Quantum Of Solace - problem z obrazem

Forest89

Active member
Bez reklam
Witam. Wczoraj wkońcu obejrzałem film Quantum Of Solace - nowość na Bluray. I mam problem z... jakością obrazu w tym filmie. Tzn rozdzielczość i bitrate są ok i jakość powala, ale tylko w statycznych (wolnych) scenach. Jak się coś dzieje, szybkie ruchy kamerą to obraz skacze, tak jakby się łamie, ale nie cały obraz tylko w danych miejscach. Od czego to może zależeć? Film odtwarzany był na Playstation 3 a telewizor to górna półka więc to raczej nie jego wina - Panasonic TX-37LZD800. Podejrzewam słabą przepustowość kabla HDMI albo coś w ustawieniach PS3. Jak sądzicie??
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
rozumiem ze film ogladales z plyty BD?! tylko na tym filmie zauwazyles ten efekt?! co z innymi filmami?!
 

Forest89

Active member
Bez reklam
mat74 napisał:
rozumiem ze film ogladales z plyty BD?! tylko na tym filmie zauwazyles ten efekt?! co z innymi filmami?!
Tak, film jest BD. I jest to mój pierwszy film na Bluray, chciałem zobaczyć jak to wygląda i jestem troszkę zniesmaczony tym Judder-ingiem... :( Innych filmów na BD nie mam więc nie jestem w stanie Ci powiedzieć, czy na innych też tak jest. Mogę Ci jedynie powiedzieć, że nie wysptępuje to na filmach BDripach (MKV). Mam Pearl Harbor w Full HD, bitrate niższe bo podskakuje do max 20Mbps, ale obraz na nim nie skacze jak na oryginalnym Bluray :roll:
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
judder spowodowany jest z problemem wyswietlania obrazu przez odbiornik ktory nie jest w stanie dostosowac czestotliwosci odswiezania do sygnalu ktory jest podawany - wystepowalby zarowno z plyty BD jak i z mkv jesli material zapisany jest w formacie 24kps
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Sprawdziłem. Wyłączyłem w PS3 tą funkcje 24Hz i problem znikł, ale teraz mam wrażanie jakby obraz był mniej płynny w filmie, trochę przeskakuje. Wcześniej obraz był płynny tylko, że się łamał w szybkich scenach/ruchach itp.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
wynika z tego ze problem jest typowo sprzetowy- ktorego elementu -tego ci nie powiem ale poniewaz z reszta sprzetu to nie mozliwe wiec sprobuj zrobic to z przewodem HDMI , moze ci sie poszczesci...... i to jego wina....
 

macek

New member
Bez reklam
Raczej chodzi o tv i problem judder`ingu przy wyswietlaniu 1080p24k/s.
Nawet w pioneerach 9G rowniez to wystepuje,dopiero nowe FW ta przypadlosc eleminuje,a juz raczej nowe ekrany z tego roku z ta wada maja sie nie pojawiac,zreszta sami producenci o tym wieszcza.
Poprostu ekrany niepotrafia poprawnie wyswietlic w tym trybie,zreszta poczytaj o tym problemie na AVSFORUM lub sasiednim forum.

Dlaczego:
przy włączonych ustawieniach pod filmy 1080p/24 fps Pro Adjust - Film Mode - Standard/Smooth/Advance działają zmiany odświeżania matrycy w opcjach Drive Mode 1/2/3 ?

W uwagach czytamy:
"Nie można wybrać tego ustawienia dla sygnałów 480i, 480p, 1080@60Hz, 720p@60Hz, 1080p@24 Hz lub 1080p@60 Hz. "
Wszystkie więc tryby 1/2/3 sa przeznaczone dla obsługi sygnałów 50Hz i oraz p.
Jakim prawem działają zmiany odświeżania kiedy ekran dostaje 1080p/24 fps ?!

Tak powinno być jak napisano w uwagach do rozdziału: " Przełączanie wertykalnej częstotliwości odświeżania" strona 99 instrukcji (papierowej) PL.
Ale tak nie jest.
Więc mamy do czynienia z poważnym błądem w oprogramowaniu telewizora PIONEER 5090H.
Proszę o ew. przekazanie w/w uwag do "centrali".

Po odpowiedzi napisałem jeszcze raz:

CYTAT
Z przykrością przeczytałem Państwa odpowiedź na moje zapytania z dnia 16.XII.2008.
Odpowiedź została opracowana w oparciu o analizę zapisów instrukcji obsługi.
Czyli kompletnie niepotrzebnie wykonano pracę analityczną.
Ja piszę do Państwa o niezgodnościach zapisów w w/w instrukcji z faktycznym działaniem urządzenia.

W tej korespondencji zadam więc jedno pytanie.
Czy w sprawnym egzemplarzu PDP 5090H podczas podawania sygnału 1080p/24 ( jak piszecie ekran przełącza się automatycznie na tryb 72 Hz - tu pełna zgoda bo tak powinno być ) powinny decydować nastawy Drive Mode 1/2/3 zmieniając 72 Hz na 50/100/60 Hz ?
Bo u mnie dominują i w widoczny sposób zmieniają częstotliwość odświeżania ekranu powodując utratę płynności odtwarzania filmów.
Skutek jest taki, że następuje utrata płynności odtwarzania fimów z SONY PS3 1080p/24.
Nie tego oczekiwałem od PIONEER-a. Gdzieś jest poważny błąd fabryczny. Ale to tylko moja hipoteza
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Forest89 napisał:
Sprawdziłem. Wyłączyłem w PS3 tą funkcje 24Hz i problem znikł, ale teraz mam wrażanie jakby obraz był mniej płynny w filmie, trochę przeskakuje. Wcześniej obraz był płynny tylko, że się łamał w szybkich scenach/ruchach itp.

myslisz ze to judder?!
 

Forest89

Active member
Bez reklam
mat74 napisał:
myslisz ze to judder?!
Obraz się szarpie to jest chyba judder? Ale teraz jak wyłączyłem 24Hz w PS3 to problem znikł tylko obraz jest mniej płynny tzn odczuwa się tą małą ilość FPS (klatek), ale za to nie zniekształca obrazu.
 

krecha2

New member
u mnie w samsungu 9 seri jest to samo , po podaniu z ps3 1080/ 24 hz filmu blu- ray obraz sie ''lamie'' skacze , wystarczy ze zmienie na 1080/60 hz i po klopocie nic nie szarpie obraz idealny.
 

Riddick

New member
hmmm, ciekawe czy jest to tylko przypadłość PS3 + TV
u mnie na BDP-S350 + HT-IS100 + KDL-32E4000 nie zauważyłem takich problemów
 

herrflik

New member
Samsung Bd-p2500

miałem problem z odtworzeniem filmu Quantum of Solace na SAMSUNG BD-P2500 - mogłem odtworzyć tylko "zajawki filmowe", natomiast przy próbie uruchomienia filmu odtwarzacz zawsze wracał do głównego menu

problem znikł dopiero o upgrade oprogramowania player'a
 

MMrozo

New member
U mnie PS3 i W4500 działa idealnie, ostatni Bond wyświetla w trybie 1080/24p i nie ma żadnych zacięć czy skakania. Więc to chyba wina TV.

A efekt skakania właśnie czasami występuje przy filmach mkv i z dekodera HD.
 
Do góry