jaki film z dzwiekiem DTS HD MA

HD Viewer

Banned
Prosze doradzcie mi jaki film blu ray posiada dziwek w formacie DTS HD MA? Chcialbym potestowac a wszytskie jakie znalazlem maja tylko DTS HD.
 

macek

New member
Bez reklam
Ale jak sam piszesz testowales dotad DTS HD,czy jesli dobrze rozumiem DTS. W 50%filmow jest dzwiek DTS HD MA ewentualnie DD TRU HD,jak rowniez DTS HD HR rozni sie nizszym bitrate dzwieku ale kto by to w slepym tescie uslyszal.

nie bede Ci wymienial wiele tytulow bo mam ich ponad 100 ale niektore z nich:

Szklana pulapka seria
Terminator 2 6.1
War 7.1
Tiesto
Babylon
Master and Commander
Batman
Pojutrze
i wiele innych
nawet seria BONDA jest DTS HD HR
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
macek napisał:
W 50%filmow jest dzwiek DTS HD MA ewentualnie DD TRU HD,jak rowniez DTS HD HR rozni sie nizszym bitrate dzwieku ale kto by to w slepym tescie uslyszal.

problem z porownaniem polega na tym ,ze nie trafilem jeszcze na plyte na ktorej bylby DTS HD i DTS HD MA - tak wiec ciezko jednoznacznie powiedziec czy ktos uslyszalby roznice w slepym tescie czy nie...
mialem kilka plyt z DTS HD i wedlug mnie brzmialy odczuwalnie gorzej niz DTS HD MA (nie mowiac juz o "swiezych" produkcjach w PCM) , ale do wiarygodnego porownania potrzebny bylby ten sam material w obydwu wersjach.

<hd Viewer> - zamow tego "black hawk down" z UK - ta wersja ma polskie napisy i bedziesz mial pewnosc ze nie grzebal w niej zaden polski dystrybutor-kastrator ...:D



<macek> - a mozesz siegnac na polke ze swoja kolekcja 100 plyt w DTS HD MA i napisac jakiego "batmana" masz w tej wersji dzwiekowej ?! no nie mow ze jestes takim fanem ,ze kupiles film z roku 1966 ?!
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jedrek_125 napisał:
Na pewno ,,Black Hawk Down ,,

a wlasnie ,ze nie ! :D wlasnie jestem po seansie - ten film na pewno to ma ,ale PCM 5.1 ! zdecydowanie polecam wszystkim , ktorzy wykorzystuja formaty HD na swoim sprzecie ! jesli ktos ogladal ten film ze "zwykla" sciezka ,to tak jakby go nie ogladal! zdecydowanie dzwiekowa referencja! poza tym co chyba wszyscy przeoczyli -ten film posiada calkiem niezla sciezke muzyczna! tzn.dobrana i dobra jakosciowo wyraznie przewijajaca sie w roznych scenach
 

dread

New member
Bez reklam
mat74 napisał:
a wlasnie ,ze nie ! :D wlasnie jestem po seansie - ten film na pewno to ma ,ale PCM 5.1 !

Obaj macie rację :D
BHD w Polsce i w UK wydany był w PCM 5.1, obraz MPEG-2, natomiast jest też do dostania wydanie DTS-HD MA 7.1 + AVC.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
tak- ciekawostka- wersja skandynawska ;)
masz oczywiscie racje- jesli kolega ogladal i pisal o tej wlasnie wersji (w co watpie) - to mialem niefart...:D
 

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Transporter 3 - DTS HD MA 7,1 - to wydanie, które dopiero co się pojawiło w sklepach za 69.90 pln
 
Ostatnia edycja:
Do góry