Jaki BR?

ojciec250

New member
Witam. Mam pytanko. Mam już amplituner YAMAHA RX-V 663. Jaki odtwrzacz blu-ray kupić. Zastanawiam się nad SONY BDP-S350, a BDP-S550. Co będzie lepszym wyborem biorąc pod uwagę fakt, że jamaha ma kodeki hd. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
dla ciebie jedyna znaczaca roznica miedzy tymi odtwarzaczami bedzie to ze 550 ma podswietlanego pilota - przydatny bajer jesli sie oglada po ciemku np.uzywajac projektora ,pytanie - czy wart doplaty!?
 

adam6150

New member
dekodery HD

Jeśli Twoja Yamaha ma dekodery HD np. DTS HD Master Audio,to wystarczy SONY 350 , nie trzeba powtarzać obecności dekodera w odtwarzczu bo to po prostu dużo więcej kosztuje. (SONY 550 to 4 setki więcej)
 

Henko

New member
A jak odtwarza w ogóle ten Samsung P1500 ? czy ktoś go posiada?, Czy rzeczywiście czyta AVCHD? , bo gdzieś słyszałem ze nie czyta.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
ojciec250 napisał:
Dzięki wielkie za odpowiedzi. Słyszał ktoś może o SAMSUNG BD-P1500. Czy opcja odtwarzanie divx się przyda?

samsungi sa ponoc bardziej awaryjne (opinie przeczytane) , a odtwarzanie divx przyda sie jesli masz tv kineskopowy ewentualnie 32" LCD....patrzac na opis twojego sprzetu- nie sadze..... i nie sadze zebys chcial to ogladac po obejrzeniu jakiegos filmu na BD- z DVD to bedzie ci juz "ciezkawo".....
 

dembol

New member
zdecydowanie bierz s350 w dobie ktora rozpoczyna sie epoka bluray
majac ampli z kodekami najlepszym wyborem jest s350 :)

niema sensu placic za marantze i pionki czy denony po 5 tys skoro one nic nie wnosza wiecej jak taki sony350:)transport

poprostu w dobie cyfryzacji zlacz hdmi itd itp
te roznice sie z dekka zatarły :) co niektorzy nie potrafia tego zrozumiec i ciagle sobie wmawiaja co drozsze to lepsze :) sory nie w elektronice
a czasach analogu a nawet i dzis pakowac w drogi sprzet analogowy jest sens ale nie cyfrowy
 

Greystone

New member
A ja bym polecił z innej beczki coś: LG370 albo poczekaj jeszcze chwilę na Samsunga BD-P3600 / 4610. Dlaczego? Ano obsługa .mkv panie kierowniku :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
a potrafisz panie kierowniku na takim odtwarzaczu pliki mkv z dzwiekiem HD odtworzyc?! jak chcesz na mkv jechac to kup komputer -ponoc sie najlepiej sprawdza...w dodatku czyta wszystkie divx,mp-3 itp.
 

Greystone

New member
No coś za coś. Albo się płaci stówkę za BD i ma porządny dźwięk w HD, albo szuka się taniej alternatywy w postaci .mkv na przykład tylko z dźwiękiem AC3 lub DTS. W naszym pięknym kraju niestety trzeba szukać rozwiązań pośrednich ;)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
albo sie za 8 zeta z wypozyczalni bierze.... a za stowke to sie dobry koncercik kupuje - bo po kolejnym seansie tego samego filmu to sie mozna pozy....
 

ojciec250

New member
Mam. Jeszcze jedno pytanie. Jak się sprawuję PS3 i czy jest to dobra alternatywa dla BR, o których pisałem wcześniej. Jaka jest jakość obrazu i dźwięku. Pzdr
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
wszystko zalezy od tego do czego potrzebujesz odtwarzacz BD i czy zalezy ci na konsoli do gier. pod wzgledem obrazu i dzwieku nie ma roznicy, tyle ze konsola jest drozsza ,obslugujesz ja padem i bierze wiecej pradu, zalete ma taka ze odtwarza wszelkiej masci divx i inne "cuda"..... jesli jest to jakims kryterium wyboru przy zakupie odtwarzacza BD.....
 

Ares78

New member
Greystone napisał:
A ja bym polecił z innej beczki coś: LG370 albo poczekaj jeszcze chwilę na Samsunga BD-P3600 / 4610. Dlaczego? Ano obsługa .mkv panie kierowniku :)

Ciekawy jestem jak to wyjdzie w praktyce, .mkv to jest kontener i wrzucasz
co Ci się podoba dlatego są spore problemy przy jakichkolwiek konwersjach...

mat74: stały pobór mocy (200W?) i niestety szumiące wiatraczki, dla niektórych wszystko jedno (dla mnie), ale jak ktoś wydaje kilkanaście tysięcy na nagłośnienie to już może być problem :). Generalnie mi się podobała poprzednia wersja z czytnikiem kart pamięci świetna opcja do przeglądania zdjęć jak się ma lustrzankę cyfrową. Różnica między s350, PS3 to 500zł czyli do przełknięcia w zamian za dużo większe możliwości.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
<ares 78>-
odpowiem ci tak- ps3 jest konsola do gier ktora moze byc uzywana jako pelnowartosciowy odtwarzacz BD -ale!!!
pomimo ze 70% osob poleca ja jako odtwarzacz do materialow najlepszej jakosci to gdybys zrobil sonde okazalo by sie ze:

-70% wlascicieli ps3 obejrzalo na niej mniej niz 10 film z plyty BD.........
- 70% wlascicieli uzywa polaczenia optykiem pozbawiajac sie mozliwosci odbioru dzwieku HD.......
- 70% wlascicieli nie uzywa jej jako konsoli.......

dla mnie to troche paradoksalna sytuacja - nie uwazasz?!
 

Ares78

New member
Za dużo możliwości oferuje to tak jak dostajesz mikrofale z 40 funkcjami z ilu skorzystasz? 3-4 max... Nie wiem skąd te dane, ale jak dla mnie zatrważające jeśli okazałyby się prawdą. Ja brałem PS3 bo wtedy kiedy kupowałem to była najtańsza forma odtwarzania filmów na blu ray i paradoksalnie oferowała mi najwięcej możliwości. Sam lubię od czasu do czasu pograć jak i obejrzeć film chociaż nie ukrywam, że w przypadku tego pierwszego to max 4-5h tygodniowo mało, ale jest to uwarunkowane pracą i ogólnym zabieganiem.
 

manek1973

New member
A ja mam BD Panasonic DMP - BD30 z softem 1.7 i jestem z niego zadowolony. Do tego telewizor Panasonic FULL HD 100Hz 32'', na którym wszystkie przeze mnie oglądane filmy, zarówno BD, DVD jak i DIVx są wyśmienitej jakości. Aktualnie zastanawiam się nad zakupem zestawu kina domowego ONKYO HTE 606/406 Klipsch F1. Zastanawiam się czy taki wybór kina domowego jest właściwy. W zasadzie na tym się nie znam więc proszę o pomoc. Czy warto kupić ten zestaw? Czy jest on wart swej ceny, czyli ok. 4750zł? Dodam, że ampli musi mieć dekodery HD oraz wejścia i wyjścia HDMI.
Z góry dziękuję za pomoc.
 

vvlad

New member
Witam,

Nie orientuję się w ogóle z sprzęcie BD, a chciałbym takowy posiadać.

Nie mam również zbytnio czasu na przeglądanie forum, w związku z tym chciałbym prosić o polecenie jakiegoś dobrego sprzętu (playera) i nagłośnienia do niego za 5-6 tys.

Pozdrawiam
 

tomiga

New member
Co do PS3...
Ja kupilem ta zabawke jako odtwarzacz + jako dodatek, konsola do gier... Od momentu jak ja kupilem (ponad 2 miesiace temu) obejrzalem 2 filmy.... (wczesniej 2-3 tygodniowo) reszta czasu to zabawa grami... (wczesnie praktycznie nie gralem na PCcie)

Tak wiec naprawde polecam, bo zabawka dostarcza duzo frajdy (nawet nie zapalonym graczom)
 

Ares78

New member
vvlad napisał:
Witam,

Nie orientuję się w ogóle z sprzęcie BD, a chciałbym takowy posiadać.

Nie mam również zbytnio czasu na przeglądanie forum, w związku z tym chciałbym prosić o polecenie jakiegoś dobrego sprzętu (playera) i nagłośnienia do niego za 5-6 tys.

Pozdrawiam

Parę propozycji odtwarzaczy Blu Ray już padło, najlepiej określ ile chcesz wydać max na sam odtwarzacz i dokładnie czego wymagasz. Jaki multimedialny kombajn możesz pomyśleć nad PS3, co do nagłośnienia to trochę zły temat (mało osób znających się na tym zajrzy).

tomiga: to u mnie jest na odwrót gram zazwyczaj jak ktoś przyjdzie (Tekken etc.) a zazwyczaj jako odtwarzacz blu ray
 
Do góry