OPTICAL czy COAXIAL?

GOLUMN

Member
Proszę o radę bo się na tym nie znam.Jak lepiej połączyć odtwarzacz BLU-RAY z amplitunerem?Za pomocą Optical czy Coaxial.Dodam że oba urządzenia mają najnowsze dekodery dźwięku.Z góry dziękuję i pozdrawiam!
 

Ziem

New member
Witam!

Ani Coaxial ani Optyk :) Jeśli chcesz wykorzystać najnowsze kodeki ,o których piszesz, to jedynie połączenie kablem HDMI (High Definition Multimedia Interface) da Ci tą możliwość. Co do pozostałych kabli,to umozliwią Ci one wykorzystanie "jedynie" DD 5.1,czy DTS - wybór należy do Ciebie :)

Pozdrówki!
 

GOLUMN

Member
Ziem napisał:
Witam!

Ani Coaxial ani Optyk :) Jeśli chcesz wykorzystać najnowsze kodeki ,o których piszesz, to jedynie połączenie kablem HDMI (High Definition Multimedia Interface) da Ci tą możliwość. Co do pozostałych kabli,to umozliwią Ci one wykorzystanie "jedynie" DD 5.1,czy DTS - wybór należy do Ciebie :)

Pozdrówki!
DZIĘKI ZA ODPOWIEDŹ.ZAMAWIAM kabel HDMI TECHLINKA WIRES XS 700202.CHYBA DOBRY?
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Hdmi

Zamów dwa,jeden do amplitunera a drugi od amplitunera do tv by móc się cieszyć nową jakością
DŹWIĘKU I OBRAZU ;)
jak jeszcze nie masz odpowiedniego tv TO BĘDZIESZ MIAŁ :):):)
Nowa jakość, nowe kable,HDMI.
 

zorkadar

Member
Rok temu kupiłem amplituner Pioneer vsx-417 niestety nie ma hdmi niedawno kupiłem PS3 podłączyłem konsole optykiem.
Czy jest aż taka różnica w jakości dzwięku przez hdmi że byłby sens wymieniać amplituner?
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
hmmmmmm....

Wiem ze to dość dziwnie zabrzmi ale
WARTO WARTO WARTO i tak dalej :):):)
Kłopot w tym że kasę trzeba cholera wydać...
często nie wąską.

Różnica na lepsze jest to na pewno!!!
Czy warta wydanych pieniędzy???
Moim zdaniem tak,problem w tym że jak usłyszysz i zobaczysz to się chce jeszcze i jeszcze i ..... tak jak z dobrym sexem :grin::grin::grin:
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
gadzeciaz napisał:
Różnica na lepsze jest to na pewno!!!
Czy warta wydanych pieniędzy???
Moim zdaniem tak,problem w tym że jak usłyszysz i zobaczysz to się chce jeszcze i jeszcze i ..... tak jak z dobrym sexem :grin::grin::grin:

to sie nazywa "hd mania" panowie.......:D:D:D:D:D:D
 

Bartos81

Member
Bez reklam
DZIĘKI ZA ODPOWIEDŹ.ZAMAWIAM kabel HDMI TECHLINKA WIRES XS 700202.CHYBA DOBRY?
mam pytanie czy opłaca ci się tyle kasy dawać za kabel (jeśli to ten model co sprawdzałem to naprawdę niemało) który w porównaniu z innym hdmi za 20zł niczym poza wyglądem nie będzie się różnił?
 
Ja podpiąłem mój wspaniały odtwarzacz Blue Ray (PS3) kablem HDMI Vivanco 2 m z plazmą full HD 50" i obraz jest znakomity. Za kabel zapłaciłem w MM w M1 79 zł. Jak pytanie wyżej, czy sie opłaca wydawać kilkaset zł (znalazłem cenę na ten model 255 zł cena obniżona z 329 zł) na kabel. Albo inaczej czy jakość obrazu z nośnika Blue Ray przesłana kablem za 3x większą cenę będzie proporcjonalnie do ceny lepsza, czyli 3 krotnie.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
J-B napisał:
mam pytanie czy opłaca ci się tyle kasy dawać za kabel (jeśli to ten model co sprawdzałem to naprawdę niemało) który w porównaniu z innym hdmi za 20zł niczym poza wyglądem nie będzie się różnił?


Mam takie obserwacje
- Kable (Blu-Ray Player->Amplituner->Telewizor) Vivanco Pro
wszystko OK, a nawet znakomite
- Kable z MM, jakieś noName za 15zł (techniDigit) jak wyżej. :p
 
zorkadar napisał:
Rok temu kupiłem amplituner Pioneer vsx-417 niestety nie ma hdmi niedawno kupiłem PS3 podłączyłem konsole optykiem.
Czy jest aż taka różnica w jakości dzwięku przez hdmi że byłby sens wymieniać amplituner?

Mam bardzo podobny układ. Amp, dvd i kolumny Pioneer do tego jeszcze aktywny sub, też Pioneer + PS3. PS3 podłączyłem do TV HDMI a do ampa optical. Jeżeli chodzi o obraz z Blue Ray to jest wspaniale, jeżeli chodzi o dźwięk to ja zrobiłem taką próbę. Puściłem materiał ze ścieżki dts na dvd (opticalem) a potem materiał ze ścieżki dts HD MA na PS3 (też opticalem) transfer danych ze ścieżki dźwiękowej był na poziomie 1,5 Mbps constans z PS3. Dla mnie różnica była z korzyścią dla PS3. Wniosek taki że po HDMI będzie lepiej. Dts HD MA po HDMI może dać teoretyczny transfer do 28,5 Mbps. Pytanie czy będzie to powiększenie jakości proporcjonalne. Czyli skoro może być transfer danych 19 krotnie większy to czy jakość może wzrosnąć w takim samym stosunku (19 krotnie). Pytanie kolejne jak oceni to twoje ucho, w kontekście nie czy będzie lepiej (bo tak najprawdopodobniej będzie), lecz w kontekście czy było warto. Celna uwaga @gadzeciarza. Jak już nowy amp może zachcieć się nowych kolumn i to nie w ukłądzie 5.0 ale już w układzie 7.1 itd. Zatem odpowiedź na pytanie czy jest sens, tkwi nie tylko w zasobności kieszeni ale także w tzw. "gotowości do wydania kasy".
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Zdrowy rozsądek

Tak jak już wiecie jestem miłośnikiem sprzętu rtv i nowinek technicznych.
Ja swoje skromne doświadczenia z różnymi zabawkami skwituję tak-za każdym razem warto było wymieniać.
Na chwilę obecną mam jak na razie pełną satysfakcje z dobrze ulokowanych pieniędzy.
Zapewne w przyszłości to się zmieni i o ile będzie mnie stać to i dzisiejsze zabawki powymieniam na nowe,ale
KABLE połączeniowe zapewne pozostaną te same!!!
Na kablach nie oszczędzałem,ale też nie dałem się zwariować (w moim odczuciu)
ceny interkonektów to około 150pln za sztukę
hdmi -120-150pln

Zasada jest taka w większości różnorakich wypowiedzi i znawców tematu oraz testów prasowych
Wystarczająca w większości przypadków jest właśnie taka średnia półka cenowa która zazwyczaj gwarantuje pełną satysfakcje z posiadanych domowych systemów.
Audio i Video

sam też tego doświadczyłem chcąc z początku ,,zaoszczędzić na tanich kablach,,
Kochani szkoda kasy,kup raz a porządnie! Jak to mówią,
,,biednego nie stać na byle co,,

dts po optyku jest fajny
dts-hd po optyku jest bardzo fajny
DTS HD- LPCM po HDMI JEST ZAJEFAJNY!!!!!:):):)

aż strach pomyśleć co jeszcze wymyślą;)

P.s. jak policzyłem orientacyjnie kasę jaką wydałem na kable ,,TANIE,, co chwile zmieniane bo wystarczyło parę razy ruszyć i szlak je trafiał !!!
To porządny amplituner można sobie kupić.
W szczególności Euro-złącza!
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
gadzeciaz napisał:
dts po optyku jest fajny
dts-hd po optyku jest bardzo fajny
DTS HD- LPCM po HDMI JEST ZAJEFAJNY!!!!!:):):)

Taaaak, tylko że po "optyku" DTS HD nie "wychodzi" z Blu-Ray Playera, DTS HD- LPCM też nie. :(
Optyk "nie wypuszcza" i już, robi DownMix do DTS 5.1 , nadal brzmi jak piszesz, "DTS HD- LPCM po HDMI JEST ZAJEFAJNY!!!!!:):):)"

Zresztą jednemu się podoba skoda i drugiemu Claudia Schiffer ;) , mnie na przykład.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
tak zgadza się!!!

Masz rację!
W odpowiedzi na poprzednie posty pozwoliłem sobie no może na pewne nadużycie dts-hd,chodziło mi o to że ten dźwięk po optyku lepiej wybrzmiewa,różni się w przekazie też po optyku od zwykłego zwykłego dts.
Tak jak wspomniałem w mojej ocenie jest lepszy.;)


,,Mam bardzo podobny układ. Amp, dvd i kolumny Pioneer do tego jeszcze aktywny sub, też Pioneer + PS3. PS3 podłączyłem do TV HDMI a do ampa optical. Jeżeli chodzi o obraz z Blue Ray to jest wspaniale, jeżeli chodzi o dźwięk to ja zrobiłem taką próbę. Puściłem materiał ze ścieżki dts na dvd (opticalem) a potem materiał ze ścieżki dts HD MA na PS3 (też opticalem) transfer danych ze ścieżki dźwiękowej był na poziomie 1,5 Mbps constans z PS3. Dla mnie różnica była z korzyścią dla PS3,,

,,
 
Ostatnia edycja:
Dla jasności. Transfer ścieżki dźwiękowej dts z DVD po optical ok. 780 kbps, dts HD MA z PS3 po optical 1,5 Mbps. Matematycznie ok. 2 krotnie wiekszy transfer co nie daje takiego oczywistego matematycznego przełożenia na 2 krotny wzrost jakości dźwięku. Jednak moje ucho słyszy różnicę, na plus, z dts HD MA.

Oczywiście że transfer dts HD MA nie przechodzi przez optical w całości. Natomiast należy zauważyć że w takim przypadku optical jest wykorzystany maksymalnie.
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
smok-wawelski napisał:
należy zauważyć że w takim przypadku optical jest wykorzystany maksymalnie.

Co chcesz uzyskać?
- maksymalne wykorzystanie kabla,
- porządną jakość dżwięku (HDMI) z NIESTETY częściowym wykorzystaniem kabla HDMI :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:


Mnie nie boli to że nie wykorzystuję :
- pełnej mocy silnika mojego auta,
- że żona nie całe 24 godziny bez przerwy sprząta, gotuje , froteruje,
- nie wypijam wody z wanny po kąpieli,

Raczej cenię uzyteczność i jakość w tym ZAPAS mocy każdego urządzenia, żony i pracowników.
 
Nie rzecz w tym co ja chcę uzyskać. To sprawa drugiego planu, moja, z pewnością nie publiczna. Rzecz w tym że po opticalu maksymalny tranfer to 1,5 Mbps. Jeżeli będę "częściowo wykorzystywał kabel HDMI" nie omieszkam podzielić się spostrzeżeniami.

Napisał Gucio50
nie wypijam wody z wanny po kąpieli,

na takiej imprezie jeszcze nie byłem. Byłem na takiej, panie pionowymi wargami paliły cygara. Czy to palenie było użyteczne.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
jednak można!

W denonach 1509 i 1709 można wykorzystać częściowo i gniazdo hdmi 1.3 i tym samym kabel hdmi.
Nawet nie można tylko nie ma innej opcji-pomimo gniazda
HDMI 1.3 dlaczego,brak HDMI 1.3-Audio - wsparcia dla Dolby TrueHD i DTS-HD.
podaje tylko obraz 1080p
więc w pewnym sensie kabel hdmi wykorzystany w połowie.

 

Gucio50

New member
Bez reklam
gadzeciaz napisał:
W denonach 1509 i 1709 można wykorzystać częściowo i gniazdo hdmi 1.3 i tym samym kabel hdmi.
Nawet nie można tylko nie ma innej opcji-pomimo gniazda
HDMI 1.3 dlaczego,brak HDMI 1.3-Audio - wsparcia dla Dolby TrueHD i DTS-HD.

podaje tylko obraz 1080p

więc w pewnym sensie kabel hdmi wykorzystany w połowie.​



Coś nie tak. HDMI 1.3 transmituje WSZYSTKO, obraz dźwięk. Fonia jako bitstream dla dekoderów Amplitunera, lub sygnał 7.1 zdekodowany.

Jeżeli czegoś nie masz, np dźwięku to coś jest zepsute albo amplituner jest porzestarzały i tyle. Zdarzało się tak w H?K-nach a teraz piszesz że i w Denonach. Wg strony producenta seria 1500 nie suportuje 7.1 ale seria 1700 oczywiście TAK. Pewnie coiś masz uszkodzone. :confused:
 
Do góry