Polskie wydania filmów

Droo

New member
Witam

Mam pytanie w sprawie polskich wydan na blu-rayach i roznicach z wydaniami US/UK. Otoz czesto przegladam sobie strony typu highdefdigest, aby przeczytac dokladne informacje o wydaniach, m.in. liste dodatkow, ilosc plyt itp. Niestety okazuje sie ze u nasz czesto te wydania sa zupelnie inne. Np Sin City powinien miec 2 plyty i mnostwo swietnych dodatkow - u nas wyszlo wydanie jednoplytowe - wstrzymalem sie przez to z kupnem, bo nie wiem czego moge sie po tym wydaniu spodziewac. Wiem ze to samo kroi sie np z nadchodzacym Benjaminem Buttonem - powinnien miec 2 plyty, a u nas bedzie mial jedna... Czy jest jakas strona na ktorej mozna sie dowiedziec co dokladnie jest w takich polskich wydaniach - lista dodatkow bardziej dokladna niz, jak to czesto bywa: "bezposredni dostep do scen i inne". I czy jest szansa ze wyjdzie jakies inne wydanie 2-plytowe tego sin city u nas? Gdzie w ogole szukac takich informacji?
A moze wydania z UK, maja szanse miec przynajmniej polskie napisy w samym filmie - to by mi wystarczylo, ale znow nie moge znalezc informacji o wersjach jezykowych napisow w filmie.

Przy okazji, czy ktos z posiadaczy Sin City moglby wymienic wszystkie dodatki albo powiedziec ktorych brakuje z oryginalnego wydania stad: bluray.highdefdigest.com/700/sincity.html#Section5 - bylbym bardzo wdzieczny.
 

Trakkah

New member
Dodatki z Sin City wyd. PL:
Zwiastun, Reportaż z planu, Aktorzy i twórcy, Wywiady, Wybrane sceny, Storyboard... To dane z okładki z tyłu...
Cena za tą płytkę, w porównaniu z innymi tytułami jest niska, około 60 zł w sklepie, ponieważ jest to wydanie tylko na Polskę (tylko polskie napisy i lektor, bez żadnych innych). A tytuły, które kosztują po 100 zł pewnie już się nie różnią od wydań np z UK. bo są robione na całą Europę co widać po liczbie języków i napisów... Kiedyś tak samo było z płytami dvd...
 

BoDeX

New member
Jako ciekawostkę należy dodać, że o ile na całym świecie filmy są
wydawane jako 24p ( 24kl/s) , o tyle polscy dystrybutorzy dalej
stosują starą metodę i przyśpieszając film o 4% wydają go jako 50i.
( minimalizacja kosztów - wydanie uniwersalne dla DVD , TV , Blu-Ray )

Rozwiązanie ? Nauka języków lub samodzielne dodawanie PL napisów
do zachodnich wydań ...
 

Trakkah

New member
A czy na okładkach można znaleźć tą informację, jak jest wydany film?
I chyba tak wydane są tylko te tytuły przeznaczone tylko na Polskę? (czyli z tej serii co Sin City)
 

jgx

New member
Bez reklam
BoDeX napisał:
Rozwiązanie ? Nauka języków lub samodzielne dodawanie PL napisów
do zachodnich wydań ...

witam jak to technicznie wykonać - chodzi mi o dodawanie polskich napisów do oryginalnej płyty? Pierwszy raz coś takiego słysze, mógłby ktoś pomóc? Jak sprawdzić czy dany film jest w 24p?
 
Do góry