Deep Purple live

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Deep Purple ,,live at montreux,,i ,,Hard Rock Show,, BD.
W sumie 186min muzyki i obrazu.
Pierwszy koncert to 1080i i DTS HD jest to tak ciekawie zrobione że sam dźwięk (pasuje do obrazu) niby fajnie niby to dynamicznie i niby to ta szczegółowość ale jakby czuje się niedosyt w wykorzystaniu tej technologii.
Obraz też jakiś taki? No niby osty ale wiem że może być o wiele lepiej!
Oczywiście różnica w jakości jest na lepsze w porównaniu z dvd,ALE no właśnie,czuje się niedosyt!!!

Drugi koncert na płycie to ,,Hard rock show,, i oglądając ten materiał jako drugi to różnica ogromna!
Jest to taki bonus na płycie w jakości VHS z dźwiękiem remasterowanym do (chyba tylko logo) DD i DTS ale totalna porażka.
Płyta to wydatek 76pln w MM.

Sentyment do muzyki z lat 70. Brak mi tylko na płycie kawałka ,,Child in time,,
Czy warto???
Jak ktoś lubi to warto.;)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
woooowww!!! widze zlapalismy "bakcyla".....;)
uwazaj jesli bedziesz chcial kupic AC/DC - obydwa koncerty to wizualna porazka - ale dzwiek jest bardzo dobry.....
a miales juz BD "led zeppelin" ?
 

bluray

Banned
Z video DP nie jest aż tak źle jak AC/DC czy Led Zeppelin.
Materiał audio ma "momenty" dla których warto mieć.

Gorąco namawiam przesłuchanie tego materiały wyłącznie pod kątem gry Steve Morsea. Balckmore wywarł ogromne piętno na sztuce DP.
Zapewne także prawnie zakazał grania jego kosmicznych riffów.
Mistrzostwo, z jakim Morse buduje nowy klimat Deepów i twórczo parafrazuje słynne sola i riffy Ryszarda B. to perełki na tle bandu będącego cieniem samego siebie.

Namawiam do Jeffa Becka na BD. Stary mistrz pokazuje, że można być w topowej formie 30 years after.

Gadzeciaz: czas na TOTO.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
bluray napisał:
Namawiam do Jeffa Becka na BD. Stary mistrz pokazuje, że można być w topowej formie 30 years after.

uprzejmie prosze o przeslaniemi tytulu plyty.......:D
jak najszybciej.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
o.k.

Teraz czaje się na ZZ TOP,:)
a tego robaka-bakcyla to tego bandytę co weekend podtapiam by mnie odwiódł od złego:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

A na płytce to najbardziej zwrócił moją uwagę kawałek
,,The well-dressed guitar,, Gość wymiata na swojej ukochanej gitarze (to widać i słychać).
Oczywiście że jeżeli chodzi o całokształt to biedy nie ma!
Płyta jak najbardziej do słuchania i oglądania:)
,,jak ten czas zapiernicza,,
jeszcze niedawno młodzieniaszki którymi się człowiek zachwycał,zdjęcia ze ,,Świata Młodych,, zbierał,jakieś przegrywki na kasetach bo o płytach to nawet nikt nie marzył ,a teraz marudzi gdzie o takich technologiach się nikomu nie śniło!!! :):):)
 

Riddick

New member
Bardzo mi się podoba ten wątek.
Można zrobić przyklejony - wrzucać nowości i wydania godne polecenia.
Ja zastanawiałem się nad Deep P. ale trochę emocje opadły po tym co napisaliście....
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
mozesz zaryzykowac AC/DC dzwiek jest ok . graja troche kanonami ,ale z "jajem" ...wiec jesli nie masz duzego ekranu to jakosc obrazu nie bedzie ci mocno przeszkadzac
wszystko zalezy jakiej muzyki sluchasz - mozna cos innego rowniez polecic..;)
 

Riddick

New member
hmm,
słucham głównie TOOLa, Metallki, Perfect Circle
ale również U2, Audioslave
... o właśnie zdaje się, że widziałem koncert U2 na Blu-Ray
widział ktoś jaki tam jest obraz i dźwięk (o ile dźwięk można zobaczyć ;) )
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
u2 na bd to wlasciwie film dokumentalny nie spodziewaj sie rewelacji zarowno pod katem obrazu (wiekszosc czarno-biala) jak i dzwieku - zwykly dts
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
jest jeszcze dvd...

Wątek ,,O wszystkim i o niczym,,koncerty dvd- na tym forum,
śmiem twierdzić że ten starszy brat Blu-raya jeszcze ma się dość dobrze,a że jeszcze samo logo blu-ray o niczym nie przesądza i do tego trochę taniej.
Więc polecam by tam zajrzeć!;)
 
D

djrobus

Guest
Riddick napisał:
Może ktoś zrobić ranking koncertów na BD?
Oczywiście pod względem jakości audio i video.

Moi dotychczasowi faworyci (obraz/dźwięk/muzyka) to:
1.Police "Cerifiable"
2.The Cure "Trilogy"
3***sh "Snakes&Arrows"
 

Kto_To_Jest

New member
The Police rewelacja!
Polecam też Davida Gilmoura.Sam koncert jeżeli chodzi o obraz nie powala,za to dokument w dodatkach o trasie koncertowej wyśmienity-dla fanów pozycja obowiązkowa.Polskie napisy! Koszt 199zł ale naprawde warto.
Trochę inny biegun to Celin Dion koncert z Vegas.Koncert +dodatki pod względem wizualnym na 5 pod względem muzyki 4+(w skali1-5)
Mam Zeppelinów obrazowo słabe-muzyka dla wielbicieli gatunku j/w obowiązkowo.
No i Justin Timberlake-to nie mój kierunek muzyki ale muszę przyznać że lubie Justina-koncert z MSG w Nowym Jorku nagrany kamerami HD -obraz 4+ muzyka 4
Incubus -Alive in Rock czy jakoś tak-kupiłem bo było za 30zł ;) ale chłopaki grają przyzwoicie obraz 4muzyka 4-
Zajebista jakość obrazu i dzwięku znajdziemy na wszystkich koncertach nagranych w czasie ostatniego roku półtorej gdzie wszystko zostało nagrane z myślą o nośniekach BD.
pozdrawiam:)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
No i Justin Timberlake-to nie mój kierunek muzyki ale muszę przyznać że lubie Justina-koncert z MSG w Nowym Jorku nagrany kamerami HD -obraz 4+ muzyka 4 [/quote napisał:
obraz nawet 5- , dzwiek rowniez (niestety :D)
twardziel jestes.... ja przez to nie moglem "przebrnac".....
 
D

djrobus

Guest
Robkas napisał:
Queen Rock Montreal ktoś oglądał ten koncert na płycie blu-ray??

W skali 0-10
Obraz 6
Dźwięk 7

Dodatki (LiveAid) są w SD, porażka

Taki koncert powinien kosztować najwyżej 40 zł
 

Robkas

New member
Taki koncert powinien kosztować najwyżej 40 zł[/quote]

Mam ten kocert na dvd i nie jest az tak tragicznie powiem wręcz ze jest dobrze ale na blu ray nie widziałem ziec nie wypowiem sie.
Co do ceny to nie przesadzał bym ze 40zł.Tzn ze normalna płyta dvd powinna kosztowac 15zł??
 

wickerman767

New member
Widziałem ten koncert Deep Purple na Blu-ray i faktycznie... Może i obraz jest ostry, ale czegoś mu brakuje. Myślę, że częściowo może to być wina festiwalowego oświetlenia, które jest dosyć ubogie i jednolite. Z drugiej strony wydawnictwa z festiwalu w Montreaux są raczej niskobudżetowe - nie należy spodziewać się po nich jakichś fajerwerków. A szkoda, bo DP to genialny zespół...

Polecacie jakieś inne, hardrockowe koncerty na BD? Jak wypadają No Bull i Donington AC/DC (mam je, ale na DVD)?

Ja osobiście mogę zachęcić do sięgnięcia po "Flight 666" Iron Maiden (premiera na BD i DVD 25 maja). Miałem okazję widzieć ten obraz 2 razy w kinie cyfrowym i jakość zapisu jest powalająca - zwłaszcza w scenach koncertowych (sam film to dokument jednak wydania BD i DVD będą dodatkowo zawierały pełny 2-godzinny koncert z zeszłorocznej trasy Somewhere Back in Time, na której zespół grał same klasyczne utwory z lat 80-tych). Dla fanów ciężkich brzmień pozycja obowiązkowa! :twisted:
 
Do góry