta taka smutna :(

Płyta blu ray -wyśmienity obraz i doskonała ścieżka dźwiękowa w wydaniu DTS-HD oj poezja dla uszu ;)
 

mundi21

New member
Przesłuchałem sobie dzisiaj "Georga Michaela", oprócz tego że jak dla mnie każdy utwór trafiony to strona wizualna i dźwiękowa "łaaaaaał.
 

gatar

Active member
Bez reklam
WITHIN TEMPTATION - Black Symphony.

Witam.

Polecam WITHIN TEMPTATION - Black Symphony.
Dźwięk 5.1 PCM 24/96, 5.1 DTS 24/96, 5.1 DD, stereo PCM 24/96, stereo DD.
""Black Symphony", to zapis niecodziennego koncertu zarejestrowanego 7 lutego 2008, w mieszczącej 10,000-czną publiczność arenie AHOY. Na scenie Sharon den Adel i spółkę wspierała 60 osobowa Metropole Orchestra oraz 20 osobowy chór klasyczny.
Wydarzenie to, było jak dotychczas najbardziej zaangażowanym produkcyjnie przedsięwzięciem scenicznym grupy, obejmując wiele zmian kostiumów, efekty pirotechniczne oraz a audio-wizualne elementy prezentowane na wielkim ekranie video o powierzchni 400 m2.
Zespół zaprezentował swoje największe przeboje a na scenie pojawiło się wielu gości: Keith Caputo (ex-Life Of Agony), Annekevan Giersbergen (The Gathering), oraz George Oosthoek (Orphanage). Całość rockowo-gotyckiego przedstawienia zarejestrowane zostało przez 14 kamer HD.
Brytyjska edycja czasopisma "Kerrang!" określiła koncert, jako "najlepszy show na ziemi"."
Dźwięku "gęstego" nie mogę sprawdzić, ale reszta na wysokim poziomie.
 
Do góry