Piraty na Blu-Ray

LukeSky

Member
Bez reklam
Ostatnio zaczynam kupować coraz więcej filmów na Blu-Ray, ceny już na akceptowalnym poziomie więc można poszaleć. Nachodzi mnie tylko pytanie czy aby na pewno to co kupuję jest oryginalne, a nie chińskiego pochodzenia?

Ostatnio kupiłem kilka filmów i muszę stwierdzić że wyglądają podejrzanie.
Taki film IRON MAN, wydanie jedno płytowe, a po włożeniu do odtwarzacza dostaje info że jest to płyta numer 1, tak jak by było rozdzielona z kompletu wersji dwupłytowej. Inna sprawa to okładki, widział ktoś aby produkt był z okładką bez kodu paskowego? Pierwszy raz widziałem taką, być może mało widziałem.

Na koniec coś co wydaje mi się już bardzo dziwne, to pudełka marki ELITE, czy to możliwe aby fabryczne wydania były sprzedawane w opakowania do kupienia w sklepie lub na allegro?

Zachęcam do dyskusji, bo bardzo mnie ten temat interesuje. W kolekcji mam kilka filmów i niektóre mają ewidentne oznaki oryginalności, inne nie ale może to faktycznie są takie wydania a ja się nie potrzebnie przejmuję?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
"iron man" w wydaniu UK mialem jednoplytowa wersje, z tego co pamietam to sa na niej dostepne funkcje BD-live - sprobuj je odpalic ,z pirata chyba nie beda chodzic ?!
a tak na marginesie - jesli nie jestes w stanie po jakosci dzwieku i obrazu stwierdzic czy to oryginal czy "pirat" -to jakie to ma znaczenie ?!;)
 

arsenal

Moderator
VIP
Też mam polskiego Iron Mana na BR i w środku oczywiście tylko płyta nr1. Cena standardowo taka jak wersja dwupłytowa na zachodzie. Cóż LukeSky. Witaj w krainie najlepszego dystrybutora na świecie. Witaj w krainie Imperial. Przecież nikt nie ogląda dodatków więc fachowi Imperialistyczni pracownicy podjęli dla nas, za nas najlepszą decyzję. Płyta nr2 jest kompletnie niepotrzebna Polakom.
 

rufus1988

New member
Witam:), chciałbym trochę odświeżyć temat ponieważ zakupiłem na allegro Film Blu ray, od faceta z 450 pozytywnymi komentarzami, oczywiście sprzedając utrzymuje że oryginały i tak dalej, jednak ja kupując coś co nie ma folii nigdy nie jestem pewien na 100%. Na co zwrócić uwagę zeby się przekonać z czym mamy do czynienia? Ponowię pytanie założyciela wątku, co z opakowaniami powszechnie dostępnymi ? Dodam że facem ma mnóstwo tych filmów wszytskie odziwo w stanie nowy bez foli, wylicytowałem Punisher war zone za 72zł. . .co o tym myślicie?
 

vasyndrom

New member
czesto sie zdarza ze to co bylo na polkach w sklepie stricte z muza/filmami/grami jest bez foli, mnie to juz nie dziwi jednak okrajanie wydan z plyt z dodatkami i do tego cena taka sama badz wyzsza od wydania z 2 plytami to juz po prostu zlodziejstwo.
 

fotokrak

New member
podróbki to katorga, co innego "kupić" płytę z filmem który wiesz ze jest kradziony a co innego byc zrobiony bambuko, i powie ci że folia to jest mały pikuś

Ja tak kupiłem karty pamięci Sandyska w Hong kongu, wszystko pięknie ładnie nawet etui na karte i karta gwarancyjna z numerem serii, dowiedziałem się że to fake, gdy zarejestrowałem produkt.
Podałem namiary na gościa i facet przesta sprzedawać elektronike, zmieł profil na bielizne erotyczną :>

to samo z płytami CD, mam kilka i jestem już pewien na 99% że to podróbki, a nie mało używane oryginały.
czasami nie ma szans by skapować się bo nawet hologramy podrabiają
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
a no wlasnie i tu jest problem, sam kupuje plyty uzywki w UK i sie zastanawialem jak rozroznic dobra od zlej i raczej sie nie da i kogo tu jest wina, co kupujacy ma robic
 

rufus1988

New member
Otrzymałem płytę, na moje oko jest to jednak oryginał, porównałem dokładnie pudełko i płytkę z innymi pozycjami które kupowałęm zafoliowane i wszystko wygląda tak samo, W dodatku numer na opakowaniu i płycie też się zgadza, chyba nie ma innej możliwości sprawdzenia autentyczności;p
 

fotokrak

New member
jest jeszcze jedna metoda, odpal w kompie, niektóre płyty w kompie uruchamiając mały aplet, pojawia się monit o zarejestrowanie czy też założenie kąta, i wtedy się dowiesz czy jest ognał czy nie.
Mozna się zarejestrować u wydawcy, albo na stronie artysty, różnie to bywa , ale po co się denerwować :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
tak prawde mowiac ,do niektorych polskich wydan tez nie wiadomo jak podejsc i jak je okreslic......
bo co to za "oryginal" jesli obraz jest "przezoomowany" w dodatku zamiast 1080p24 jest 1080i , a dzwiek jest w formie co prawda nadal niby HD ,jednak juz w kompresji stratnej !
czy to nie jest troche "piractwo" ?! takie korsarskie dzialania na kieszeniach kupujac
 
Do góry