Jak nagrać film AVCHD na BD-R.

Arek_Bi

New member
Witam mam problem odnośnie nagrania filmu zapisanego w formacie AVCHD na płytke BD-R. Mam kamerkę SONY HDR-SR-1E. W kompie mam nagrywarke LG BD-RE GGW-H20L. Za pomoca programu dołączonego do kamerkiSONY Picture Motion Browser, bez problemu moge skonwertować i zgrać na płytke DVD. Natomiast gdy dam funkcje Konwert AVCHD dodam, że płytka jest BD-R , wyskakuje mi informacja, o błędzie "Some of the selected media files will not be written to they are in file formats that are not supported" (Z angielskim u mnie nie najlepiej, wiec tego nie rozumiem)
Miał może ktos problem podobny ze zgraniem??? A może jest jakis inny program żeby móc zgrać format AVCHD zarchiwizowany na kompie, na płutke BD-R i abym go mogł odtworzyć na odtwrzaczu Blu-Ray.

Z góry dziękuje za moje odpowiedzi, bo juz sam nie moge sie z tym uporać.
Pozdrawiam
Arek.
 

posejdon82

New member
Avchd

Witam, na pewno da sie zgrac na Pinnacle 12 ultimate poniewaz ten program ma juz zakladke bluraya,11 tego jeszcze nie miala...sam nagrywalem AVCHD na zwyklych plytach DVD ale to nie o to chodzi skoro masz nagrywarke blue raya.Tak sie zastanawiam jaka masz wersje Picture Motion Browser??wiem ze mozna zaktualizowac wersje zainstralowana do aktualnej ze strony Sony.pl
wpisz sobie w wyszukiwarce nazwe programu...i na bank sie kapniesz

na dole strony masz do pobrania najnowsza wersje.Nie wiem czy to cos pomoze ale zawsze mozna sprubowac.Warto tez zadzwonic do Sony i zapytac..sadze ze sterowniki do LG powinny miec w nagrywarce taka opcje, skoro nowe Nero obsluguje AVCHD.tyle moglem pomoc ale ten temat tez mnie interesuje poniewaz jeszcze maloosob robilo takei eksperymenty
 

Horhe Ortega

New member
One touch burn buttonem nagra na dvd , ale nie wypali BR.-PMB !potrzebujesz programu do wypalania płyt BR (Jest też pare darmowych).Jaki masz program doł. do nagrywarki BR?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Arek_Bi napisał:
... ... może jest jakis inny program żeby móc zgrać format AVCHD zarchiwizowany na kompie, na płutke BD-R i abym go mogł odtworzyć na odtwrzaczu Blu-Ray.

Z góry dziękuje za moje odpowiedzi, bo juz sam nie moge sie z tym uporać.
Pozdrawiam
Arek.


Tylko PO CO. Nagrywanie plików AVCHD na płyty Blu-Ray to tylko ekstrawagancja, nie dająca żadnej poprawy jakości. A kosztuje sporo. Chyba że chcesz katować gości kilkugodzinnymi filmami.
 

Arek_Bi

New member
Owszem nie poprawie jakości, tylko , że jak zgram na DVD to jakośc mi sie pogorszy, bo wtedy musze zgrac w jakośći SD. A różnica na TV Plazmowym z Panasonica, jaki posiadam jes widoczna i to bardzo między filmem w jakości HD i DVD. Dlatego zależy mi zgrac w tym formacie w którym mam zgrane.
 

Horhe Ortega

New member
Zaraz , zaraz . To nie tak . Kamera nagrywa AVCHD i możesz to wypalić na płycie DVD w takiej rozdz. jaką ust. przy nagrywaniu . Odtworzyć to powinien Blu-Ray i tak to jest.Czyli super - pomijając ograniczoną pojemność tego nośnika. Jak kamerkę ustawisz na maxa (a warto) i epizodów z wakacji się trochę nazbiera , to może się nie zmieścić na płytce DVD i wtedy możesz zastosować tą płytę BD-R .
 

Arek_Bi

New member
To może robie to jakimś złym sposobem, bo jak w Picture Motion Browser dam opcję Cnwert to DVD i zgram to na DVD, to różnica pomiedzy odtwarzanym filmem z Płytki a bezpośrednio z kamerki jest bez porównania gorsza z płyty.
Masz jakiś pomysł jak to zrobic?
pozdro
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Arek_Bi napisał:
... ... conwert to DVD ... ...
zamienia HD na SD i po jakości. Masz dwie mozliwości
albo, dołączony do Twojej kamery PMBrowswer ma opcję zgrywania na AVCHD albo kup sobie za 200-300zł Pinnacle Studio 12.1 Plus lub Ultimate

Mam kamerę Sony i mój PMB umie nagrywać na płytach 8cm DVD w postaci AVCHD. Pinnacle umie nagrywać na "duże" płyty DVD a nawet na Double-Layer. :)
 

Horhe Ortega

New member
Uparłeś się na ten convert to DVD !!! . Jak masz BD-Player to wypalasz AVCHD na płytę DVD i masz materiał w HD ! Czytaj też dokładnie bo nie wie nikt do tej pory o oprogramowaniu do nagrywarki (czy Cyberlinka?).
 
Ostatnia edycja:

robi250

New member
Witam!!
A możecie podpowiedzieć jak nagrać pliki avchd na płytę dvd, abym mógł je odtworzyć stacjonarny odtwarzacz Blue Ray np. samsung bd-p1500. Chodzi mi zarówno o czyste pliki z karty pamięci "m2ts", jak i przekonwertowane pliki "mkv" na avchd z wynikiem w postaci 2 folderów "BDMV" i "CERTIFICATE". Próbowałem nagrać te 2 pliki w nero jako dane "UDF" i niestety nic z tego nie wychodzi - odtwarzacz ich nie widzi (nero 7 - może tu jest problem) i imgburn to samo - odtwarzacz wywala płyty. Czy nowsze nero np. 9 potrafi samo przekonwertować pliki np. "mkv" i nagrać z nich płytę dvd AVCHD w jakości 1080p - oczywiście chodzi mi tutaj o materiały w granicach 30 minut, aby się na taką płytęzmieściły.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
robi250 napisał:
mi zarówno o czyste pliki z karty pamięci "m2ts", jak i przekonwertowane pliki "mkv" na avchd z wynikiem w postaci 2 folderów "BDMV" i "CERTIFICATE". Próbowałem nagrać te 2 pliki w nero jako dane "UDF" i niestety nic z tego nie wychodzi

Przedewszystkim NIE KOMBINOWAĆ. Żadfne dane UDF, nagraj projekt AVCHD na płytę DVD lub projekt Blu-Ray na płytę blu-ray.

Zobacz też, czy wersja softu Twojej 1500-tki pozwala odtworzyć płytę AVCHD :confused:
 

robi250

New member
Niestety w nero nie ma funkcji nagraj avchd na dvd, stąd moje pytania. Chcę nagrać pliki avchd na dvd i odtworzyćw odtwarzaczu blue ray który ma możliwość odtwarzania avchd, tylko nie wiem jak to nagrać aby odtwarzacz to odczytał.
 
D

djrobus

Guest
Bezpłatny, bardzo dobry programik multiAVCHD
Jako plik wyjściowy możesz wybrać zarówno "multiBD" (pliki do wypalenia na płytę), jaki i "multiAVCHD" (na USB nośniki). Możesz wybrać opcję z "menu", ale wg mnie szkoda cennego miejsca na płycie
Wypalaj ImgBurn, tylko pamiętaj o ustawieniu UDF=2,50

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

robi250

New member
Próbowałem , niestety multiAVCHD po zakończeniu tworzenia pliku avchd nie nagrywa go przez imgburn i nie wiem w jaki sposób to nagraćaby było odtwarzane, a jak nagram przez multi bd to niestety odtwarzacz tego nie widzi :(
 

abcaa

New member
robi250 napisał:
Witam!!
A możecie podpowiedzieć jak nagrać pliki avchd na płytę dvd, abym mógł je odtworzyć stacjonarny odtwarzacz Blue Ray np. samsung bd-p1500. Chodzi mi zarówno o czyste pliki z karty pamięci "m2ts", jak i przekonwertowane pliki "mkv" na avchd z wynikiem w postaci 2 folderów "BDMV" i "CERTIFICATE". Próbowałem nagrać te 2 pliki w nero jako dane "UDF" i niestety nic z tego nie wychodzi - odtwarzacz ich nie widzi (nero 7 - może tu jest problem) i imgburn to samo - odtwarzacz wywala płyty. Czy nowsze nero np. 9 potrafi samo przekonwertować pliki np. "mkv" i nagrać z nich płytę dvd AVCHD w jakości 1080p - oczywiście chodzi mi tutaj o materiały w granicach 30 minut, aby się na taką płytęzmieściły.
Pozdrawiam
Samsung P-1500 nie czyta i nie będzie czytał BD-R/RW, BDMV i AVCHD/ tak że problem jest tylko w odtwarzaczu.

Pozdrawiam
 

Gucio50

New member
Bez reklam
robi250 napisał:
Niestety w nero nie ma funkcji nagraj avchd na dvd, stąd moje pytania. Chcę nagrać pliki avchd na dvd i odtworzyćw odtwarzaczu blue ray który ma możliwość odtwarzania avchd, tylko nie wiem jak to nagrać aby odtwarzacz to odczytał.

Nero 9 ma, zobacz dobrze :p
Ja używam Pinnacle Studio 12.1 i też nagrywam AVCHD na płyty DVD
 
Do góry