John Mayer ,,live in los angeles,, przesterowana???

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Cześć,w piątek kupiłem blu r. Johna Mayera ,,live in los angeles,, i wszystko PRAWIE dobrze
-obraz jest O.K. jest to zapis na 35mm taśmie filmowej przeniesiony na blu ray 1080/24p. Ładnie to wygląda!

Ale dźwięk? Hmmm,no właśnie...
zapis na płycie to DD HD i PCM obydwa 96/24
rodzaj muzyki rytm&blues,brzmienie gitar klasycznych i elektrycznych...
i tu moja wątpliwość co do jakości tego materiału bo albo jest to efekt zamierzony a ja do tej pory nie stykałem się z tym rodzajem muzyki na REFERENCYJNYM jak sugerują blu-rayu.

ALBO dźwięk na tej płycie jest wyraźnie PRZESTEROWANY,jak by gitary zfuzowne (nie wiem czy dobrze to określam) dotyczy to brzmienia gitar,wokalu,oklasków tłumu.
W moim odczuciu 90% dźwięku jest skopana na moim egzemplarzu tej płyty,NO CHYBA ŻE TAK MA BYĆ ???

Trochę płyt już słyszałem ale ten dźwięk mnie trochę zaskoczył:(
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
ale co?????

Dzięki za odzew!
Właśnie tego za bardzo nie rozumiem,inne płyty czy to z muzyką czy też z filmami na blu-ray w DD hd,DTS hd i pcm
nie miały takiego problemu,choć
dźwięk dosyć mocno-głośno nagrany.
Z tond moja wątpliwość co do dźwięku zawartego na tej płycie:(
Denon 2809+ps3+jbl E 80 dźwięk po hdmi -lpcm,jak przełączam na bitsteam efekt tego jak by przesterowania też jest,choć dynamika i szczegółowość siada w porównaniu do lpcm.
To takie jak by brudne brzmienie.
W amplitunerze próbowałem już surowe direct,korekty,stero itp.
Efekt ten sam.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
gadzeciaz napisał:
dźwięk po hdmi -lpcm,jak przełączam na bitsteam efekt tego jak by przesterowania też jest,choć dynamika i szczegółowość siada w porównaniu do lpcm.

wrazenia jak najbardziej wlasciwe- z tego co wiem PS3 nie wysyla formatow HD w formacie bitstream...
nie mialem jeszcze tego koncertu ale jesli jakosc nagrania jest referencyjna to moze sie okazac ze twoj sprzet wymaga ponownej kalibracji lub trafiles "felerny" egzemplarz plyty . prownaj ten koncert z innym w takim samym formacie dzwieku .
ja po przeprowadzce "dopracowywalem" ustawienia sprzetu 2 miesiace a jak podlaczylem odtwarzacz BD i wlaczylem koncert z DTS HD MA to okazalo sie ze zabawe trzeba zaczac od nowa......
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
oj cuś mi ta płyta...????

Pod ręką mam tylko Hellboy II,Death race-
a na tych płytach ten-
DTS HD i DD HD, power ma potężny!!!! Czuć nie tylko wspaniałą dynamikę tych ścieżek filmowych,lecz super szczegółowość tego dźwięku (pscy,czscy,stuk i spadające igiełki,oraz ilość uderzeń o posadzkę pojedynczej igły które można liczyć słuchając tylko dźwięku) wiecie co mam na myśli;)
żadnego efektu jak na john mayer,stąd moje zwątpienie w jakość tego co słyszę,jak by miał struny w gitarach poluzowane,lub takie porównanie jak by głośniki ktoś podziurawił.
Ale że płyta referencyjna to mnie zbiło z tropu,tym bardziej że takiej muzy wcześniej raczej nie słuchałem.
Myślałem ze tak ma być -ALE....
powierzchnia płyty idealna,równa bez najmniejszej ryski,to tak na marginesie,oddać już też nie mogę bo paragon wywaliłem, się nie spodziewałem takich cudów!
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
ciezko cos powiedziec jesli sie nie tego nie slyszy, (i jescze nie slyszalo) ciezko tez jest porownywac dzwiek na koncercie z dzwiekiem na filmie,ustawilem sobie ta plyte jako pierwsza do wypozyczenia na liscie (powinna dojsc do mnie na tygodniu) jak juz odslucham to ci napisze jak to brzmi wedlug mnie w porownaniu do innych koncertow- wiem ze to nie jest w pelni miarodajne ale jesli porownam dwa koncerty na tym samym sprzecie to jakies wnioski moze da rade wysnuc...?!

a sprobuj jeszcze odlaczyc suba jesli go posiadasz?! prawdopodobnie bedziesz musial podregulowac wtedy troche sprzet na uklad 5.0 - ale sprobuj- co ci szkodzi....
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Kiedyś mi się obił o oczy jakiś post z podobnym problemem w PS3, rozwiązanie leży w jakichś ustawieniach dla plejki...

Ale to tylko tak słyszałem że dzwonią, za ch...ę nie pamiętam gdzie... ;)
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
nic to..

Już wcześniej próbowałem,nic to nie zmieniło.
Problem dotyczy tonów średnich i wysokich.
PS3 ustawione na automatyczny dobór dźwięku.
Pokombinuje jeszcze z ps3.
Wszystkim dziękuje za okazane zainteresowanie!!!:)
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Yes Yes Yes!!!!!!!!!!!!!

Wiatrak-,
,,Kiedyś mi się obił o oczy jakiś post z podobnym problemem w PS3, rozwiązanie leży w jakichś ustawieniach dla plejki...,,
Tak i o to chodziło!!!!
Informacja na pierwszej stronie forum o ps3
Ustawienie głośności w ps3 było na maxa a do muzyki z tej płyty TO JUŻ LEKKA PRZESADA;););)
Trafiony zatopiony,wielkie dzięki za podpowiedź!!!!!!!!!!!!!

Wręcz banalne-prawda!
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
tak!!!

To ta informacja,lecz nie ikonka nutki tylko
ikonka głośnika!!! Tam wystarczyło ściszyć i po problemie!


Płyta John Mayer jest REFERENCYJNA, BRZMI WSPANIALE od teraz:D
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
<gadzeciarz> - no to pelnia szczescia !- problem rozwiazany!
napisz jakie wrazenia po "doregulowaniu" - jak "chodzi" koncercik w DTS HD MA ? sprzecik dostal pewnie pyszny "kasek" zeby pokazac swoje mozliwosci....:grin:
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
to live recenzja taka malutka

Wszystko na swoim miejscu,struny gitary klasycznej i dźwięk z elektrycznych wyraźny,każdy szczegół odseparowany.
Chrypka z wokalu zniknęła,jak śpiewa z towarzyszeniem gitary klasycznej to fajnie słychać jak język chyba do przodu wysuwa bo takie wyraźne faflonienie angielskiego słychać.
Druga część koncertu cuś lekko Hendrixem wybrzmiewa.
Bas zwarty,bez żadnego buczenia,określa się go podobno słowami szybki i twardy.
Nie mogę teraz za bardzo podkręcić bo rodzina w komplecie ale jest O.K
Obraz wręcz doskonały,mam możliwość oglądać to na plazmie full hd 50 cali bez overscanu.
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
A w ogóle, to mi się nie podoba taki myk, jak z tą głośnością...

Sygnał cyfrowy (obojętnie, LPCM czy bitstream) w nienaruszonej postaci powinien trafić do przetwornika C/A (dekodera). Nie wiem czy bym to usłyszał, ale tak teoretycznie i w audiofilskich kategoriach, cyfrowa regulacja głośności powoduje obniżenie dynamiki (rozdzielczości bitowej) i wierności odtwarzania dźwięków o niskich poziomach.

W PS3 nie ma jakiejś opcji "direct" dla cyfrowego dźwięku?
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
a tego to ja nie wim.

Ja angielskiego to tylko pojedyncze słowa,a instukcji po polsku niet.
Może i jest ale choć dobrze ze można to ręcznie skorygować.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
<gadzeciaz> mam do ciebie prosbe- jak juz testujesz sobie sprzet i jakosc dzwieku (po likwidacji przesterow) , podlacz jeszcze konsole do amplitunera optykiem i napisz jakie jest twoje subiektywne odczucie roznicy miedzy pelnym DTS HD MA a dts core
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
już to robiłem

W moim odczuciu aż takiej porażającej różnicy raczej nie ma,choć tu raczej ostrożnie w ocenie!
Pełniejszy i bardziej wyraźny a co za tym idzie dynamiczny dźwięk jak by bardziej soczysty i szczegółowy ale nie żeby tam na kolana rzucał :)
no jest ta różnica,ale to już każdy musi sam odpowiedzieć czy aż taka ogromna.
Ogólnie-na pewno głośniej!!! w dobry tego słowa znaczeniu!
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
to dziś !!!

Stało się,nieplanowany urlop pozwolił mi na zrobienie użytku ze swojego sprzęciku,oczywiście główny bohater to płyta blu-ray Johna Mayera
hmmmm,jak to zabrzmiało:):):)
no miodzio mówię wam miodzio i już!
Jednak prawdziwy efekt i różnicę w jakości dźwięku można było usłyszeć i POCZUĆ jak się troszkę więcej gałeczkę VOL podkręci ;)
Ciary po ciele chodzą i pełna satysfakcja z zakupów:p
To a może tego,po prostu trzeba posłuchać! I zobaczyć!
Płyta jak najbardziej REFERENCYJNA!!!!!
Polecam jej zakup,ja już jej słuchałem kilka razy i za każdym podoba mi się jeszcze bardziej,a dziś to jazda na maxa choć z umiarem;););)

Test amplitunera k.d. Denon AVR-2809
www.[B]denon[/B].pl/site/popup/index.php?Pid=386&action=start&ver=&p=test&jump= - 2k -
a do tego JBL E 80 zestaw + SW E 250
plazma ps50a656 i ps3
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
wiedzialem!!!!!! pamietam to wrazenie przy pierwszym prawdziwym odluchu koncertu z dzwiekiem HD!!!!!! :D:D:D:D
d..a siadla no nie ?! ja zaniemowilem!
ktos znajacy sie na muzyce powiedzial mi kiedys-"sa pewne gatunki muzyki ktore nalezy sluchac glosno- a bas musi byc odczuwalny w brzuchu ,dopiero wtedy ja dobrze uslyszysz i zrozumiesz..."
niestety w tym tygodniu nie bede mial jeszcze tej plyty ,ale dostalem "alice cooper live in montreux" odslucham w weekend to cos ci skrobne....
to jak?! - warto bylo wydac troche grosza....?!
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
jest kapitalna!

Tak jak napisałem,płyta jest kapitalna!!!
Czy wato? TAK TAK TAK :)
Szkoda jedynie że rzadko można sobie pozwolić na odpowiednie podgłośnienie,cóż sam nie mieszkam:)

Co do dźwięku i głośności to ja też uważam że niektóre
koncerty muszą odpowiednio (wybrzmieć)
oczywiście w granicach zdrowego rozsądku i na trzeźwo:D
 
Do góry