Patriota

madej23

New member
Witam! Właśnie obejrzałem Patriotę na BD i jak o filmie mogę powiedzieć że mi się podoba to jakość nie zrobiła na mnie raczej pozytywnego wrażenia.Byłem nastawiony na coś super po przeczytaniu recenzji o tym filmie na -centrumhdtv- Czy wy macie podobne odczucia czy też coś z moją płytą jest coś nie tak:roll:.Poniżej zamieszczam wcześniej wspomniany przeze mnie tekst.
Obraz

W porównaniu z wersją DVD, jakość oferowana przez nośnik Blu-ray jest nieporównywalnie lepsza i przenosi widza w nowy wymiar jakości obrazu. Film skompresowany jest kodekiem AVC MPEG-4 i zajmuje łącznie 50GB. Średni bitrate nie spada poniżej 23 Mbps. W przypadku dynamicznych scen, skacze on nawet do poziomu 30 Mbps. Obraz panoramiczny 2.40:1, anamorficzny w rozdzielczości 1080p jest idealny, pomimo tego, że został nakręcony w 2000 roku, swoją ostrością bije na głowę nie jedną z nowszych produkcji. Podczas oglądania filmu, będziemy mieli okazję podziwiać całą paletę żywych i pięknych kolorów. Szczególnie wrażenie robią toczące się bitwy - widać każdy detal, krople potu i krwi na twarzach żołnierzy. Ma się wręcz wrażenie, że obraz jest przestrzenny. Jeśli miałbym komuś zaprezentować jakość obrazu filmów Blu-ray - „Patriota” byłby pierwszy na mojej liście.
 
Do góry