Prośba o pomoc w dobraniu odtwarzacza BR

matejank

New member
Witam serdecznie,
jeśli chodzi o BD to jestem totalnym ignorantem (jak na razie), ale postanowiłem zakupić do mojego zestawu Sony KDL-40W4000 i DAV-DZ660 jakiś odtwarzacz BR. Z początku logicznym dla mnie był zakup któregoś z odtwarzaczy Sony, jednak po lekturze forum nie jestem już taki tego pewny...
Więc proszę Was, jako bardziej doświadczonych, o pomoc w dobraniu jakiegoś odtwarzacza...
Zmiana dotychczasowych komponentów nie wchodzi w rachubę...
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
pomimo ze jestem duzym entuzjasta BD to jednak obiektywnie stwierdzjac w twoim przypadku (chodzi mi o pozostaly sprzet) za bardzo takiego odtwarzacza nie wykorzystasz. sprawdzalem,ogladalem i porownywalem-wiec -ekran 40" jest niestety troche maly zeby zobaczyc jakosc BD "w pelnej krasie" oczywiscie jakosc jest w sposob widzoczny lepsza niz z plyt DVD ale nie jest to przeskok taki jak byl miedzy VHS a DVD wiec niestety 40" nie pozwala na wylapanie wszystkich niuansow-nie pisze tego zeby cie zniechecic tylko zeby ci pewne sprawy uswiadomic abys nie wydal pieniedzy i byl rozczarowany oczekujac "opadniecia kopary"....(ja przy 42" troche bylem...-i prawde mowic kwestia HD READY a FULL HD niewiele tu zmieniala-problem byl w rozmiarze....)
co do nowych formatow dzwieku to niestety tu tez zla wiadomosc- ten zestaw ktory posiadasz (wedlug informacji technicznych ze strony SONY) nie jest w stanie w zaden sposob odebrac ich od odtwarzacza (nie przyjmuje dzwieku po HDMI i nie ma wielokanalowych wejsc analogowych) wiec w kwestii dzwieku niestety tez "ameryki nie odkryjesz" . biorac pod uwage fakt ze w Polsce nosniki BD sa jeszcze jednak stosunkowo drogie a podejrzewam ze w wypozyczlniach tez jeszcze ich jak "na lekarstwo" wiec temat jest naprawde do ciezkiego przemyslenia i przekalkulowania....
aha- dzwiek puszczony z BD zlaczem spdif moze byc troche lepszy niz z DVD (ze wzgledu na wyzszy bitrate) tylko pytanie czy warte to jest wydania tych pieniedzy...

pozdrawiam
 

matejank

New member
Dzięki wielkie za odpowiedź- niestety większego niż 40'' nie jestem w stanie w bloku wstawić...
aha- dzwiek puszczony z BD zlaczem spdif moze byc troche lepszy niz z DVD (ze wzgledu na wyzszy bitrate) tylko pytanie czy warte to jest wydania tych pieniedzy...
Co do dźwięku- tak też się domyślałem- zestaw ma taki jaki mam ("darowanemu koniowi w zęby się nie patrzy")- jednak jest pewna nadzieja, że da się to podłączyć i mieć dźwięk wielokanałowy...

Sprawa zakupu BR jest, w moim przypadku, śpiewką przyszłości- myślę, że nie wcześniej niż po wakacjach, jednak chcę już teraz pozbierać doświadczenia...
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
matejank napisał:
Dzięki wielkie za odpowiedź- niestety większego niż 40'' nie jestem w stanie w bloku wstawić...

jest na to pewien sposob.....:grin: (co prawda dosc kosztowny ale baaaardzo skuteczny.....:grin:-i nie mowie o zmianie mieszkania...nie az tak kosztowny:grin:)..wyprobowalem...
podlaczyc pewnie ze sie da- tylko nie da sie w pelni wykorzystac
 

DZ_R

New member
Moja uwaga do wielkości telewizora: to, czy się na nim dostrzeże różnicę pomiędzy BluRay a DVD zależy od odległości z jakiej będzie oglądany. Jak z odpowiednio bliska, to jak najbardziej.
 

z3

New member
Bez reklam
Oczywiście, że jesteś w stanie zobaczyć jakość BD, tylko musisz odpowiednio blisko się usadowić.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
roznice miedzy DVD a BD to przy 42" widac z 4 m, ale naprawde jakosc BD mozna zobaczyc z odleglosci 2m od ekranu 50"
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
mat74 napisał:
roznice miedzy DVD a BD to przy 42" widac z 4 m, ale naprawde jakosc BD mozna zobaczyc z odleglosci 2m od ekranu 50"
I chyba najsensowniejszy komentarz, z 4m jakiejś dużej różnicy między DVD i BD ciężko się spodziewać, ludzkie oko jest dość mocno zawodne i szczegóły które oferuje format można wyłapać siedząc 1,5-2m od telewizora (odległości podawane przez producentów).

matejank: wybór odtwarzacz blu ray od sony jeśli masz od nich TV ma jedną fajną zaletę- obsługę jednym pilotem obu urządzeń. Jeśli chodzi o zbieranie informacji to do wakacji wszystko to co tutaj piszemy będzie mocno przestarzałe ;)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ares78 napisał:
matejank: wybór odtwarzacz blu ray od sony jeśli masz od nich TV ma jedną fajną zaletę- obsługę jednym pilotem obu urządzeń. Jeśli chodzi o zbieranie informacji to do wakacji wszystko to co tutaj piszemy będzie mocno przestarzałe ;)

rasumujac jezeli bedziesz juz kupowal BD to calkowice zgadzam sie z przedmowca
 

Horhe Ortega

New member
Skoro zmiana TV nie wchodzi w grę , a Posiadasz komp. i internet - to warto rozważyć te modele BD-P , które rozszerzą nieco funkcjonalność sprzętu. Mam na myśli chociażby czytnik SD/SDHC (Panasonic np. 60-ka lub 80-ka), WLAN ( najnowsze Samsungi które nadchodzą ).
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Matejank zgadzam się z przedmówcą, że taki slot na karty może być bardzo przydatny. Ja go mam w moim Panasonicu i często z niego korzystam.

A tak ogólnie czytając wypowiedzi kolegów / nie wszystkich oczywiście / można być zniechęconym do zakupu odtwarzacza Blu-Ray.

Dlatego chcę Ci powiedzieć, że do dobrego oko się przyzwyczaja. Najlepiej zobaczyć to odtwarzając film z płyty Blu-Ray a później z DVD / ten sam film oczywiście/. Mam kilka takich płyt i zapewniam Cię, że widać znaczną różnice.... Ja przynajmniej ją widzę. Nie jest to różnica "powalająca" ale dokładnie widoczna.

Dlatego uważam zakup odtwarzacza BD za trafiony.
Co do dostępności płyt rożnie z tym bywa, ale np. u mnie w wypożyczalni jest już ponad 60 pozycji na BD i stale dochodzą nowe. Podobnie z cenami płyt. Zgadza się, że są drogie, ale można już je kupić coraz taniej...

Co niektórym forumowiczom przypominam, ze podobnie było z płytami DVD też były drogie kosztowały ponad 100zł.....
 

Ares78

New member
marciniozo- co do różnic między DVD i Blue Ray są i to całkiem spore, świadczy o tym chociażby to, że ja i sporo znajomych po przesiadce z formatu, często to co miał w starej kolekcji na DVD teraz kupuje na BD... I z tego co ludzie piszą tu na forum, nie jest to odosobniona tendencja.

mat74- każda możliwość uniknięcia tego "zła" to dobra możliwość :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
marciniozo napisał:
Dlatego uważam zakup odtwarzacza BD za trafiony.
Co do dostępności płyt rożnie z tym bywa, ale np. u mnie w wypożyczalni jest już ponad 60 pozycji na BD i stale dochodzą nowe. Podobnie z cenami płyt. Zgadza się, że są drogie, ale można już je kupić coraz taniej...

no wlasnie!!! - a ja powiem ci szczerze ze wlasnie czytajac forum (nie mieszkam w Polsce) wyciagam bledne wnioski -ze plyty tak drogie ze nie do kupienia,ze w wypozyczalniach filmy i koncerty na BD sa niedostepne, ze jak juz sie trafia to ceny za wypozyczenie nieproporcjonalnie wysokie....- i z tych wszystkich wzgledow jestem czesciowo zrozumiec osoby ktore jako glowny atut przy zakupie odtwarzacza BD uwazaja odtwarzanie divix ,mkv, jakies formaty z pendrive i co tam nie tylko... i sciagaja rozne pirackie smieci z neta bo dostep do dobrych materialow z dzwiekiem i obrazem w HD jest prawie niemozliwy! a tu nagle okazuje sie ze to wszystko g...no prawda!!! nie rozumiem wiec w takim przypadku "hd maniakow" ktorzy wydaja na swoj sprzet kupe forsy a potem zamiast starac sie go w pelni wykorzystywac (mowie o jakosci!!!!) to oraja w niego zadowalajac sie polsrodkami... wedlug mnie to meczenie zarowno sprzetu jak i siebie!!!
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Mat74 wszystko się zgadza. Wiem, że odtwarzacz BD to kolejna "skrzynka"....i dobrze by było aby był jak najbardziej wszechstronny. Ale to jest odtwarzacz materiału wysokiej jakości i nie rozumiem ludzi dla których jednym z głównych kryteriów zakupu jest to czy odtwarza materiał divx i mp3.
Dla mnie to było bez znaczenia, odtwarza to dobrze, gdyby nie odtwarzał to mam do tego inne urządzenie.

Co do płyt jest coraz lepiej. Nie piszę, że jest super, ale coraz lepiej. Film to moje wielkie hobby i dobrze pamiętam czasy kiedy odtwarzacz VHS był rarytasem i się go wypożyczało, tak tak wypożyczało bo o kupnie to sobie można było pomarzyć.
Później nadeszła era DVD, odtwarzacze były też strasznie drogie, płyty kosztowały dobrze ponad sto złotych..

No i minęło ponad 20 lat i mamy HD.
Za pierwszy odtwarzacz DVD zapłaciłem 1600zł a za pierwszą płytę DVD 130zł. Teraz za odtwarzacz Blu-Ray zapłaciłem 800zł a za pierwszy w kolekcji film BD 60zł...

Oczywiście nikt nikogo nie zmusza do zakupu odtwarzacza Blu-Ray. Ale jak zauważyłeś jest to forum maniaków HD.... Jeżeli komuś wystarcza jakość DVD to jego święte prawo i ja tego nie krytykuje.

Ale proszę nie pisać, że pomiędzy DVD a BD jest minimalna różnica. Właśnie włączyłem sobie film na DVD i ten sam na BD i widzę znaczną różnicę w obrazie i dźwięku. O materiałach dodatkowych nie wspomnę....
I nijak ma się do tego jakość jaka prezentuje divix ....

Pozdrawiam wszystkich miłośników dobrego filmu!!!
Nie ważne na jakim nośniku oglądanych...:D:D:D:D
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Marciniozo- tak jak napisalem w pierwszym poscie jestem rowniez entuzjasta BD, co do doboru odtwarzacza wzgledem potrzeb (a nie tego co jest w stanie "przemielic") tez widze ze jestesmy zgodni... dlatego tez w kontekscie mojej wypowiedzi specjalnie uzylem cudzyslowia .... "hd maniacy":grin:
co do roznic- roznica w dzwieku jest bezdyskusyjna i jezeli ktos jej nie zauwaza moze sobie podarowac inwestowanie w sprzet audio-nie ma sensu...
tylko ze niestety kolega nie bedzie mogl (przynajmniej na razie) wykorzystac pod tym katem odtwarzacza BD- uwazalem ze nalezy uczciwie go o tym poinformowac
co do jakosci obrazu - roznica oczywiscie tez jest jednak tu bardzo wazna role (wedlug mnie) odgrywa wielkosc ekranu i odleglosc ogladania-sam to przerabialem - po podlaczeniu BD do plazmy 42" widzialem oczywiscie roznice w jakosci ,ale jednak (czytajac ohy i ahy) spodziewalem sie wiekszego "porazenia" - no coz...moze poprostu liczylem na zbyt wiele przy wykorzystaniu w dalszym jednak tylko TV ?! - o tym tez staralem sie kolege poinformowac- staram sie w miare obiektywnie oceniac mozliwosci swojego sprzetu a nie tylko pisac peany "jakiz on wspanialy.." - w kazdym badz razie polecam kazdemu kto ma zamiar kupic odtwarzacz video wejscie w technologie BD poniewaz uwazam ja w tej chwili za najlepsza w warunkach domowych - uswiadamiajac jednak potencjalnych nabywcow w temacie "czego sie mozna spodziewac".
podsumowujac- kupilem BD -dzwiek super, obraz rzeczywiscie "zyleta" ale (ze wzgledu na wielkosc) nie powala - kupilem wiec projektor FULL HD- teraz w takim komplecie jedno i drugie (obraz i dzwiek) - za....bisty!!!!

pozdrawiam hd maniaka :eek:k:
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Mat74 zgadzam się z Tobą w 100% i zazdroszczę projektora.... ja na razie muszę o nim zapomnieć.../ z kilku względów - warunki lokalowe, $, Wife akceptor / , ale może kiedyś...

A wracając do tematu jest jeszcze jedne powód "wejścia" w HD o którym nie pisałem. Jest to mianowicie filmowanie. Oczywiście czysto amatorskie w moim przypadku....

Ale różnica w jakości jest w tym przypadku powalająca. Ostatnio zrobiłem sobie że tak powiem dzień wspomnień i obejrzeliśmy nasze małe archiwum rodzinne. Co do zawartości jest ono bezcenne, ale co do jakości.... no cóż pierwsze nagrana z przed kilku ładnych lat nie grzeszą jakością delikatnie mówiąc.
Później jakość można by powiedzieć ewoluuje w dobrym kierunku poprzez zmianę kolejnych kamer aż do momentu zakupu kamery High Definition.

Tutaj jakość jest bezapelacyjnie powalająca nawet w stosunku co do ostatniej kamery cyfrowej....

No i wracamy do punktu wyjścia aby mieć na czym oglądać nagrania konieczny był zakup odtwarzacza Blu-Ray. Padło na Panasonica z uwagi na slot kart SDHC i odtwarzanie materiału AVCHD, który można obejrzeć bezpośrednio po wyjęciu karty z kamery jeszcze przed montażem, tak "na szybko"

Pozdrawiam
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
no wlasnie -
i zawsze jaks konstruktywna dyskusja (bez zbednych pyskowek) cos wnosi
mysle o kupnie porzadnej cyfrowej lustrzanki a nie wykluczam (nawet sklaniam sie bardziej do tego rozwiazania) kamery hd. ceny sa podobne a fotograf ze mnie jak z koziej d... traba wiec raczej padnie na to drugie- zglosze sie wtedy do ciebie po porady.
co do wielkosci pomieszczenia i protestow zony- uzywam ekranu zwijanego elektrycznie wiec i nie zajmuje miejsca gdy jest nie potrzebny i nie musze sie z nim szarpac by rozwijac wiec rozwiazanie uwazam za praktyczne i nie kolidujace z glownym przeznaczeniem pokoju (living room) , zona.... no coz idealnej metody na to niema... ale mysle ze jak na duzym ekranie w celu podlizania sie puscilbys jej jakis film typu mamma mia - to nerwy by sie uspokoily....

pozdrawiam
 

borejek3

New member
Ja jakiś miesiąc temu zakupiłem Sony S350. Jestem z niego zadowolony. Też mam sprzęt podłączony do projektora i trzaskam filmy na "szmacie". Do tej pory na "szmatę" rzucany był obraz z DVD, jednak po podłączeniu BD stwierdziłem, że chyba wzrok mi się poprawił:D. Podsumowując rzeczywiście jakość obrazu nieporównywalnie lepsza od standardu DVD. Mam jednak pewne obawy i boję się coraz bardziej, że standard Blu-ray może długo nie pociągnąć i zdechnąć. Będę płakał bo nie mogę opanować się z zakupowaniem kolejnych płytek na BD a mam już ich 17 sztuk. Może macie coś na pocieszenie?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
nie wiem czy to cie ucieszy-no bo trudno prognozowac cokolwiek w kwesti rozwoju roznych technologi-w kazdym badz razie wedlug mnie nosniki "stale" czyli plyty itp. tak szybko nie umra a jak na razie najlepsza jakosc w najwygodniejszej do sprzedazy formie stanowi wlasnie plyta BD. prawdopodobnie pojawi sie cos w rodzaju kart pamieci z ogromna pojemnoscia lub cos podobnego,aczkolwiek uwazam (obserwujac rynek w UK) ze rozprowadzanie materialow wizualnych (filmy itp.) droga powiedzmy "wirtualna" tak szybko sie nie upowszechni - z przyczyn zarowno technicznych (w UK max predkosc netu to 30mb) jak i bardzo prostej przyczyny czyli w dalszym ciagu pewnej "ignorancji internetowej" duzej ilosci przyszlych potencjalnych nabywcow.dowodem na to jest chociazby objaw ktory zaobserwowalem w swojej wypozyczlni internetowej-otoz przez pewien okres czasu wprowadzjac nowosci mocno promowali opcje "sciagniecia" filmow , na dzien dzisiejszy dali sobie juz z tym troche spokoj (choc nadal jest taka mozliwosc) wszystkie nowosci wydawane sa w wersji DVD zaraz potem idzie BD a opcja "sciagnij" juz coraz zadziej....-czyli poprostu sie nie przyjela... a jak wiadomo wszystkim chodzi o kase wiec beda doili z tego co sie najlepiej "kreci"..... tak wiec bez obaw- mysle ze pojdzie to wszystko raczej w obnizke cen BD i powolna eliminacje DVD...a pozniej no coz....pozyjemy,zobaczymy...
 

Ares78

New member
Nie sądzę, żeby format blu ray szybko zniknął, nie teraz kiedy wygrał pojedynek z HD dvd, można teraz powiedzieć, że jest pełnoprawnym następcą dvd. Mi to wystarczyło i nie żałuje, nie wiem jak u was, ale sporej wypożyczalni niedaleko mnie mają już całkiem spory wybór filmów na BD wypożyczenie (zależy od filmu) około 10zł. borejek3 jak się teraz zachwycasz, to podłącz PS3 do projektora :>

mat74: jeśli chodzi o lustrzankę: daruj sobie, nie chcesz zajmować się na poważnie fotografią to dobra cyfrówka znacznie lepiej się sprawdzi. Bo kupować lustrzankę, żeby pykać powiecmy na auto to mija się z celem.
 
Do góry