Funai = Denon = Onkyo

WiesiekI

New member
oto panel tylny Denona

a to jest panel tylny Onkyo

no i na koniec moim zdanie protoplasta tych odtwarzaczy czyli Funai
P.S. nie mam nic wspólnego z Funai - ha ha
nawet jeszcze nie mam odtwarzacza Blu-ray ale może...


Proszę używać funkcji EDYTUJ!
 

Attachments

  • 1226956668804559.jpg
    1226956668804559.jpg
    30,1 KB · Wyś: 481
  • 1_dg_av_DVD1800BD_Psilver.jpg
    1_dg_av_DVD1800BD_Psilver.jpg
    88,2 KB · Wyś: 289
  • dvbd606boa8.jpg
    dvbd606boa8.jpg
    51,5 KB · Wyś: 289
  • Denon.JPG
    Denon.JPG
    159 KB · Wyś: 277
  • Onkyo.JPG
    Onkyo.JPG
    196,2 KB · Wyś: 225
  • Funai.JPG
    Funai.JPG
    185,2 KB · Wyś: 229

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Może napiszesz jak tanie one są, bo wydaje mi się, że nie wszystkie są ... tanie ?
 

WiesiekI

New member
Miałem na myśli to że wiekszość użytkowników przywiązuje wagę do marki. :)
A okazuje się że mając np. Denona 1800DV tak naprawdę mamy Funai wykonanego przez tą firmę dla Denona. I pytanie następne czy warto zapłacić np. za Onkyo 2999 zł czy 2600 za Denona skoro tak naprawdę kupujemy Funai w opakowaniu. Bo funai kosztuje 1000 zł.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
zapewne autorowi postu chodzi, ze to jest w kazdym z tych przypadkow, ten sam odtwarzacz BD. Fakt, fizualnie sa podobne (pomijam kolorystyke)-popatrzcie na rozklad przyciskow, etc...
 

WiesiekI

New member
Myślę że wiekszość podzespołów jest identyczna. Oczywiście 100% pewności nie mam. Mam instrukcję w pdf-ie do tych modeli. Munu w Funai i Onkyo są identycne. Jedynie Denon się trochę różni.
 

magnyc

New member
Jeśli płytka tylna z portami jest też w tych modelach identyczna, (rozmieszczenie wyjść)to można stwierdzić, że to na sto procent identyczne urządzenia.
 

marianin

New member
Jeśli chodzi o porównanie Funai z Onkyo to sprawa wydaje się dość oczywista
bo Onkyo kosztuje w Niemczech blisko połowę taniej niż w Polsce (ceny od 350 Euro). Więc różnica nie jest tak szokująca i można powiedzieć, że tam (w Niemczech) płaci się trochę więcej za lepsze opakowanie. Inaczej sprawa wygląda z Denonem bo kosztuje on tyle samo tam jak i tu :) I IMO jest to cena dla "video onanistów" - bardziej przejętych marką urządzenia niż faktyczną jakością.
 

supczinskib

New member
Dziwi mnie to, ze robi sie z tego taka sensacje. Nie jest to wymysl ostatnich miesiecy czy nawet lat. Sprzet popularny produkuje sie na dalakim wschodzie, a pozniej jest brandowany przez znane nam firmy. Reszta to marketing, a my sie zachwycamy jednym, a krytykujemy inny sprzet chociaz roznia sie tylko obudowa :)

Taki przyklad z przez 4 lat

Nagrywarka DVD LG RH7500
RH7500.jpg


Nagrywarka DVD NEC NDH80
NDH80.jpg


WiesiekI napisał:
czy warto zapłacić np. za Onkyo 2999 zł czy 2600 za Denona skoro tak naprawdę kupujemy Funai w opakowaniu.
Jest jeszcze lepiej, tego nie produkuje zadna z tych firm, tylko fabryki na dalekim wschodzi, ktorych nazwy nie sa nam znane :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Liptonosz

New member
Bez reklam
Dobry wątek i przyznam że nie zdziwiłbym się gdyby "bebechy" tych BR były identyczne i płacilibyśmy tylko za znaczek i innego pilota. Dobrym wyjściem jest kupić Ps3, nie dość że tanio to mamy spokój że nie ma podobnego, identycznego, tańszego blu raya:)
 

WiesiekI

New member
W instrukcjach oczywiście nie ma nic o zawartości odtwarzaczy czyli procesorach, przetwornikach itp. ale jest menu konfiguracji, odtwarzania, programowania, i jeśli są prawie identyczne można założyć że wiekszość podzespołów jest podobna. Czyli różnica wynika tylko z obudowy. Nawet piloty są identyczne - oprócz Denona.
 

boncio1

New member
A ja uważam tak samo jak Wiesiek i paru przedpiśców. Żadna z tych 3 firm (Funai, Denon, czy Onkyo) nie produkuje tego BR, tylko zleca to podwykonawcy - znaczna redukcja kosztów. Idąc dalej, zleca też zaprojektowanie odtwarzacza tej firmie. To jest od dawna znana praktyka. Moża jeszcze założyć, że te 3 firmy kupiły projekt BR od wykonawcy, a że wszystkie ten sam, to wyszło co widać :) Mogą nawet wzajemnie wiedzieć, że mają tego samego podwykonawce. No a obudowę zmienia się pod konkretną markę dopasowując do stylistyki reszty sprzętu.
Marcin_gps jak nie znasz realiów biznesowych, to nie obrażaj innych. Albo napisz, że tak nie uważasz, a nie piszesz, że inni głupoty piszą.
 

WiesiekI

New member
na stronie polskiego dystrybutora jest napisane że Onkyo posiada funkcję odtwarzania Dvix :)
cytat Marcin_gps:
Poza tym, jak tak porównuję funkcjonalność i specyfikację wszystkich odtwarzaczy to jest identico - zwracam honor Wieśkowi, aczkolwiek mógł użyć od razu innych argumentów, a nie powoływać się na instrukcję, tylną ściankę i pilot :wink:
Jeśli czytałbyś uważnie to Ja nigdy nie powoływałem się na ściankę - ktoś prosił aby to porównać i pokazać a moim dodatkowym argumentem było że mają jeszcze takie same piloty i dlatego tyle wspólnych rzeczy świadczy o tym że te BR produkuje jakaś firma (jak ktoś już napisał) z tych samych elementów dla tych 3 firm.
aha a fotka Onkyo jest z Ceneo
 
Ostatnia edycja:

magnyc

New member
Marcin_gps napisał:
Komputery też tak się rozpoznaje? wyjścia usb na tylnej ściance płyty głównej oraz pozostałe porty są generalnie rozlokowane tak samo. Możemy zatem twierdzić, że każdy pecet jest takies samej jakości! Yeaah!!!!

W komputerze to jest inna sprawa - natomiast jesli w Blu-ray, DVD, Nagrywarce itp. rozlokowanie wejść i przycisków na froncie jest identyczne to oznacza że za nimi kryje się ta sama plytka zespolona, jeśli do tego na tylnej sciance mamy co do milimetra identycznie rozmieszczone wyjscia (uklad) to znów za nimi jest na 100 % ta sama płytka drukowana - wystarczy otworzyć bylejakie DVD zeby ujrzęć że bezpośrednio do portów przylega płytka.

I teraz mozna sobie uzmysłowić że posrodku tych plytek (fron /tył) też lerzy to samo......:mrgreen:
 

Horhe Ortega

New member
O ile się nie mylę , to ten Denon był zasadniczo REGION A ? Jeśli tak to na ten stosik oprócz tamtego Marantza możemy jeszcze dołożyć : - Sylvania NB500SL9 , Magnavox NB500MG9 i Insignia NS-BRDVD.
 
Do góry